Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Používání samoopalovacího krému na zpigmentovanou pokožku

Dotaz:

Dobrý den, mám také pigmentové skvrny v obličeji, a proto bych se letos v létě chtěla vyhnout slunci a opalení nahradit samoopalovacím krémem. Mám ovšem strach aby skvrny ještě více neztmavly. Chci se tedy zeptat jak správně samoopalovací krém nanést, jestli bych se pigmentům měla vyhnout nebo není třeba, popřípadě jestli bych na první aplikaci raději neměla zajít ke kosmetičce. Také bych se ráda zeptala jestli je potřeba nějaká speciální kosmetika pro odličovaní, aby se mi neudělaly v obličeji fleky.

Odpověď:

Milá Eliško, samoopalovací krémy nejsou pro naši kůži nebezpečné. Obarvují pouze svrchní vrstvu pokožky, která se postupně olupuje. Pigmentové skvrny vznikají v hlubších vrstvách pokožky, nemusíte se tedy bát jejich zhoršení. Po aplikaci přípravku začíná kůže hnědnout až po několika hodinách, nečekejte tedy okamžitý efekt ihned po první aplikaci. Bronzová pokožka mizí společně s odlupováním mrtvých buněk kůže. Pokud si chcete hnědou barvu kůže udržet po delší dobu, je nezbytné samoopalovací přípravky na kůži aplikovat pravidelně. Před aplikací krému či gelu byste neměli zapomínat na peeling pokožky těla (vyzkoušejte Peeling celého těla spojený s regenerací pokožky GERnétic). Pokud trpíte problémem suché pokožky, neuškodí kůži hydratovat Tělovým mlékem. Během natírání samoopalovacího přípravku se rozhodně vyhněte citlivým místům v okolí očí, obočí a kořínků vlasů. V ohybech rukou a nohou i na kloubech nanášejte přípravku méně. Po celé proceduře si nezapomeňte pořádně umýt ruce, ať vám nepřirozeně nezhnědne pokožka dlaní. Nebo krém aplikujte v jednorázových latexových rukavicích. Aplikaci samoopalovacího krému je nejvhodnější provádět na noc. Ráno již stačí kůži pouze ošetřit hydratačním Tělovým mlékem. Přeji hezký den