Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Výsev vyrážky v těhotenství

Dotaz:

Dobrý den, jsem ve 24tt těhotenství a objevila se mi vyrážka. Nejsem na nic alergická a ani jsem nikdy žádnou vyrážku neměla, tak mě to docela zarazilo. Těhotenství také probíhá dobře. Nejprve jsem si všimla fleku na prsou a potom na břiše, teď už to mám i trochu na stehnech a předloktí. Na prsou a břiše jsou to spíše jako puchýřky a zbytek spíše jako krupička. Nijak to nesvědí. Na gynekologii jdu na konci týdne. Nevíte, o co by se mohlo jednat? Přikládám fotografie, bohužel lépe mi to vyfotit nešlo. Děkuji moc za odpověď

Odpověď:

Kontrolu u gynekologa už jste zřejmě absolvovala. Za sebe mohu dodat, že, se v těhotenství, vlivem hormonů, mohou objevit různé nespecifické vyrážky, ale většinou svrbí. Ale není vyloučená ani alergie na potraviny, i když jste před tím nebyla na nic alergická. Po porodu obyčejně tento typ výsevu ustoupí. Postižené místa můžete potírat zinkovou mastí. Z dermokosmetiky GERnétic Vám vřele doporučuji krém Synchro a masku Immuno. Smíchejte je v poměru 1:1 a potírejte si postižená místa dvakrát denně.