Suchá pokožka celého těla

Dotaz:

Po celém těle mám suchou pokožku. Hodně mě svědí a olupuje se. Nevím, zda mám na ošetření kůže používat tělová mléka nebo raději tělové oleje?

Odpověď:

Pokud máte suchou pokožku na těle od narození, příp. dětského věku, může se jednat o vrozenou poruchu produkce lipidů, které zabezpečují ochrannou bariéru pokožky. Při jejich nedostatku dochází ke zvýšené propustnosti povrchových částí kůže, výraznějšímu odpařovaní vody, ale i lehčímu průniku různých alergenů z prostředí, které může vyvolávat i svědění a olupováni kůže. Nejsou vhodné příliš odmašťující přípravky, běžná mýdla, používejte raději mýdla se syntetickým detergentem kombinované s oleji. Po umytí je vhodné zabalit se do osušky, pokožku lehce osušit a hned se natřít vhodným tělovým mlékem, které pomůže obnovit kožní bariéru a nezanechává pocit mastnoty jako olej. I použití oleje 1-2 x týdně je velmi dobrým prostředkem k obnově povrchového lipidového filmu, zlepšuje hydrataci a tím i ochranu pokožky. Na Vaši otázku se nedá jednoznačné odpovědět, zda tělové mléko nebo olej, vhodné je přípravky kombinovat, řídit se pocitem komfortu po nanesení přípravků.

Kosmetika GERnétic: Vyzkoušejte zvláčňující a hydratační tělové mléko Lait Corps Douceur, které přináší kůži dokonalý komfort a pocit hebkosti. Zamezuje olupování a svědění. Střídejte s aplikací výživného tělového oleje Huile De Beauté.