Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Vznik infekce pod nalepeným nehtem

Dotaz:

Dobrý den, nosím nalepovací nehty, které si dělám sama doma. Dnes se mi jeden odloupnul a všimla jsem si velkého zeleného fleku uprostřed svého nehtu, a i trochu zevnitř na umělém. Dočetla jsem se, že by to mohla být buď plíseň, nebo tzv. žabinec. Nevím, co s tím dělat a bojím se, aby mě nehet nezačal bolet. Předem děkuji za odpověď

Odpověď:

Při domácím nalepování nehtů je velmi důležitá přísná hygiena, ale to určitě víte. Nemusí se jednat jen o plíseň, spíše bych typovala na bakteriální infekci, která se léčí trochu jinak než plíseň nebo kvasinka. Je vhodné načas umělé nehty nenalepovat a čekat, až do zhojení, předejde se i přenosu na ostatní nehty. Léčba je zdlouhavá, patří do rukou dermatologa, který může předepsat masti s účinnými složkami, které se volně v lékárně nedají koupit. Z kosmetiky GERnétic bych doporučovala ošetřování nehtového lůžka i přetření nehtu krémem Manno, který má dezinfekční, ochranné a regenerační účinky (i na celé ruce).