Častý zánět ústních koutků

Dotaz:

Velmi často se mi zanítí koutky úst. Už jsem vyzkoušela všechny možné mastičky, ale nic mi nepomáhá. Dovedete poradit, co mám dělat?

Odpověď:

Zánět ústních koutků může mít několik příčin. Může se vyskytovat při atopickém ekzému, kvasinkách v dutině ústní nebo v trávicím traktu, při bakteriální infekci na kůži, nebo pokud Vám nesedí protéza, při změnám na čelistech. Z vnitřních příčin to může být nedostatek železa, chudokrevnost, nedostatek žaludeční šťávy, ale může se jednat i o projev alergie na některé kosmetické přípravky aplikované na rty nebo v okolí úst. Nejprve je vhodné hledat příčinu a tu se snažit odstranit. Pokud těžkosti přetrvávají, je vhodné navštívit kožního lékaře, který po vyšetření může předepsat léčivé přípravky, při infekční příčině antibiotické nebo protiplísňové masti, roztoky nebo pasty.

Kosmetika GERnétic: vhodným pomocníkem je krém Synchro, příp. méně mastný krém Synchro 2000 - oba přípravky mají hojivý, protizánětlivý charakter. Aplikují se v malém množství několikrát denně (4-5krát) na postižená místa.