Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Pleťové krémy Synchro a Cytobi od francouzské kosmetiky GERnétic slaví 50 let

Praha, 23. 9. 2020 - Vyvinout účinný kosmetický přípravek není nic jednoduchého. Vyvinout ho tak, aby dokázal na trhu přežít a být ceněn déle než půl století, je ještě těžší. Francouzské kosmetické značce GERnétic se to ale povedlo. Pleťové přípravky Synchro a Cytobi byly prvními, které se pod rukama Dr. Alberta Laporta, zakladatele firmy, zrodily, a krásnou pleť bez vrásek svým uživatelkám a uživatelům zajišťují od 70. let. Jejich působení je založeno na principu buněčné terapie. Tu mnozí teprve objevují, GERnétic s ní však pracuje již padesát let.

Objev buněčné terapie

Psala se 60. léta. Dr. Albert Laporte byl součástí týmu pařížské popáleninové kliniky. Vzděláním byl lékař, biochemik a biolog, zaměřoval se zejména na biologii buněčnou. Bádal však také v oblastech jako přírodní a bylinná medicína, vitaminologie či homeopatie. V rámci svého působení na klinice měl za úkol vyvíjet masti pro případy vážně popálené pokožky.

Na základě výsledků svého komplexního přístupu dospěl k závěrům, že aktivní látky pronikající kůží se mohou velmi významně podílet na výživě organismu. Tím položil jasný základ budoucího směřování rodící se značky GERnétic. Tato kosmetika je jedinečná právě využitím unikátních biotechnologií, které potřebné látky, makroživiny i mikroprvky dostanou přesně k cíli – k jednotlivým buňkám, jež je dokážou zužitkovat pro svou výživu, efektivnější metabolismus, delší životnost. Tím je dosaženo zpomalení procesu jejich stárnutí. Buňky si lépe zachovávají svou funkčnost a jsou odolnější vůči vnějším vlivům. GERnétic tak prakticky reguluje kvalitu pokožky. Přitom ale Dr. Albert Laporte zdůrazňoval, že pro každý typ buňky v lidském těle je třeba namíchat specifický koktejl aktivních látek, ve specifickém poměru. A to je právě unikátní know-how, kterým se kosmetika GERnétic vyznačuje.

Dílo ze 70. let: Pleťové krémy Synchro a Cytobi

V 70. letech na trh byly uvedeny první dva produkty, které v roce 2020 slaví přesně půl století své existence. Byly jimi krém Cytobi a Synchro. Dva základní kameny, které pomohly nesčetnému množství pacientů na popáleninové klinice i v oblasti pooperační péče po estetických zákrocích či té domácí pro pěstěný vzhled pokožky. Poselství GERnétic v České a Slovenské republice šíří společnost LK SERVIS, která značku zastupuje v obou uvedených zemích. Učí ženy i muže vidět a vnímat krásu z širší perspektivy.

Synchro: Zlatý zázrak

Synchro je nejúspěšnějším produktem značky všech dob: „Tento krém je vlajkovou lodí, bestsellerem u nás i ve světě. Cení si ho klienti, odborníci, kosmetičky, lékaři, lázeňští specialisté. I má pleť je na krému Synchro závislá. A právě proto, abychom všem jeho příznivcům vyhověli, jsou k dispozici různá balení, s nimiž lze vyrazit na cesty stejně dobře jako pracovat na klinice estetické medicíny,“ uvádí Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka LK SERVIS, výhradní zastoupení GERnétic pro ČR a SR. Jedná se o regenerační a výživný krém, který se svým působením podílí na obnově fyziologické rovnováhy kůže a zlepšení jejího stavu. Redukuje a vyhlazuje vrásky, zjemňuje, vypíná, zpomaluje proces stárnutí. Při poranění podporuje granulaci a epitelizaci tkáně. Klinické studie potvrdily účinnost krému Synchro při redukci jizev po chirurgických zákrocích nebo po jiném mechanickém či chemickém poškození kůže. Přípravek vykazuje obdobné výsledky také při ošetření pokožky poškozené popálením, zánětem či striemi. Synchro přispívá k posílení celkové imunity a obranyschopnosti. Má širokospektrální využití. V základní péči o pokožku tváře, krku a dekoltu je nenahraditelným spojencem, který regeneruje a vyhlazuje vrásky jako noční krém. Pomáhá lidem se suchou pokožkou, kdy zamezuje dehydrataci a snižuje citlivost kůže. Zlepšuje stav pokožky u atopiků a zklidňuje ji. Společně s maskou Immuno je základním kamenem péče o aknetickou pleť. Zesvětluje, zjemňuje a vyhlazuje jizvy a strie. Po plastických operacích a invazivních zákrocích urychluje a zkvalitňuje hojení kůže. Při lupénce pomáhá postupně zamezovat nežádoucímu šupení kůže. Snižuje neadekvátní reakce citlivé pokožky. Preventivně pomáhá proti vzniku solární dermatitidy tím, že stimuluje obranyschopnost pokožky a zlepšuje její celkovou imunitu.

Cytobi: Revitalizace na všech úrovních

Tento revitalizační noční krém je precizně sestaven z vybraných složek v prvotřídní kvalitě. Řadí se k nim olej ze sladkých mandlí, sóji, oliv. Doplněné jsou o působení aktivních látek z Měsíčku lékařského, třezalky či sladkovodní řasy Chlorella. Obsažený přírodní výtažek z kvasnic je zdrojem vyváženého komplexu minerálů a vitamínů. Oligopeptidy aktivují funkci fibroblastů, čímž se v kůži zvyšuje produkce vlastního kolagenu. Magnezium brání pokožku před patogeny a infekcí. Tyto a další elementy obsažené v krému Cytobi jsou zárukou kvalitní výživy a regenerace. Krém je dokonalým přípravkem pro ošetření zralé a stárnoucí pleti. Hydratuje, mineralizuje, dodává aktivní výživu kožním buňkám, zpevňuje, vypíná vrásky, omlazuje. Hluboké i jemnější linky se při pravidelném používání vyplňují a vyhlazují. Cytobi tváři navrací mladistvé kontury, svěžest a vitalitu.

Jak tyto produkty hodnotí hlavní firemní školitelka GERnétic pro ČR a SR Alena Kimlová: „Krém Synchro a Cytobi jsou pro mě přípravky, bez kterých si svoji práci v kosmetickém salonu nedovedu představit. Vzhledem k tomu, že valnou část mé současné klientely tvoří dámy 50+, je třeba jejich pokožku intenzivně regenerovat, dodat jednotlivým buňkám potřebné živiny, aby pleť byla stále svěží a vitální. A to oba krémy bezezbytku splňují. Vždy se těším na výsledný efekt, kdy synergie těchto vynikajících přípravků spolu s dalšími produkty GERnétic vytvoří na pleti skvělý efekt. Ten pak klientkám při pohledu do zrcadla vykouzlí spokojený úsměv. Na základě výsledků salonního ošetření se dámy naučily používat krém Synchro a Cytobi i v domácí péči. Tím se zlepšení kvality pokožky ještě umocní. Krém Synchro a Cytobi tvoří nedílnou součást péče i o moji pokožku.“

Významně zasáhly do profesní dráhy dermatoložky MUDr. Aleny Pčolové: „Díky složení a výborným vlastnostem splňuje krém Synchro podmínky použití nejen pro řešení estetických nedostatků, vyhlazování vrásek, ale během své praxe jsem tento krém mohla využít u svých pacientů i na řešení dalších kožních problémů, a to s velmi dobrým efektem. Pacienti byli spokojení při použití na promazávání atopického nebo suchého chronického ekzému, viděla jsem, že se pokožka zvláčnila, utlumilo se svědění. Doporučovala jsem ho na zjemnění jizev po akné, po odstranění znamének, před plánovaným či jiným chirurgickým zákrokem, kdy se u pacientů zlepšením imunity kůže jizva lépe a kvalitněji hojí, nevytvoří se keloidní nebo vpadlé jizvy. Nanášením na seboroické a solární odlupující se keratózy jsem pozorovala postupné vyhlazení od šupin, následný zákrok tekutým dusíkem nemusí být potom tak intenzivní a krém pacienti používali i na doléčení po odloupnutí krusty. Při bolestivých trhlinkách se zjemní pokožka také v koutcích úst, je ale potřeba řešit také základ onemocnění, které je vyvolalo. S krémem Synchro jsem byla u svých pacientů vždy spokojená a mohu ho doporučit.“

Příběh GERnétic v datech

Od roku 1977 se krémy vyrábí pod hlavičkou GERnétic, protože právě v tomto roce Dr. Albert Laporte značku založil. O dvanáct let později, v roce 1989, přesídlila celá společnost do Chateau d’Ensoulès nedaleko francouzského městečka Béraut. V prostorách zámku je sídlo značky včetně fenomenálních laboratoří Laboratoires GERnétic Synthèse dodnes.

Produkty GERnétic byly a jsou po dlouhou dobu testovány na francouzských klinikách a mají vynikající výsledky. Náročným zkouškám a testovacím procesům jsou jednotlivé produkty podrobovány během celého výrobního procesu. GERnétic v kosmetickém světě ztělesňuje jedinečné kvality a vytváří ojedinělé produkty, které přináší viditelné výsledky. Příkladem je kromě krémů Synchro a Cytobi také prsní řada uvedená na trh v 80. letech nebo v loňském roce představená hormoceutická řada Vital Transfer určená potřebám menopauzální pleti.

GERnétic činí pokožku svých klientek a klientů krásnější ve více než 50 zemích světa a také podporuje vědu prostřednictvím grantových programů na španělské Navarrské univerzitě. Přestože se aktivity a výrobní program značky značně rozrostly, je společnost stále v rodinných rukách a pevně se drží filozofie svého zakladatele. V současné době je prezidentkou firmy Mme Ana Laporte, žena zesnulého Dr. Alberta Laporte, po boku s jejich synem Davidem Laportem.