Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Velmi suchá kůže pánských intimních partií

Dotaz:

Dobrý den, jsem 2 roky po operaci \"fimóza\" a trápí mě velmi suchá, až vyschlá, kůže na žaludu při stopořeném stavu. V klidové stavu je kůže normální, nicméně ve ztopořeném je tak vysušená, že působí až bíle a je velmi vrásčitá. Přirovnal bych to k zaschlé kůže na rukou na kloubech v zimním období. Nic mi nebolí, nepálí. Před operací sem takové problémy nikdy neměl, žalud byl růžový a vlhký, teď je velmi suchý a barva ve ztopořeném stavu vybledlá. Přijde mi, jako kdyby nefungovaly mazové žlázky... prosím o radu, jak se těchto problémů zbavit, jelikož mazat si (Excipial, Pantheonicum) neustále orgán není řešení... Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Na potírání suchých míst na pokožce se mi osvědčilo z kosmeticky GERnétic krém Synchro v jemné vrstvě 2x denně. Potíral jste si daná místa i v klidovém stádiu? Pokud by Váš problém přetrvával, bylo by vhodné se poradit s urologem, event. Kožním lékařem, vyšetří, zda jedná jen o suchou pokožku nebo se tam nachází jiné kožní onemocnění (kvasinka…), mohou předepsat podle nálezu další účinné přípravky.