Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Vznik velkých pigmentových skvrn po použití dermarolleru

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zakoupila jsem si dermaroller pro domácí použití s délkou jehliček 0,3mm, který používám přesně dle návodu s protivráskovým krémem s včelím jedem Bee Venom - http://www.prozdravi.cz/protivraskovy-krem-s-vcelim-jedem-bee-venom-50-ml.html a asi po dvou týdnech mi na obličeji vyskákaly velké tmavé pigmentové skvrny, které nemizí. Vše jsem dodržovala a na slunce nechodím. Nevíte zda tuhle reakci mohl způsobit krém nebo kde může být problém? Moc děkuji za odpověď.

Odpověď:

Nevím, zda Vám protivráskový krém Bee Venom při aplikaci dermarolleru doporučil dodavatel. Mně při předvádění dermarolleru byl aplikovaný jiný krém, po krátkém období jsem nahmatala početné drobné hrbolky, které ale časem ustoupily a pleť byla v pořádku. Předpokládám, že jste používala krémy s ochranným UV faktorem při jakémkoliv pobytu venku, a že jste už přes den nepoužívala jiné krémy. Podle Vašeho popisu by se nemělo jednat o alergii na krém Bee Venom, ale podle složení by mohl obsahovat určité látky, které spolu s mechanickou stimulací dermarollerem tím, že aktivovaly tvorbu fibroblastů, mohly podpořit i zvýšenou tvorbu melanocytů, zodpovědných za zhnědnutí určitých častí pokožky. Nevím, jaký jste fototyp, jak reagujete na drobné poranění kůže, zda i na jiných částech těla po zánětu nezůstávají déle hnědé skvrny. Vhodné by bylo kontaktovat i Vašeho dodavatele dermarolleru, pokud jste se s ním ještě neradila. Ještě doporučuji vyzkoušet, pokud skvrny stále přetrvávají, přípravky na zasvětlení z kosmetiky GERnétic - depigmentační krém Crème Éclaircissante, depigmentační sérum Sérum Dépigmentant, ochranný krém se SPF 30 Melano 30 (střední ochrana), příp. s SPF 50 Melano 50 (vysoká ochrana).