Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Bolestivé zarůstání chloupků po holení

Dotaz:

Dobrý den, mam problém se zarůstáním chloupků v podpaží a intimních partií. Mám tmavší typ pleti. Chloupky mi zarůstají po použití žiletky a epilátoru a skoro nikdy nedosáhnu hladké pokožky. Když se holím žiletkou , tak chloupky pod pokožkou stejně prosvítají. A navíc se za pár dnů vytvoří svědivé hnisavé váčky u většiny chloupků. Proto bude velmi vděčná za jakoukoli radu. Je to velice deprimujicí, když vidíte ostatní s dokonale hladkou pokožkou a ať se snažíte sebevíc, tak toho nikdy nedosáhnete. Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Odpověď:

Zarůstající chloupky vznikají při ucpání vlasového folikulu odumřelými kožními buňkami. Je vhodné proto před holením pokožku změkčit, můžete použít teplý obklad nebo určitý čas před holením jemný peeling, změkčující krémy, holení se doporučuje raději večer, aby se pokožka stihla zklidnit, žiletku používejte ostrou a po každém tahu ji opláchněte, holte ve směru růstu chloupku a po oholení natřete desinfekčním krémem. Doporučuji aplikovat po holení kombinaci krému SYNCHRO a masky IMMUNO 1:1, společně vytvářejí hluboce protizánětlivou směs, výborně pokožku regenerují, klidní a hydratují.