Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Terapie pro citlivou pleť: GERnétic uvádí týdenní zklidňující kúru v ampulích SENSI BOOST

Francouzská kosmetická značka GERnétic otevírá rok v Česku a na Slovensku heslem „Harmonie krásy a zdraví“. První letošní novinka roku bude mít totiž za úkol nastolit rovnováhu citlivé pleti, která se výrazně odrazí na kvalitě jejího vzhledu. Problém senzitivity patří k těm nejpalčivějším. Trápí až sedmdesát procent žen v západní populaci. U mužů je to až padesát procent. Týdenní zklidňující kúra v ampulích SENSI BOOST bude působit na toleranční limit pleti a sníží produkci prozánětlivých cytokinů. Podpoří tak odolnost, zdravý vzhled a komfort pleti. Pomůže se začervenáním i pocity svědění. A to za pouhý jeden týden.

Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka zastoupení GERnétic pro Českou a Slovenskou republiku v souvislosti s uvedením nového produktu řekla: „S problematikou přecitlivělé pleti se v kosmetických salonech GERnétic setkáváme na denní bázi. Případů podle našich zkušeností přibývá. Klientky a klienti nás kvůli tomu vyhledávají stále častěji. Obvykle vyzkoušeli řadu rad a kosmetických přípravků a nic z toho nevedlo k podstatnému zklidnění pleti a odstranění nepříjemného stavu. Jsem velice ráda, že můžeme představit produkt, který zvládne citlivou pokožku ukonejšit a výrazně zlepšit její vzhled i komfort už během jednoho týdne. Je to další důkaz, že se špičkovými produkty francouzské kosmetiky GERnétic udržujeme v rovnováze krásu a zdraví pokožky obličeje a celého těla. Vracíme buňkám energii pro harmonické souznění fyzické i psychické podstaty organismu. S respektem k jedinečnosti každého klienta.“

Jak poznáte citlivou pokožku a kdo je jí nejvíce ohrožen?

Pnutí, pálení, svědění, pocit horka, nepravidelné červenání. To jsou typické průvodní jevy, které se pojí se senzitivní pokožkou. Všechny jsou v běžném životě obtěžující a omezující. Příčinou je snížení tolerančního limitu kůže. Jedná se o hyperaktivitu nervového systému kožních buněk. Na ní se podílí nejen vlivy prostředí a životního stylu, ale také genetické predispozice a stav vnitřního prostředí organismu. S tímto problémem se můžeme setkat u všech typů pleti, mastné, smíšené i suché. Podle evropských statistik mají k hypersenzitivitě pokožky sklon především ženy se světlými vlasy, velmi světlou a jemnou pokožkou, která nevytváří dostatečnou ochranu proti vnějšímu prostředí.

„Citlivá pokožka nemá tak kvalitní hydrolipidový film, produkuje méně mazu, má tenoučkou rohovou vrstvu a jen nepatrné množství ochranných pigmentů. Je hyperaktivní, reaguje na normální běžné podněty mnohem rychleji a intenzivněji. Je velmi zranitelná nejen vnějšími vlivy, ale i stresem, nesprávnou životosprávou, hormonálními výkyvy. Katastrofu pro takovou kůži představuje nepříznivé počasí – mráz, vítr, slunce, přílišné teplo, prudké změny teplot, rychlý přechod z tepla do zimy a naopak,“ uvádí Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička a školitelka GERnétic.

Není výjimkou, že také muži se s přecitlivělostí kůže potýkají. Obvykle kondici již tak zkoušené pokožky zhoršuje pravidelné holení, které narušuje hydrolipidový film. Jeho poškození vede k narušení přirozených biochemických reakcí v kůži. Důsledkem je rychlejší úbytek hydratace a snazší vstup dráždivých látek z okolí do hlubších vrstev kůže.

SENSI BOOST: Péče nové generace pro senzitivní pokožku

Fytomolekula Naringenin Chalcone bojuje proti zánětlivým cytokinům

Při kosmetické péči o přecitlivělou pokožku je třeba se zaměřit na posílení a zkvalitnění hydrolipidového filmu, buněčné soudržnosti a doplnění hydratace. V Laboratořích GERnétic vyvinuli přípravek, který jde však ještě dál, působí na prozánětlivé cytokiny a tlumí jejich aktivitu. Cytokiny jsou buněčné signalizační molekuly produkované buňkami imunitního systému. Mají za úkol účastnit se boje proti patogenům, jež pronikly do organismu. A tak vzniká zánět.

Péče SENSI BOOST snižuje uvolňování cytokinů díky přítomnosti fytomolekuly Naringenin Chalcone získávané ze slupek rajčat. Jedná se o látku ze skupiny polyfenolů s vysokým antioxidačním potenciálem. Tato molekula redukuje přetrvávající zarudnutí senzitivní pokožky, chrání a tiší podráždění. V SENSI BOOST je dále obsažen extrakt z Proskurníku lékařského, který přispívá k rychlému zvlhčení pleti, změkčuje ji a zklidňuje, působí protizánětlivě. Synergické působení těchto dvou látek zabezpečuje, že se pleti okamžitě uleví. Po týdnu bude reaktivita viditelně snížena a probarvení pokožky se zlepší.

Parfemace už pro citlivou pleť není překážkou

Ampule ze snadno rozlomitelného skla jsou plněny vysoce účinným sérem mléčně fialové barvy. Jedná se o jeden z mála parfemovaných produktů, který je určen citlivé pleti. Jemná pudrově květinová parfemace byla sestavena tak, aby nedráždila ani tu nejnáročnější pokožku.

Konec začervenání a podráždění

Aktivní složky působí na pokožku dvojím způsobem. Redukují začervenání a expresně zklidňují kůži. Molekuly séra jsou uzpůsobeny tak, aby se síla jedinečných biotechnologicky získaných ingrediencí uvolňovala postupně během celého dne. Tím pečuje novinka SENSI BOOST o komfort, předchází nepříjemným pocitům pnutí. Zároveň pleť zklidňuje a posiluje její přirozené obranné mechanismy, snižuje reaktivitu a citlivost kůže.

Aplikace týdenní kúry SENSI BOOST

Ampule se nanáší v sedmi po sobě jdoucích dnech, buď ráno anebo večer. Uvolňování aktivních látek se odehrává po dobu 24 hodin. Sérum se aplikuje na očištěnou pleť tváře, krku a dekoltu. Po zapracování produktu nanášíme další, obvyklé přípravky.

Tip: Pokud potřebujete S.O.S. pomoc při zklidnění pleti a toužíte po okamžitém pocitu komfortu, lze ampulku aplikovat kdykoli během dne i mimo týdenní kúru.

Cena týdenní kúry ampulí SENSI BOOST 7x 2 ml je 1480 Kč