Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Estetická medicína a progresivní kosmetická péče GERnétic: Skvělí spojenci

Lidé, kteří touží udržet si mládí a krásu co nejdéle, nemusí volit mezi sofistikovanou kosmetickou péčí a vyspělou precizní estetickou medicínou. Pražskou FORMÉ clinic a francouzskou kosmetickou značku GERnétic spojuje už několik let společný příběh psaný krásou. Jak toto spojení funguje, jsme se ptali MUDr. Petra Jana Vaška, primáře kliniky, Mgr. Marie Hallové, provozní ředitelky kliniky, a Aleny Kimlové, hlavní firemní kosmetičky a školitelky GERnétic pro ČR a SR.

Čtyři otázky pro primáře FORMÉ clinic MUDr. Petra Jana Vaška:

Je pravidelná a důsledná péče o pleť pro klienta, který chce podstoupit nějaké vylepšení vzhledu, výhodou?

Bezesporu ano. Pleť v dobré kondici stárne, řekněme, s větší grácií. Zákroky anti-ageingového charakteru lze doporučit poté proto v pozdějším věku, a to zejména ty invazivní. A daleko déle lze půvab tváře udržovat metodami neinvazivními, mezi něž patří například přístrojové ošetření Protégé Elite, či mikroinvazivními, které se provádí ambulantně. Pěstěná pokožka, na což se často zapomíná, se mnohem lépe hojí a celkově lépe reaguje na nejrůznější zákroky. Nejdramatičtější jsou tyto rozdíly ve tváři, ale pravidlo se týká celého těla. I to je další důvod, proč by nejen ženy, ale rovněž muži neměli nechávat péči o pokožku náhodě.

Co dále přispívá k celkovému lepšímu hojení po zásazích estetického charakteru?

Když mluvíme o kosmetické péči, rozhodně se nesmí zapomínat na celkový životní styl. Domnívám se, že ani s nejlepší kosmetikou nedosáhnete tak jednoznačných výsledků, jako když si ve svém životě pohlídáte také stravu, spánek, duševní pohodu a rozumnou míru pohybu. Dnes víme, že jídelníček příliš bohatý na sacharidy nesvědčí ani kráse, ani zdraví. Přemíra sacharidů, zejména těch pocházejících z rafinovaného cukru a bílé mouky, je jedním z faktorů rychlejšího stárnutí organismu. Pohybová aktivita nemusí představovat tři hodiny tvrdé dřiny v posilovně den co den. Mnohem udržitelnější cesta je sport přizpůsobit kondici a věku. I svižná dvacetiminutová procházka se psem se počítá. Osm hodin kvalitního spánku má ohromný vliv nejen na celkový stav organismu, ale také na hormonální rovnováhu, jenž má velký vliv na metabolismus či ukládání tuku. Pečovat o duševní pohodu je zásadní, má-li člověk být dosti odolný vůči působení denních stresorů. Na duševní pohodu má ale opět vliv i náš vzhled a to, jak jej vnímáme. Tedy i estetická medicína má v tomto celku své místo.

Kterými prohřešky naši krásu a mládí nejvíce ohrožujeme?

Jsou to v populaci běžné zlozvyky, jako přemíra alkoholu, přejídání, zanedbávání fyzické aktivity apod. Ze všech hříchů však pokožku a její mladistvý vzhled nejvíce poznamenávají dva. Tím prvním je kouření. Pokud to s estetickými zákroky myslíte vážně, pokud si chcete půvab udržet, odložte cigaretu. Dejte tělu nějaký čas, než si dopřejete služby nás odborníků estetické medicíny. Pojměte tuto dobu jako příležitost srovnat svůj životní styl do latě tak, aby vám sloužil co nejlépe. U kuřáků se totiž prakticky vždy vyskytují komplikace. Navíc ani výsledky estetické medicíny nemusí být tak trvalé. Kouření komplikuje práci jak lékařům, tak vašemu tělu.

Druhým prohřeškem je nadměrné slunění. Po kouření přispívá k rychlejšímu stárnutí pleti vůbec nejvíce. Nejen, že má své estetické důsledky, ale uvědomme si, že případů karcinomu kůže vzhledem k tenčící se ozónové vrstvě zejména nad Střední Evropou, přibývá. Opalovat je potřeba se naučit s mírou. Okamžitě poznám, pokud za mnou na konzultaci přijde klientka, která v mládí pokožku slunci vystavovala neúměrně a s opalovacími přípravky si nelámala hlavu. Takto poškozená kůže někdy může až znemožnit estetické zákroky.

Má podle vás význam, aby klient jako součást svého zdravého životního stylu navštěvoval také kvalifikovanou kosmetičku?

Nikdo z nás není učený ve všech oborech. Kosmetička může být tak pro laickou veřejnost určitým průvodcem či koučem, který člověka naučí správně o pokožku dbát. Provede ho nejen výběrem vhodných produktů, ale také správnými postupy péče. To je velmi přínosné, protože v současné přemíře informací a proměnlivých trendů se nevědomky mohou lidé na své kůži dopouštět zbytečných chyb. Vždy tvrdím, že prevence je lepší než odstraňování následků. Kvalifikovaná kosmetička může dát klientům také cennou zpětnou vazbu a upozornit je, že k dosažení některých cílů už nebude kosmetika postačující a doporučí konzultaci na klinice estetické medicíny. To může také přispět ke včasnému plánování anti-ageingové strategie, kdy kvalitní péče o pleť jde ruku v ruce s estetickými zákroky. Klienti z takového propojení těží ve všech ohledech.

Čtyři otázky pro provozní ředitelku FORMÉ clinic Mgr. Mariu Hallovou:

Klinika nabízí klientům ucelený komfort. Jak do této strategie zapadá spolupráce s kosmetickou značkou GERnétic?

Naší vizí je postarat se o klienty komplexně. Nejsme provoz na sériovou výrobu krásy. Náš servis je přísně individuální a ucelený právě pro to, aby se klienti cítili dobře a bezpečně. Ať už kliniku navštíví za účelem konzultace, ambulantního zákroku, jako výplň rtů kyselinou hyaluronovou, nebo rozsáhlejší operace, která spojuje augmentaci poprsí a liposukci bříška či stehen. Důležitá je každá minuta strávená na klinice. A nejen to. Počítá se také čas před zákrokem a po něm. Chceme, aby byli naši klienti spokojení a náš servis jim dal přidanou hodnotu.

I proto jsme zahájili spolupráci s francouzskou kosmetickou značkou GERnétic. Přesvědčily nás výsledky i holistický přístup značky. Nemůžeme pominout renomé v oboru estetické medicíny, které si GERnétic získal například v Portugalsku. GERnétic má medicínské základy. Dr. Albert Laporte, otec značky, se na pařížské popáleninové klinice intenzivně zabýval otázkou výživy a regenerace kůže a se svým unikátním know how stvořil vysoce sofistikované přípravky. To je velmi působivé. Těší nás také to, že je GERnétic, jak ve smyslu výrobce, tak distributora pro ČR a SR, vlastně firmou rodinného charakteru, tak jak je tomu u FORMÉ clinic. Vyznáváme rovněž obdobné hodnoty, z nichž nejzásadnější je to, aby se naši klienti cítili hýčkaní.

V čem podle vás spočívá největší přínos této spolupráce?

Přínosů pro klienty je několik. Na jedné straně o nás ví vynikající kosmetičky GERnétic, pro které se u nás pořádají také semináře, aby se mohly s estetickou medicínou v podání FORMÉ clinic seznámit. Právě kosmetička je obvykle prvním odborníkem na krásu, jemuž se klientky a klienti svěřují s tím, jak by si přáli vypadat, co by si přáli změnit. Mnohé dokáže kosmetička s přípravky GERnétic. Tam, kde už jde o zásah složitější, může doporučit nás jako důvěryhodného partnera pro estetické zákroky. Pokud se klientka či klient zákrok rozhodne podstoupit, může jejich kůži kosmetička na chirurgický zásah připravit. Na straně druhé je tu náš pozákrokový servis, kdy klientům doporučujeme přípravky GERnétic, které podporují hojení a vitalitu pokožky. Když klienti vidí výsledky, jsou rádi, pokud je nasměrujeme ke kosmetičkám GERnétic, kde jim sestaví plán, jak se o jizvy, otoky a modříny starat, aby brzy ustoupily. Zákazníky mnohdy tento přístup osloví natolik, že se rozhodnou svěřit do pravidelné péče GERnétic. Tandem FORMÉ clinic a GERnétic tak umožňuje propojit světy krásy do jednoho celku, který klientům přináší řadu výhod.

Který z produktů GERnétic je nejžádanější? A který je váš favorit?

Než jsme na klinice začali produkty používat, museli projít naším vlastním hodnocením kvality. V průběhu této doby si každý našel nějaký, který mu přirostl k srdci. Já si velice oblíbila přípravky z Marine Line, jež obsahují mořské minerály a další aktivní látky z mořského světa. Na klinice je však největším bestsellerem krém Synchro. Jeho nadčasové složení je v kosmetickém světě unikátem. Naši klienti si jej velmi považují. Výrazně přispívá k regeneraci pokožky po chirurgických zákrocích.

Principy regenerace pokožky jsou v zásadě stále stejné. Jak se ale musí estetická medicína přizpůsobovat životním tempu a stylu klientů?

Estetická medicína se rozvíjí velmi rychle. Musí reagovat na přání klientů. Ideál krásy se neustále mění. Velký vliv na to mají média, zejména pak sociální sítě jako Instagram či Tik Tok, kde jsou lidé za svou krásu a styl přímo hodnoceni a odměňováni srdíčky, sdílením a komentáři. V prvních dvanácti až patnácti letech nového milénia byla u žen trendy extrémní štíhlost. Nyní je na vzestupu vypracovaná pevná figura s výraznými ženskými znaky – líbí se kulaté zadečky, oblé boky, štíhlé pasy, pevná a spíše větší ňadra. U mužů lze také vysledovat určitý ideál, kterému vévodí vyrýsované břicho a celkově výrazná muskulatura. I z toho důvodu patrně klientů mezi muži přibývá. Obecně se dá říct, že možnosti, které estetická medicína nabízí, si získávají na stále větší popularitě a jsou dostupné stále širšímu okruhu zájemců. Také proto, že se rozvíjí méně invazivní metody, které lze provádět ambulantně, bez nutnosti hospitalizace. To je samozřejmě reakce na rychlé tempo dnešní společnosti, kdy potřebujeme být aktivní. Estetická medicína je dnes běžnou součástí života a péče o sebe. Pomáhá budovat sebevědomí a sebedůvěru, které pro úspěch potřebujeme.

Čtyři otázky pro hlavní firemní kosmetičku a školitelku GERnétic Alenu Kimlovou:

Byla jste spolu s výkonnou ředitelkou LK SERVIS/GERnétic Ing. Andreou Trčkovou u zrodu spolupráce značky GERnétic a FORMÉ clinic. Mohla byste nám toto období přiblížit?

Vzpomínám na začátky velice ráda, bylo to nové, vzrušující a cítili jsme nadšení, že budeme moci u nás v České republice vybudovat něco, co se podařilo našim kolegům v Portugalsku. Tam je GERnétic už léta partnerem, který pomáhá lékařům v praxi estetické medicíny. Jsem nesmírně ráda, že se nám takovou spolupráci podařilo zahájit. Je pro nás velmi prestižní, protože FORMÉ clinic patří mezi nejlepší pracoviště estetické medicíny v republice. Má nejen perfektní zázemí, ale především skvělý tým lékařů, sester a dalších pracovníků. Byl to start zcela nové a vzrušující kapitoly.

Po počátečním seznámení s týmem a prací kliniky jsme měli možnost navázat prezentací našeho know how. Pečlivě jsme vysvětlovali, co GERnétic umí, a dokladovali pozoruhodné výsledky kosmetiky zdejší odborné lékařské a zdravotnické veřejnosti, včetně provedených případových studií z praxe našich kosmetiček. Vize naší kosmetické značky i kliniky akcentuje důraz na krásu, holistický přístup, perfektní výsledky a spokojenost klientů. Záhy jsme našli způsob, jak vzájemné propojení uchopit.

Jak vnímáte propojení plastické chirurgie a estetické medicíny s luxusní péčí GERnétic?

Díky této synergii mohou být ve všech ohledech klienti spokojenější a vědí, že o ně bude špičkově postaráno před zákroky, na klinice i v době po zákrocích. GERnétic se totiž soustředí na výživu pokožky a podporu jejích přirozených funkcí, což vede nejen k celkovému zdraví největšího orgánu těla, kterým kůže je, ale také to přispívá k celkovému lepšímu hojení kožní a podkožní tkáně po chirurgických zásazích. GERnétic je tak pro estetickou medicínu výborným partnerem. Klienti se mohou těšit ze splněného snu o krásnější figuře či mladšímu vzhledu, v němž podstatnou roli hraje i stav kůže.

Ve spolupráci s FORMÉ clinic jsme vytvořili pro naše kosmetičky velmi podrobný manuál, s jehož pomocí dokážeme kosmetickou péčí maximálně přizpůsobit jednotlivým druhům operací a dalších procedur. Před zákroky se snažíme pokožku připravit na operace a další zásahy estetického charakteru, které na klinice provádí. Po operaci se zaměřujeme na rekondici kůže a odstranění pooperačních otoků či modřin. Podstatné je, že GERnétic dokáže zefektivnit regenerační procesy, které hrají klíčovou roli při hojení. Přispívá tak ke zlepšení vzhledu a minimalizaci viditelnosti jizev. To podtrhuje celkový výsledek.

Co klientky GERnétic řeší nejčastěji?

Vyhledávají nás ženy i muži. Často k nám přicházejí s nejrůznějšími trápeními – od akné, přes vrásky, změny na kůži spojené s menopauzou, pigmentové skvrny až po jizvy nebo citlivou pleť. Společným jmenovatelem je však touha po krásné pokožce, která bude zářit mládím, vitalitou, energií. V naší péči se přizpůsobujeme klientům a staráme se o ně tak, aby byla jejich pokožka v té nejlepší kondici. Optimální výživa dokáže buňky udržet ve velice dobrém stavu, což je základ pěstěného vzhledu. Když však čas začíná být neúprosný, anebo ze zdravotních důvodů, GERnétic ve spojení s estetickou medicínou v podání FORMÉ clinic klientům otevírají zcela nové obzory půvabu a charizma.

Anti-ageing je pro mnohé klienty kliniky FORMÉ prioritou. Proto podstupují operace víček nebo facelift. Jak byste jim doporučila pleť ošetřovat po zákroku? A jak mohou pleť udržovat dlouhodobě mladou a svěží?

V obou případech bych doporučila kombinovat salonní ošetření s domácí péčí sestavené přímo pro podporu kondice pokožky pro tyto typy zásahů. Význam má nejen ošetření po operaci, ale též příprava před ní. Aby pleť byla v trvale pěstěném stavu, neměl by klient polevit ani po zahojení jizev. Navrhla bych tedy pokračovat v pravidelných návštěvách kosmetičky, byť ne v tak krátkých intervalech, jako tomu je v přípravné fázi před operací. Kosmetička bude reflektovat, co vaše pleť potřebuje a tomu se přizpůsobí. Vyplatí se rovněž pokračovat v každodenních domácích rituálech krásy s kosmetikou GERnétic, i v tomto však dejte na radu kosmetičky, která produkty zkombinuje pro dokonalý výsledek.

V případě operace očních víček pokožku připravujeme v sérii deseti salonních ošetření, jež jsou zaměřená na oční okolí. Provádí se v intervalu jednou až dvakrát týdně. Pokožku tak lze připravit na zákrok v rozmezí jednoho až dvou měsíců. Po sejmutí obvazů a vyndání stehů je vhodné jizvičky několikrát denně ošetřovat krémem Synchro, alespoň však ráno a večer. Další péče po operaci pak pomáhá udržet pěstěný vzhled po delší dobu. K tomuto účelu využíváme Gel Contour Yeux pod denní krém a následně na denní krém Lift Crème. Večer na očištěnou pleť nanáší klient či klientka v domácí péči Masque Yeux v transparentní vrstvě a na ni krém Synchro. Přípravky se nechávají působit přes noc.

Facelift představuje větší zásah. V salonu je klíčové intenzivnější regenerační, revitalizační a hydratační ošetření před zákrokem i po něm. V domácí péči se uplatní zejména GERnétic krémy Synchro či Cytobi, které je třeba důsledně nanášet na celý obličej, dekolt a krk. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat zónám, kde bude veden řez – před a za ušními boltci, kolem spánků. Po zákroku lze zařadit i speciální přípravky jako hydratační a liftingové sérum Cells Life, buněčný stimulátor Mito Spécial+ a krém Vasco, který zklidní a vyrovná překrvenou pokožku.

Rozhovor vznikl za podpory FORMÉ clinic

Za rozhovor poděkoval tým GERnétic