Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Pigmentové skvrny nad horním rtem

Dotaz:

Dobrý den,
za poslední dva roky se mi na obličeji hlavně nad horním rtem začaly dělat tmavě hněde skvrny , vypadá to jako bych měla knír...stydím se za to a nevím jak se toho zbavit....přes rok je to světlejší , ale v létě hrůza...přes rok chodím na kosmetiku , kde to ošetřuji nějakým strojkem a celý rok obličej mažu depigmentačním krémem a nic nepomáha...už nevím co s tím , nikdy jsem to neměla a přes léto se hrozně stydím. Děkuji za odpověd

Odpověď:

Tmavé hnědé skvrny jsou zapříčiněné zvýšenou tvorbou hnědého barviva melaninu v buňkách pokožky, příčinou může být užívání některých léků, antikoncepce, hormonální podpůrná léčba, hormonální změny, často se tvoří v těhotenství, přispívá k tomu i sluneční záření, příčina může být dědičně podmíněná, tvorba hnědých skvrn závisí i od věku. Nevím, co se z toho týká Vás. Nepíšete, jaký depigmentační krém používáte, já mám dobré osobní zkušenosti s krémem Crème Éclaircissante a přípravkem Sérum Dépigmentant z kosmetiky GERnétic. Hnědé skvrny se dají odstraňovat i chemickým peelingem, pomocí přístrojů (určitý typ laseru, intenzivně pulzní světlo). Důležitá je ochrana pleti před UV zářením celoročně, v zimních měsících bez slunce Vám doporučuji krém Melano 15 (SPF 15 střední ochrana), během slunečných dní mléko s vyšší ochranou Melano 30 (SPF 30 vysoká ochrana).