Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Tvorba metličkových žilek na nohách

Dotaz:

Dobrý den,

mám citlivou kůži a na nohách, hlavně na lýtkách, se mi dělají metličkové žilky. Mám pocit, že jich stále přibývá...Chci se zeptat, zda jejich přibývání může být způsobeno i holením žiletkou? Je tento způsob depilace míst s metličkovými žilkami vůbec vhodný? Děkuji

Odpověď:

Nejdříve bych Vám doporučila vyšetření v ambulanci cévní chirurgie, přibývající metličkové žilky by mohly souviset i s hlubokým žilním systémem. Při tvorbě metliček, později i křečových žil, se může projevit dědičnost, sedavé zaměstnání, hormonální změny. Když se podíváte na internetu na řez kůží, uvidíte, že v povrchové části tzv. epidermis cévky nejsou, ve střední části, kde ústí i vlasová cibulka je už najdete, takže si myslím, že holení jen na povrchu by jejich tvorbu nemělo ovlivnit, spíše při hlubším poranění sahajícím do střední vrstvy, kdy se i na povrchu objeví kapka krve, to by mohlo podmínit tvorbu nové cévky, toto by Vám ale vysvětlil cévní chirurg. Z kosmetiky GERnétic doporučuji krém Vasco Artera, který zpevňuje drobné kapilárky a díky drenážním účinkům přivádí chybějící výživné látky na potřebná místa. Cévky se postupně zpevní, neprosvítají a hlavně nevznikají další. Lokálně, na již vzniklé metličky vyzkoušejte Veinulo Spécial+. Jedná se aktivní koncentrát s protizánětlivým, zklidňujícím a regenerační účinkem.