Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Průvodce nejmilejšími vánočními překvápky podle GERnétic

To nejdůležitější je během adventu i vánočních dní rozdávat radost. Hřejivou, milující podporu, která dokáže člověku sama o sobě změnit život. Přestože si období spojujeme s hmotnými radostmi, je vůbec nejcennější ohleduplnost k potřebám lidí, na nichž nám záleží. Proto jsme si pro vás přichystali malého průvodce, abychom vám dali několik námětů, jak na to.

Pomozte s gruntováním

Asi to všichni známe. Maminky, manželky, někdy možná spíše partneři vypadají, jako by je posedl před svátky démon úklidu. Myslíme si, že bychom nad tím neměli mávnout rukou. Pro mnohé znamená úklid cestu, jak zklidnit chaos vlastní mysli. Nehledě na estetický výsledek. Víte, jakou radost dokáže pomoc při gruntování udělat? Ne? Tak si to vyzkoušíme. Nabídněte blízkým pomoc. Domluvte si uklízecí den nebo víkend. Ujměte se kbelíku, vysavače i prachovky. Odstraňte pavučiny, smítka, prach. Odsuňte nábytek a nevynechejte jediný kout. Když vás na tuhle jinak dost otravnou práci bude víc a budete si u ní notovat, vše půjde rychleji a nakonec zjistíte, že se u toho můžete i bavit. To, jaký výraz štěstí blízkým vykouzlíte, za tu námahu prostě stojí! I Tomu říkáme recept na klidné a veselá svátky pro všechny!

Rozehřejte horkou čokoládu nebo…

Ať už budete v uklízecím režimu nebo prostě jen na návštěvě, pamatujte na to, že přestávky na teplé nápoje jsou jako malé hygge momenty všedního dne. Doplní energii, zvýší pohodu, spojují. Krémová horká čokoláda z výběrového kakaa se špetkou skořice či troškou smetany je ideální volbou. Postačí vám pouze rendlík na rozehřátí mléka (může být i mandlové nebo ovesné), do něhož pak nalámete tu nejlahodnější čokoládu. My máme raději, když se v rendlíku rozpustí skutečná čokoláda, která je pak lahodně krémová a vydá skoro za dezert. Potom jen posypka ze skořice a šlehačkový kopeček.
Voňavá kuchyně nejen u tchyně

Cukroví je jeden z ústředních motivů, který nám dělá to správné vánoční pomyšlení. Nebo ne? Jenže takové chystání těsta i pečení je disciplínou, na niž potřebujete mít emoce vždycky v rovnováze a pokud možno, měly by převažovat ty pozitivní. Těsto i trouba na špatnou náladu reagují, a ne a ne se povést. Proto byste v tom vaše nejmilejší neměli nechat. Pomozte jim zredukovat stres a zlepšit rozpoložení tím, že ruku přiložíte sami k dílu: zástěru zavázat, kuchařky rozložit na stůl a na start. Nejdřív k váze, kde pomůžete navážit správné poměry surovin na těsta. Poté k válu, kde surovinám dáte tvar, vůni a vláčnost. Pak k formičkám a vykrajovátkům, vymazaným a vyloženým plechům a troubě. A nakonec se ujmete zdobení, kde necháte průchod kreativitě. Blízkým ušetříte čas, ale co je hezčí, strávíte ho společně. Pomůžete a ještě si ta vznikající sladká dílka užijete a budete moci fantazii a mlsnému jazyku popustit otěže.

Společný čas u svátečního zdobení

Zvláště ženy se s přicházejícím adventem těší na dekorování obydlí, zahrady i všeho dalšího. Jeden tip pro muže. S laskavostí pomozte ověsit světýlky, girlandami a cingrlátky všechna místa, stromy, haly, štíty, na které si dobrá duše vašeho domova jen vzpomene. Uvidíte, že to ženám udělá takovou radost, mnohem větší než drahá večeře v michelinské restauraci. A jeden tip pro malé i větší pomocníky, kamarády a kamarádky: Udělejte si společně tvořící koutek, uvijte věnce, vypíchejte výzdobu do květináčů. Nejen, že vám to půjde mnohem rychleji, ale ještě se u toho budete královsky bavit. Je to takový malý květinový ateliér u přátel nebo někoho z rodiny doma. Někdy zabere večer, jindy odpoledne, ale vždycky to stojí za to!
Radost na trzích

Když si vaši nejmilejší stěžují, že nic nestíhají a ani jedno volné odpoledne nepřipadá v úvahu, možná by nemuselo být od věci ujmout se některého z jmenovaných tipů, uvést ho do praxe a pak i přes protesty odvláčet maminku, tetu, sestřenici nebo kamarádku za troškou toho svátečního povyražení. Obvykle má každé městečko nebo větší obec také své obecní trhy. Atmosféra na nich bývá pohádková, plná třpytu a veselí. No povězte, kde jinde dobít baterky?

Pyžamová party u oblíbeného filmu či pohádky, a ještě mnohem víc

Když už je vše hotovo, naši milovaní dříči mají sotva prostor si všechno, co nachystali, opravdu užít. Na jeden den je zbavte všech povinností a nechte je si jen užívat. Budou se kroutit a všemožně vymlouvat, protože to není jejich běžný stav bytí. No, co se dá dělat. Jednou si musí vyzkoušet, jaké to je, když se o ně starají ostatní. Obstarejte všechny povinnosti místo nich: navařte, prostřete tabuli, umyjte nádobí. Naaranžujte cukroví na podnos, uvařte čaj, nechte je vybrat si film nebo seriál, dejte jim prostor na knížku, dlouhou koupel, naplánujte procházku. A pokud by tato poctivá verze odpočinku nevyšla, zkuste je alespoň po večeři nasměrovat rychle do koupelny a pyžama a podívejte se společně alespoň na oblíbenou pohádku.
Na lesní výpravě

Během období Vánoc mnoho z nás rádo podniká výpravy do přírody a do krmelců přináší tykve, mrkev a jablíčka. Vezměte i ratolesti, vnoučata, neteřinky a synovce, prostě vytvořte malou klanovou výpravu, kdy si všichni užijete půvab zimního lesa, a ještě poděkujete přírodě za její dary tím, že věnujete něco zdravého na zub lesní zvěři.

Když každý donese to nejlepší

Během adventu i po něm se rádi vydáváme na návštěvy. Hostitelé se na vás těší, ale někdy bojují s pocitem totálního vyčerpání, protože do čtyřtýdenních příprav vložili veškerou svou energii. Zkuste jim prokázat jednou tu čest a domluvte se, že společné menu letos bude mít trochu jiné kontury. Místo honosné svatoštěpánské tabule se spolehněte na to, že každý k menu přispěje svým dílem. Někdo udělá husu nebo pečeni, další připraví přílohu, třetí se postará o polévku, čtvrtý zvládne předkrm, pátý bude mít na starost chlebíčky. A hostitel, nebo spíš hostitelka se budou věnovat přípravě tabule a zábavy pro daný den. Tak nejlépe rozložíte síly, abyste si společný čas vážně užili a měli na něj dost energie!

S láskou,
Tým GERnétic