Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Suchá zarudlá praskající kůže okolo úst

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko. Již druhý měsíc mě trápí zarudle suchá a loupající se kůže kolem rtů, převážně hlavně v místech koutcích, a v poslední době i pod nosem. Dvakrát jsem navštívila lékárnu, kde mi poradili tyto mastičky (Lips mast na koutky, Canesten a Dexilip gel) a případně jelení lůj. Bohužel ale nezaznamenám zlepšení. Občas i na některých místech prasknou, což je o to víc bolestivé. Preventivně beru i B-Complex, jelikož s ním mám dobré zkušenosti, ale v tomto případě nepomohl. Ke kožní lékařce jsem objednána, ale bohužel z důvodů vytížení až na konec srpna a mám strach, že se situace zhorší. Co se týče stravy, případně zubní pasty, kde jsem četla, že by mohl být problém flour, jsem v posledních měsících žádnou změnu neudělala. Neměl byste pro mě nějakou radu, co s tím? Děkuji moc a hezký den

Odpověď:

Strava i zubní pasta mohou po čase dělat také problémy, i když jste v nich nic nezměnila. Může se jednat i o sníženou imunitu, infekci v dutině ústní, bakterie, kvasinky v krku, nosu, ústní dutině, trávicí potíže, příčin je více. Doporučuji proto i vyšetření krve u praktického lékaře. V dermatokosmetice GERnétic je vhodný krém Synchro, potírat 2x denně. Kromě B komplexu je vhodné užívat i Zinek.