Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Trvalý opar

Dotaz:

Dobrý den. Téměř dva roky trpím na opar, který jsem předtím nikdy neměla. opar se objevil nad horním rtem a během této doby přecestoval pod nos, kde se mu velmi "daří". Byla jsem u dermatologa, který mě odeslal k alergoložce. Paní doktorka mi předepsala Isoprinosine, který mi absolutně nezabírá. Sice vím, že je potřebná dlouhodobější terapie, ale už mě to "nebaví". Zkoušela jsem vše z volně prodejných léků a doplňků stravy. Už začínám mít pochybnosti, že se jedná o opar. Výsev není svědivý, kůže je velmi červená, podrážděná s výsevem bílých puchýřků, místo je oteklé. Děkuji za jakékoliv doporučení.

Odpověď:

Podle Vašeho popisu by se skutečně o opar mohlo jednat, s určitostí bych to mohla potvrdit, kdybych projevy viděla. Opar (Herpes simplex) je velmi rozšířené virové onemocnění, vir je uložený v buňkách a za určitých podmínek se projeví na kůži jako onemocnění (zčervenání, mírný opuch, drobné puchýřky). Tímto spouštěčem může být snížená imunita, stres, fyzická zátěž organismu, slunce, chlad, hormonální změny, potravinová alergie. Léčba je zaměřená na zlepšení imunity, byl Vám předepsaný Isoprinosine, určitě vydržte při jeho užívaní. Ale můžete užívat i jiné v lékárně dostupné přípravky na zlepšení imunity. Nevím, zda Vám Váš dermatolog doporučil i lokální protivirové masti, ty je ale vhodné začít natírat hned při prvních projevech onemocnění, ještě před objevením puchýřků, v lékárně jsou volně dostupné. Dobré zkušenosti mám i s lokální aplikací masky Immuno. Její intenzivní protizánětlivý charakter dokáže vývoj oparu zastavit. Je nutné masku nanést při prvních projevech oparu. Doporučují se při opakovaných a těžších projevech i celkové antivirotické léky, ty jsou účinné, pokud se začnou užívat co nejdřív, max. do 72 hod. od objevení onemocnění. Dobré zkušenosti s hojením a prodloužením intervalu mezi projevy jsem měla po aplikování biostimulační léčby (biolampou, biostimulačním laserem), tato ošetření pojišťovna nehradí. Doporučovala bych Vám po zahojení projevů aplikovat na tvář z kosmetiky GERnétic krém Synchro + Immuno v poměru 1:1 - 2x denně. Směs urychlí a zkvalitní hojení a zvýší obranyschopnost pokožky.