Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Jak dokáže proměnit člověka péče v kosmetickém salonu

Zdánlivě obyčejná otázka, na niž existuje jednoduchá odpověď. Je to přece o tom, že člověk poskytne své pleti nadstandardní péči. Nenechte se mýlit. Uvedená odpověď je jen jednou rovinou, s níž v kosmetických salonech pracujeme. A co tedy ještě dokáže člověku dát návštěva Gerneticienne, odborné kosmetičky pracující podle vysokých standardů GERnétic?

Dvouhodinová relaxace bez vyrušení

Kouzlo profesionální péče GERnétic spočívá v tom, že máte možnost se pravidelně během salónních návštěv uvolnit a užít si čas pouze pro sebe. Bez mobilního telefonu, ševelení ratolestí nebo pracovních povinností. Přenesete se přes práh a tento magický moment z vás sejme veškerou tíhu, jíž nosíte na bedrech a v hlavě. Gerneticienne vás přivítá s úsměvem, připraví vám osvěžující nápoj, čaj nebo kávu. Zeptá se vás s upřímným zájmem, jak se vám daří. Jsou to zdánlivé maličkosti, ale i taková obyčejná otázka pronesená se zájmem dokáže zcela změnit uvažování. V salonech má totiž člověk mnohdy odvahu své starosti verbalizovat a kosmetička je tím, kdo naslouchá a vyslechne. Bez hodnocení. Bez „dobrých rad“ nad zlato.

Uvede vás na lehátko, zabalí vás do teplé deky. Vaše smysly začnou vnímat ono bezpečí, které je v salonu přítomno. Příjemná vůně, tichá relaxační hudba, která stoupá ovzduším jako očistná mantra. Uvědomíte si, že se propadáte do nitra hebkosti, která vás obklopuje, vaše tělo těžkne. Je to důvěrné, téměř intimní prostředí, které vám dovolí jen být. Nemusíte se o ničem rozhodovat. Nemusíte se cítit zodpovědně. Nemusíte nic. Gerneticienne vás instruuje na vaší relaxační cestě jako průvodce na safari. S tím rozdílem, že nežasnete nad pestrou faunou a flórou, ale nad prstokladem, který hýčká pleť.

Není dotek jako dotek

Když na tváři pocítíte haptický vjem, jehož zdrojem jsou vlahé ruce druhého člověka, jedná se o silně emočně nabitý zážitek. Tento impuls ovlivňuje celé naše tělo, to dokládají také vědci. Hmatové vjemy jsou těmi prvními, které člověk vnímá, s nimi zraje v bříšku maminky, s nimi se setkává poprvé na tomto světě. Hmat je první smysl, který se u člověka rozvíjí. Dotekem se uvolňuje důležitý hormon oxytocin, který ovlivňuje naši spokojenost a celkovou náladu. Snižuje úzkost, mírní stres a pomáhá tělu nastartovat ozdravné procesy. Mění totiž jeho chemii.

Kůže jako brána k našemu „malému“ štěstí

Kosmetička pracuje s největším orgánem těla, s kůží. Ta je protkána smyslovými buňkami a nervovými zakončeními, které přenáší vzruchy přímo do příslušných center parasympatiku, tedy té části nervové soustavy, která dokáže tělo uvolnit, zrelaxovat a umožňuje mu regenerovat. Proto je dobré nedbat jen na obličej, ale dopřát své pokožce co nejvíce z doteků po celém jejím povrchu. Chcete-li využít sílu doteku na maximum, pak během návštěvy salonu zkombinujte ošetření tváře s tělovou procedurou. A pokud si to zatím nedovedete představit, začněte pomalu a pozvolna. Vyzkoušejte třeba takovou masáž chodidel a paží nebo svou kosmetičku poproste, aby do vašeho programu přidala masáž šíje. Péče o tyto partie přináší obzvlášť velkou potěchu smyslům a duši.

Kůže komunikuje se všemi orgány v těle

Pokožka těla je silně inervována, nervová zakončení, která se na ní vyskytují, se sbíhají do silnějších nervových vláken a ta prostupují celým vnitřním prostředím těla. Jeden blahodárný dotek ovlivní všechny orgány a buňky, které jsou na jeho dráze přítomné. Tato pouť blahodárného vzruchu vede až do mozku. Ale nejde jen o samotné vzruchy. Mozková centra v čele s hypotalamem a hypofýzou dokáží na základě doteků uvolňovat transmitery a jejich pomocí komunikovat s buňkami celého těla. Během odpočinku, který trávíte zachumláni v hebké hřejivé dece, vdechujete příjemné vůně, necháte se provázet příjemnou hudbou a tichým našeptáváním a doteky vaší kosmetičky, se uvnitř vašeho organismu odehrávají zdánlivě neviditelné, biochemicky a fyziologicky však velmi významné změny:

  • Dochází ke zpomalení tlukotu srdce.
  • Dech se prohlubuje.
  • Snižuje se krevní tlak.
  • Dochází k rozvolnění svalového napětí.
  • Psychika se uvolňuje.

Tělo tak dostává prostor pro odpočinek, hlubokou relaxaci. Může se stát, že relaxace je tak intenzivní, že nakonec upadnete do dřímoty či spánku. A to je v pořádku, ba dokonce žádoucí. Spouští se regenerační procesy. V tomto rozpoložení, což dokázala řada studií, se lépe hojí poranění, pocit bolesti ustává. Jsou to momenty, kdy dochází k obnově mentální energie a zlepšení celkové obranyschopnosti.

Výsledkem rozhodně není jen krásnější pleť

Pouhých dvacet minut v tomto stavu dělá značné rozdíly. V kosmetickém salonu strávíte v hlubokém relaxačním rozpoložení i dvě hodiny. Jeho benefity, jako jsou příval energie a vyšší vitalita a mentální svěžest, však budete pociťovat ještě dlouho po odchodu od vaší Gerneticienne. Mnohdy se tato doba může pohybovat až v řádu dnů. Při pohledu do zrcadla však také vidíte velké rozdíly na pleti, pokožka je občerstvená, vypnutá, zpevněná, hydratovaná a celkově vypadá v lepší kondici.

Kouzlo salónní péče tkví v tom, že se odevzdáváte do rukou profesionála, který přesně ví, jak vám, vaší pleti i pocitu pohody a zdraví v rámci kosmetické procedury co nejvíce prospět. Vychutnejte si všechny tyto benefity a zarezervujte si termín u své Gerneticienne už nyní. Jakmile salony opět otevřou své brány, ponořte se do okouzlujícího světa krásy, smyslové relaxace a regenerace celého těla. Naberte energii a vtančete do jara plní optimismu!

S láskou,
tým GERnétic