Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Zarůstání chloupků po holení

Dotaz:

Dobrý den, už dlouho mě trápí zarostlé chloupky na lýtkách, které jsou hluboko pod kůži, nejdou vytáhnout a ani nijak oholit. Chtěla bych se zeptat jestli je i jiná možnost krom laseru nebo jaké by jste mi poradila řešení. Děkuji

Odpověď:

Doporučuje se peeling, kterým se odstraní odumřelé buňky z folikulů, které brání vyrůstání chloupků na povrch. V kosmetice GERnétic se jako peeling používá GER PEEL nebo květinový enzymatický peeling Lotion Aux Acides De Fleurs, aplikuje se na daná místa 2x týdně. Holit se doporučuje jednorázovou žiletkou ve směru růstu chloupku, ne na sucho, změkčit před holením vhodným gelem, např. Nettoyant Gommant Marin, po holení pokožku ošetřit dezinfekčním krémem anebo pleťovým mlékem. Doporučuji kombinaci Synchro + Immuno 1:1, vytvoříte tak protizánětlivou směs, která odhojí zanícená místa a podpoříte menší zarůstání chloupků. Tímto způsobem sice neodstraníte hned zarostlé chloupky, ale postupně zabráníte zarůstání dalších a peelingem pomůžete chloupkům postupně proniknout k povrchu. Určitě to ale potřebuje delší čas ošetřování, než chloupky přestanou zarůstat.