Účinky šťávy z citrónu na pleť

Dotaz:

Dobrý den paní doktorko, mohu pleť večer cca 2 min. potírat citronem a omýt? Dočetla jsem se, ze citronová šťáva pleť oživí a vyčistí. Nechci si ale zmařit pleť , proto by me zajímal váš názor na citronovou šťávu a pleť. Pak by me zajímalo, jestli má na zlepšení kvality pleti vliv užívání zinku jako doplněk stravy. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

O účincích citrónu na zdraví nejsou žádné pochybnosti, i citrónová šťáva dokáže pleť vyčistit, potlačí tvorbu mazu, má bělící účinky. Podle mě ale neředěná citrónová šťáva může jemnou pleť na tváři dráždit při delším a opakovaném potírání. Sama jsem šťávu z citrónu aplikovala na ruce na skvrny po čistění ovoce, po chvilce mě kůže pálila. Je pravda, že každý jsme jinak citlivý, ale neředěnou citrónovou šťávu na tvář bych nedávala. Kosmetika GERnétic má vhodné krémy, které Vám pleť rozjasní, zesvětlí - Crème Éclaircissante a Sérum Dépigmentant.
Zinek má na pleť velmi dobrý vliv, kromě toho, že působí celkově na imunitu organismu, má protizánětlivý a protisvrbivý účinek, ovlivňuje tvorbu mazu, obnovu buněk, jejich růst, zabraňuje ochabnutí a stárnutí pleti. Denní dávka zinku by měla být 15-20 mg. Zdrojem zinku jsou např. ryby, luštěniny, dýňová semínka. Najdete ho i v regeneračních přípravcích GERnétic.