Kožní citlivost v intimních partiích

Dotaz:

"Dobrý den, chtěla bych se zeptat na výsledek histologie. Už rok mě trápí pálení mezi poševním vchodem a konečníkem-spíše u konečníku, bez viditelných změn na kůži, bohužel mi mastě, které mi napsali dermatologové, moc nezabírají, tak mi má MUDr. gynekoložka udělala biopsii a ráda bych se zeptala, jaký je tedy výsledek? Já tomu psaní moc nerozumím:-) Našlo se tam alespoň něco a popř. co?
Kožní excize 9 x 7 x 3 mm, která byla zpracovaná v celém rozsahu. Mikroskopicky se jedná o kožní excizi, která je na povrchu kryta lehce akantoticky zbytnělým dlaždicobuněčným epitelem epidermis, která je místy naznačené papilárně konfigurovaná a zvýšené rohoví. Změny ponejvíce připomínají počínající papilárně konfigurovanou seborrhoickou veruku nedosahující k okrajům excize. Výraznější zánětlivé změny chybí.
Děkuji

Odpověď:

V dotaze mi chybí Váš věk a jaké masti jste používala. Při této histologii bych ale předpokládala aspoň nějaké změny i na kůži. Svědění může občas doprovázet seborrhoickou verruku, ale spíše po podráždění. No v této oblasti s podobným histologickým nálezem se může časem objevit i jiná, ne až tak neškodná léze, proto je vhodné častější sledování ať už v kožní nebo gynekologické ambulanci. Doporučuji zatím 2x denně potírat krémem Synchro, se kterým mám i v této oblasti dobré zkušenosti.