Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Bolestivé zarůstání chloupků po holení

Dotaz:

Dobrý den, mám problém se zarústáním chloupků na intimních partiích. Chloupky mi zarůstají po použití žiletky, epilátoru i holicí pěny. Zkoušela jsem holit po i proti směru, na sucho, s vodou i krémem ale nic nepomáhá. Vytvoří se bolestivé a svědivé hnisavé váčky u 99% chloupků. Máte tip, jak se této nepříjemnosti zbavit? Děkuji.

Odpověď:

Váš problém je dost rozšířený, velmi nepříjemný, dostala jsem stejný dotaz již na jaře. Mohu tedy znovu poradit určitý postup, doporučuji depilaci raději večer, na odstranění chloupků se mi zdá nejvýhodnější používat jednorázové žiletky, zamezí se tak přenosu infekce, zvlhčit pokožku mýdlem s dezinfekčními účinky, v kosmetice GERnétic najdete mýdlo Derma, na uvolnění odumřelých buněk alespoň 1x do týdne šetrný peeling Ger Peel. Po depilaci je vhodné ošetřit znovu lehkým dezinfekčním pleťovým mlékem anebo krémem, z kosmetiky GERnétic mám dobré zkušenosti s krémem Synchro 2000. Pokud se Vám nepodaří se zbavit obtíží, doporučuji buď vyšetření u kožního lékaře, může předepsat antibakteriální přípravky, anebo se rozhodnout pro trvalou depilaci v dermakosmetickém salonu.