Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Padání vlasů a akné po vysazení antikoncepce

Dotaz:

Dobrý den,
Je mi 27 let a trápí mě padání vlasů a akné na bradě a hlavně na krku. Problémy začali po vysazení hormonální antikoncepce před 2 lety. HA jsem vysazovala po dvou letech pravidelného braní na doporučení neurologa, jelikož migrény které jsem mývala byli číd dám horší a ovlivňovali můj osobní a pracovní život. Po gynekologické stránce jsem zcela v pořádku i veškeré krevní testy mam v normě. Padání vlasů a akné, ale pořád nemizí. Zkoušela jsem různé dopňky stravy, Alpicort, Neocapil různé šampony, ale výsledek žádný. Bylo mi řečeno, že mám nejspíš nadměrně citlivé cílové buňky vlasových kořínků na působení testosteronu a to ikdyž je v normě. Chci prosím poradit, jak mám vrátit své tělo do doby před užívání antikoncepce kdy bylo vše v pořádku žádné akné a žádné padání vlasů. Jsem z toho už zoufalá. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dva roky by měla být dostatečná doba na vrácení organismu do stavu před užíváním HA, pokud to bylo příčinou Vašich problémů. Píšete, že po gynekologické stránce a krevní výsledky jsou v pořádku. Užíváte nějaké léky pravidelně - na migrénu...? Nejste na něco alergická, může to být denní kosmetika, nějaká strava. Anebo příliš přecitlivělá, stresovaná, příp. přílišná pracovní zátěž? Jsou Vaše obtíže stejně intenzivní po celý rok? Měl anebo má i některý jiný Váš příbuzný akné, řidší vlasy? Já Vám můžu doporučit některé přípravky z kosmetiky GERnétic pro řešení akné: na důkladné očistění pleti tekuté mýdlo Derma, tonikum Sebo Ger, vhodná je i maska Immuno na problematická místa pro její regenerační a protizánětlivé účinky, s krémem Synchro v poměru 1:1 se může použít k večernímu ošetření pleti. Na zlepšení výživy vlasové cibulky a zlepšení růstu vlasů najdete v kosmetice GERnétic šampon Medul a vyživující tonikum Cuticul Extra Plus. Do úvahy by připadalo i používání prsního programu GERnétic, který umožní rychleji vyvážit negativní následky hormonální antikoncepce. Nezapomínejte na relaxaci po náročném dni, zkuste 2-3x do týdne koupel se solí s esenciálními oleji Sels de Bain. Jestliže máte možnost, doporučovala bych Vám i návštěvu salonu s kosmetikou GERnétic, kde zkušené kosmetičky mohou podle stavu Vaší pleti doporučit i další přípravky.