Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Vyrážka v těhotenství

Dotaz:

Dobrý den měla bych dotaz jsem těhotna 21 tt už dlouho mě trápí takové červené pupinky jen na dolni časti zad mam tam i strie ,na bříšku a na nohou nikde jinde nemam ,pokaždé když jsi vezmu čiste oblečeni je to horši a svedivé, asi před dvouma měsici jsme vyměnili praci gel .Včera jsem byla v chebu na kožní a paní doktorka jse na mě ani moc nepodivala a hned řekla že je to svrab , ale nejsme si jiste jelikož by už měl něco přitel nebo muj kocourek jak už dlouho to mam a to bydlime v jedne domacnosti .Tak budu moc rada když mi poradite děkuji

Odpověď:

Jsou určité kožní onemocnění, která se vyskytují jen v těhotenství, k nim patří výsev svědivých papulek, tzv.těhotenské prurigo, může se podobat svrabu, ale ani svrab se nedá vyloučit, i když ho přítel nemá, někdy hrají úlohu u kožních onemocnění i imunita. Ale svrab se vyskytuje dřív na jiných místech. Horší je to s ošetřováním pokožky, některé masti nejsou vhodné v těhotenství (např. S kyselinou acetylsalicylovou, mentolem...) vhodné jsou masti nebo pasty se zinkem, na menší plochy s ichtamolem, tlumí svědění, vždy je ale potřeba pro jistotu se informovat o vhodnosti u farmaceuta v lékárně. Z dalších onemocnění to může být alergie, kopřivka po některých látkách, zkuste vysledovat, zda je svědění stále stejné. Píšete souvislost po oblečení, ale může být zhoršení i po jiných látkách, nemusí to být prací prostředky. Vhodné je jemné bavlněné nejlepší bílé prádlo. Strie bývají velmi častým doprovodným příznakem těhotenství, na bříšku i prsou zvětšením pokožky dochází k poruše kolagenních a elastických vláken v podkoží. Doporučuje se pokožku mazat jemným krémem, který neškodí v těhotenství i preventivně, často po porodu blednou, ale úplně se neztratí. Po porodu a po skončení kojení se doporučují krémy s intenzivnějším účinkem, v dermatokosmetice GERnétic k nim patří krém Anti Stries a Synchro.