Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Jak jsem omládla

Šéfredaktorku Evu Brixi, již znáte ze stránek titulu Madam Business, který je věnován podnikatelkám a manažerkám, jsme pozvali do kosmetického salonu Hany Hlaváčkové, který patří mezi Partnerské salony GERnétic. Na mapě byste museli prstem zamířit do Moravské Třebové. Právě tam se paní Eva vypravila s Andreou Trčkovou, výkonnou ředitelkou LK SERVIS/GERnétic. Z této návštěvy vznikl rozhovor do periodika Madam Business, a také tento blog, kdy se s vámi paní Eva podělí o zážitky z péče o zralou pleť.

S GERnétic už se nemusím ptát zrcadla jako královna ve Sněhurce

Přiznám se, že kosmetika GERnétic má ve svém portfoliu už tolik přípravků, že se v nich začínám trochu ztrácet. Není tedy divu, že jsem při ošetření obličeje v kosmetickém salonu u paní Hany Hlaváčkové v Moravské Třebové, který používá výhradně francouzskou kosmetiku GERnétic, chvilkami v mysli ubíhala spíše ke své profesi novinářky, než abych si celou proceduru vychutnala a práci pustila k vodě. Snažila jsem se dávat pozor na to, co vše mi paní Hana sděluje, co v tu či onu chvilku používá k tomu, abych si toho po odchodu z míst, kam se ženy v mém věku uchylují stále častěji, zapamatovala co nejvíce a posléze zjistila, jestli mi to posloužilo a jak. Na druhé straně, když už jsem věděla, že se kúra zázraků blíží ke konci, jsem starostem a perfekcionalismu dala sbohem. Byly to ty nejbáječnější minuty odpočinku, jaké jsem v poslední době poznala. Ležet a nechat se v pracovní době hýčkat, to je přece tak svůdné! Sladký hřích, sladké nicnedělání. I to si ženy musí umět naordinovat (já teprve začínám).

Byl začátek léta a vidina toho, že budu podrobena zákroku, kdy je třeba vrstvit několik přípravků na sebe, když teploměr ukazuje necelou třicítku, to mě trochu vyvádělo z míry, protože největší relax je pro mne večer mýdlo a voda, ano i na obličej. Nyní jsem věděla, že by bylo nejlepší ulehnout s pokožkou takovou, jakou jsem „dostala“ v Moravské Třebové. Ale pozor – vše je zvládnutelné a já nelitovala. Když jsem kolem 21. hodiny vzala do ruky, plná zvědavosti, zrcadlo, nemusela jsem pronášet formulku z pohádky o Sněhurce. Nejkrásnější jsem byla totiž já. Účinky několika přípravků GERnétic spojené s kaskádou doteků paní Hany byly patrné. V daleko větší míře, než jsem čekala. V určitém slova smyslu jsem tak trochu „nevěřící Tomáš“. Ale znovu a již po několikáté jsem se utvrdila v tom, že GERnétic prostě funguje. Že přípravky, které vyvinul a vyrábí, nelžou. Naopak říkají pravdu: každá žena je krásná, když ví, jak na to. A že propracovaný systém nejrozmanitějších pohybů prstů kosmetičky má své opodstatnění, ač pro mě nikdy nebude zapamatovatelný. Ošetření obličeje má ale svůj řád a organizaci, a když jim dá žena ve své mysli prostor, výsledek je zaručen.

Pro ty, co stále říkají, že nemají na kosmetiku čas

Poprosila jsem o dokonalé vyčištění pleti, to jsem potřebovala po pár letech jako sůl. Na to jsem lajdák, to vím. Vše omlouvám nedostatkem času, i když hlavním viníkem je má pohodlnost a nechuť měnit stereotyp novými návyky. Ale je mi šestašedesát a brzy tu druhou šestku vystřídá sedmička, je tedy možná nejvyšší čas začít na sobě konečně pracovat. Uvědomila jsem si to právě po absolvování hodinky na lehátku pod taktovkou Hany Hlaváčkové. A pak – když si vás vezme do péče skutečný specialista, je to fakt znát.

Získala jsem charakteristiku své pleti, která se z dřívější mastné změnila na normální až suchou (hormony jsou potvůrky a vy nemáte nástroj, jak jim poručit, aby poslouchaly tehdy, když potřebujete), dověděla jsem se, že kromě rozšířených vystupujících žilek v určitých partiích mohu být docela spokojená. Kůži mám pevnou a vrásek nepřibývá tolik, abych si stýskala. To víte, že taková tvrzení potěší. Ba co víc, dodají sebevědomí, radost ze života. I proto má smysl do salonů chodit. Ano, pro radost ze života. Vždyť na drobnostech stojí svět.

Symfonie produktů GERnétic a kouzelná prstohra

Ošetření má svůj protokol, vše hezky popořádku. Nejprve přišlo na řadu čisticí mléko Glyco. Následovalo tonikum Sebo Ger. Pak se dostal ke slovu přípravek Nettoyant Gommant Marin. Začaly se dít zázraky. Paní Hana začala pokožku náležitě masírovat, to bylo hodně zajímavé a příjemné, její prstohra byla znát, byl to poměrně razantní projev dokonalosti, což mi vyhovovalo. Zásah jsem cítila, dobře jsem vnímala tu energii, kterou mi její pohyby předávaly. Žádné ledajaké nic, žádná bojácnost, ale jistota síly a správného hmatu.

K dobře odvedené práci rovněž posloužily krémy Glyco a Synchro, které se ve speciálním poměru používají pro důkladnou kosmetickou masáž, a posléze Vasco právě na zpevnění rozšířených žilek. Pak se k tomu koktejlu přidal krém Vital Transfer Visage a Ger Lift, přípravek, které se umí postarat o vypnutí pokožky celého obličeje. No a opět přispěchalo na pomoc klasické Synchro, dosud nepřekonatelná legenda značky GERnétic.

Ale to zdaleka nebylo všechno. Ještě byla připravena krémová obličejová maska Argini a pak opět tonikum Sebo Ger, které vždy napochoduje do té etapy kosmetiky, kde se používala voda. Proč? Má za úkol pleti navrátit správnou hladinu pH. A mimochodem voní kouzelně, po bylinkách. Oční okolí bylo ošetřeno zlatou maskou Peel Off Anti Age s arganovým olejem. V horkém odpoledni to bylo jako požehnání z nebes, maska totiž chladí. Na závěr dostala pleť nálož buněčné energie díky séru Cell Life. A celou tu symfonii na tváři, krku a dekoltu zakončil dotek lehkého denního krému Tropo Plus.

Ošetření rukou bych mohla absolvovat několikrát do měsíce

No a abych si dopřála ještě pár minut rozmarné relaxace, tak mi paní Hana doporučila zábal na ruce a jejich masáž. A tu jsem si vychutnala se vším všudy. Jsem totiž vášnivý zahrádkář a den co den se hrabu v hlíně, zápasím se šťavnatým plevelem, a taky pořád něco sklízím, sázím, zavařuji... A přesto, že používám rukavice, nehty nalakované prostě nezvládnu. Svaly a šlachy by také mohly vyprávět. To paní Hlaváčková dobře rozpoznala. A dala si záležet. Ještě teď jí na dálku děkuji. Ošetření rukou je disciplína, kterou bych mohla absolvovat několikrát do měsíce. Má význam pro každého z nás, ať trávíme spousty času u počítače nebo se oháníme motykou na zahradě. Kdo nezkusil, netuší, oč přichází. Jemná motorika se paní Haně klaní...

Na ošetření Hany Hlaváčkové ráda vzpomínám. Jako na vysoce profesionální. Bez zbytečných slov a otázek. Bez pochybností, zda toho bylo třeba nebo zda mi to něco přineslo. Užitečné to totiž bylo: hned druhý den jsem si koupila nové tričko a parádní spodní prádlo. Jsem přece ještě pořád pěkná holka...

Eva Brixi