Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Růst chloupků pod nosem, po vytržení černé tečky

Dotaz:

Dobrý den mám dotaz vyhrávám si pod nosem chloupky pinzetou, a kde si to vyhrávám tam to je tmavé takže to vypadá aj tak jako knirek moc mě to trápí, nedávno mi zjistili cystu na vaječníků, a že mám v krvy mužské hormony takže su myslím že ti mám z toho. Poradila by jste mi jak se z toho zbavit?

Odpověď:

Příčinou chloupků pod nosem u Vás je zřejmě cysta a mužské hormony. Nepíšete, kolik je Vám let a jak dlouho ji už máte. Cysta se někdy i sama ztratí, pokud ne, Váš gynekolog může předepsat léky, i na zvýšenou hladinu hormonů. Při vytrhávání chloupků pinzetou může zůstat zbytek vlasové cibulky i s barvivem, proto ty tečky. Někdy při vytrhávání chloupků dojde k podráždění pokožky, což může způsobit zvýšenou tvorbu pigmentu. Doporučuji po depilaci používat krém s ochranným faktorem Melano 50 a stávající pigmentaci řešit depigmentačním přípravkem Sérum Dépigmentant. Můžete také jiný způsob odstranění celého chloupku i s cibulkou. Ale nejdříve je třeba odstranit příčinu, která to způsobuje.