Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Svrbění pokožky intimních partií

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko, několik let mě trápí problém se svědivostí kůže po holení intimních partií. Objevuje se mi občas poměrně dost suchá kůže, přesto, že tyto partie promazávám. Dle rady gynegoložky, jsem tyto partie přestala i holit, avšak bohužel chloupky mám poměrně dost drsné (i před prvním holením) a bylo to spíše horší. Často si toto místo roškrábám až do malých ranek, které pak bolí (často již nevědomky před raním probuzením). Nosím často i slipové vložky, zkoušela jsem změnit značku, zdali to není i reakce na ně. Bohužel studuji a sedím ve škole i celý den, nejvíce si poté svědivost uvědomím večer (a ráno), jako by tato místa byla zapařená, někdy i oteklá. Zkoušela jsem různé mastičky i děstké. Dodržuji pravidelnou hygienu, a myji se mýdlem určené pro intimní partie. Mohla by poprosit o radu, zdali se stím dá něco dělat? Moc děkuji s pozdravem.

Odpověď:

Z dotazu jsem pochopila, že svrbění se objevuje i nezávisle na holení a určitě jste prostřídala a vyzkoušela různé přípravky. Zřejmě se tedy nebude jednat o alergickou reakci na některou složku používanou při holení. Může to být alergie ale na kteroukoliv jinou látku, která přijde do kontaktu s těmito místy. Je možné to ověřit tzv. epikutánními testy lepenými na záda v některých kožních ambulancích. Mohlo by se jednat i o povrchovou plíseň. Ale svrbění může být způsobené i některým vnitřním onemocněním, což se dá zjistit vyšetřením krve. Vaše gynekoložka určitě vyloučila možnou gynekologickou příčinu. Zkuste 2-3 x do týdne koupel se solí Sels De Bain od kosmetiky GERnétic, kromě různých minerálů obsahuje i citrónovou trávu, o které víme, že má dezinfekční účinky, zamezuje množení plísní, baktérií, virů. Z kosmetiky GERnétic je vhodné i tělové mléko Lait Corps Douceur, příp. výživný tělový olej Huile De Beauté. Velmi dobré ochranné účinky má výživný krém Symbiose.