Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Hojení jizev po operaci

Dotaz:

Dobrý den. Jsem dva týdny po odstranění stehů po operaci kotníku. V kotníku mám několik dlah a šroubů. Na jizvy mi byl doporučen Silipos ve formě gelových pásků. Přestože mi viditelně pomáhají,po pár dnech používání na noc se mi objevila v místě nalepení,tedy hned v okolí jizev,zarudnutí a malé pupínky. Nyní se bojím,že by to mohla být alergická reakce. Mám je na chvíli ořestat používat nejo existuje jiná stejně účinná alternativa? Jelikož mám jizvy v oblasti kloubu,potřebuji mít jizvy perfektně zhojené. Děkuji LUCIE SP.

Odpověď:

I když se při Silipos gelové náplasti píše, že nevyvolává alergie, zřejmě to u Vás neplatí, podle popisu u Vás alergie je. Vynechejte gel na několik dní, po zklidnění reakce v okolí zkuste znovu aplikovat. Na zhojení zjizvené tkáně a její okolí doporučuji z kosmetiky GERnétic aplikovat krém Synchro – podporuje epitelizaci tkáně. Aplikujte 2x denně, lehce jizvu masírujte, krouživými a tlakovými pohyby.