Recenze: Maskné se dá řešit, tak už se netrap

V úterý 30.3. jste měli možnost připojit se k našemu vůbec prvnímu živému vysílání na instagramovém účtu gernetic.cz (odkaz na záznam celého vysílání). Vedla je Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička a školitelka GERnétic. Sekundovala jí Kateřina Šimková, šéfka agentury vitaPR. Kateřinu jsme loni v srpnu požádali, aby vyzkoušela náš program pro problematickou, a především pak maskné zužovanou pleť. A proto následující řádky budou patřit jí. Provede vás celým procesem.

Abyste věděli, jak vypadá vzorné salónní ošetření problematické pleti a pleti s maskné

Byl srpen, horko. A rouška mi na obličeji ani v nejmenším nedělala radost. Tak nějak jsem ale tušila, že bude hlavním doplňkem nejen podzimní sezóny, ale dokonce možná i nadcházejícího roku. Neblahé tušení se potvrdilo. Protože jsem měla se svou enormně citlivou pletí potíže, ráda jsem nabídku GERnétic přijala. Tam, kde rouška přiléhá k tváři, tam, kde se do tváře zarývají popruhy z respirátoru, ano, přesně tam se mi vyrazilo moje první maskné (z angl. mask acne, tedy akné z roušky) v životě.

Byla jsem ráda, že mne měla od srpna 2020 v péči Světlana Nejedlá, Gerneticienne z Kosmetického studia GERnétic v pražských Řepích. Zážitek ze salónní péče to byl nadmíru uspokojivý a relaxační. Abych se nemusela vracet k tomu, jak to v salonu probíhá, podrobnosti jsem vám shrnula již loni v reportáži. Určitě se podívejte, ať víte, jak má vypadat vzorové a hlavně vzorné salónní ošetření pleti, která se trápí pupínky. A pak přišel lockdown, takže místo salonu jsme si se Světlanou mohly napsat, zavolat, pochatovat o tom, jak a co s pletí dělat. I to lze. A Gerneticienne tu pro vás jsou,
i když salony musí být zavřené.

Hygiena doma je jedním z klíčů úspěchu

Nicméně v salonu to nekončí. A o tom je dnešní článek. Krásná pleť, ať už chceme či ne, začíná u každého doma, v jeho každodenních návycích. Základní je hygiena. Zbytečně si na obličeji nerejdit prsty a rukama, a už vůbec ne, pokud neprošly řádným mytím. Také osoušení obličeje je dobré oddělit. Takže jsem si na tvářičku nachystala samostatný ručník, který šel po třech dnech vždy nemilosrdně do pračky, jíž jsem zapínala na alespoň 60 °C. A pokud mohu mít jedno skromné doporučení, určitě si tento ručník vždy žehlete. Pořádně ho přejeďte žehličkou nahřátou na bavlnu z obou stran. Pokud se líčíte, alespoň pro pocit, že jste ještě pořád lidmi, nikoli budoucí verzí Tarzana (pracovně tomu říkám Tarzan 2.0 rok výroby 2021), nezapomínejte, co týden stoupnout k umyvadlu a štětce s houbičkami na líčidla pořádně promýt antibakteriálním mýdlem na tyto pomůcky. Také špachtle na nanášení kosmetických přípravků pravidelně myjte a dezinfikujte. Doporučujeme používání plastových špachtliček. Ano, ano, to vše vám mimo jiné bude klást na srdce i vaše Gerneticienne, odborná kosmetička GERnétic.

Jednoduché rituály mám nejradši

Každičký den jsem si dopřávala ranní očistný rituál s dermatologickým mýdlem Derma. To proto, že má dar nejen pleť odsušit od mastnoty, ale především smýt živné podhoubí pro zlobivé mikroorganismy, jejichž řádění ústí v maskné či ekzematické projevy. Pleť se v noci čistí, a je dobré ji ráno od vyloučených látek pomoci. Tím jsem začínala svůj den, někde mezi chvilkou na probrání a uvaření čaje. Poté jsem pleť ošetřila tak, aby se srovnalo pH pomocí tonika. Přidala jsem hydratační sérum a následně oční a ochranný krém na den.

Večer byl rituál krásy o něco komplexnější. Odlíčila jsem tvář od make-upu micerální vodou Démaquillant Douceur. Na ni mohu pět chválu. Odličuje perfektně, bez pálení, dráždění. Jen nezapomínejte, že je třeba tampón dostatečně tekutinou nasytit, aby pak po tváři klouzal jako blesk. Tvrdím, že jen odlíčená pleť může plnohodnotně regenerovat. Poté jsem pleť omyla od zbytků každodenních nečistot přípravkem Derma. Na řadu přišla tonizace a pak trocha alchymie. Smísila jsem v poměru 1:1 pleťový krém Synchro a krémovou masku Immuno. Směs jsem přenesla na obličej a jemně vtlačovala, snažila jsem se napodobit dokonalé tahy kosmetičky Světlany Nejedlé. Přípravky si zachovají větší účinek, pokud je nebudeme klasicky roztírat, ale pokud je zatlapkáme jemnými kompresními doteky. Většinou tuto výživu má pleť slupla velkou rychlostí.

A dvakrát týdně jsem si dopřávala ještě před nanesením této kombinace maskovací (nikoliv s rouškou, ale s báječnou krémovou maskou :-)) večer. Pečovadlo Immuno se o mne staralo ihned po očistě pleti jako klasická maska. Smývala jsem ji vždy přibližně po 20 minutách. Její příjemné působení jsem si užívala na gauči s knížkou v ruce nebo obličejem zabořeným do displeje telefonu. Zpočátku můžete cítit poštipkování, které po minutce ustává. Je to u této masky normální. To se kožní buňky oťukávají s obsahem přípravku a rozmýšlí si, zda do svého nitra nechají vstoupit aktivní látky. A pak zjistí, že to je vlastně potrava pro jejich krásu i mládí a otevřou jim své membrány (dveře).

Tyto 3 produkty GERnétic se staly mojí základní oporou, protože…

Bez pomoci mýdla Derma se člověk při řešení maskné neobejde. Vždycky jsem používala mycí gely a speciální mýdla na čistění tváře. Nicméně Derma vyhrává. Má příjemnou vůni. Jeho průhledná textura se mění v hebkou mýdlovou pěnu. Smete z tváře opravdu všechno. Udělala jsem malý pokus, za který by mě v GERnétic asi nepochválili. Když jsem se musela s kalíškem masky Immuno rozloučit, jelikož jeho dno zelo vydlabanou prázdnotou, chvíli jsem používala jen mýdlo Derma. A světe div se, pominu-li každoměsíční menší hormonální výkyvy, mou pleť tento kouzelník udržel v klidu a komfortu. Žádné dramatické výsevy zlovolných pupínků. Byla jsem nad očekávání spokojená. A ještě jedna věc mne potěšila. Když člověk ví, jak správně pečovat po mýdle o pleť, nesetká se s tím, že by byla přesušená nebo podrážděná. Přípravku Derma patří poklona. A také se nebojte, maskné není diagnóza na celý život. Nejdřív vyřešíte akné a pak cokoli dalšího. Vždyť o tom mluvila i Alena Kimlová v živém vysílání. Jedno hezky po druhém.

Immuno je skvělá maska. Vždy jsem měla ráda masky s obsahem kaolinu pro jejich efekt, ale Immuno je ještě mnohem víc. A na rozdíl od většiny „jílovek“ nedělá na tváři nepříjemnou krustu. Přesto má dar čistit pleť a stahovat póry. Po každém maskování jsem si jen lebedila nad tím, co jsem viděla v zrcadle. A to si pište, že jsem se řádně zkoumala. Dále zlepšuje hojení toho, co už tvář poznamenalo. Pokud se vám navíc udělá akutní pupínek, určitě se nebojte místo anti-blemish roll-onu nebo tyčinky použít trošku Immuna. A to zejména přes noc. Pupínek se odporoučí a bude se hojit bez jizvičky. Pokud to mám shrnout, Immuno podle mého soudu nastavilo na pleti lepší podmínky hry, prostředí, které bylo optimální pro klidový kožní mikrobiom. Srovnalo produkci kožního mazu, která se mi zvyšuje vždy s jarem a tiší se až v prosinci. To už je takový můj pleťový koloběh.

A poté tu máme Synchro. O něm je nesmírně těžké psát stručně. Jeho název napovídá, že má schopnost synchronizovat, harmonizovat a ladit přirozené fyziologické procesy v kůži. A zřejmě to umí, jinak by těžko loni oslavilo padesátiny. Je to takový ten otevírač dveří, který důležité aktivní látky z dalších preparátů ještě rychleji a efektivněji dopraví na místo určení. Má hutnou konzistenci, přesto po něm v kombinaci s Immunem nezůstane víc než příjemný matný finiš. Zlepšuje regeneraci a obnovu pleti. Za to dám ruku do ohně. Už jsem se naučila, jak dlouho mojí pleti trvá, než se dá po vymáčknutém či vyzrálém pupínku dohromady. Někdy to bývaly až dva měsíce. Ale když zasahovalo Synchro s maskou Immuno, doba byla poloviční. Těšilo mě, že pupínek se se vším všudy ztratil do měsíce.

Poučení pro příště?

Jestli vás maskné zlobí, než abyste na sobě dělali pokusy, raději se obraťte na profesionály GERnétic. Já tu možnost měla a neměnila bych. Bylo to nejlepší, co jsem pro sebe a svou pleť mohla udělat. Ano, můžete zkusit dermatologa. Anebo se můžete domluvit s Gerneticienne a začít řešit už teď i přesto, že salony jsou zavřené. Alespoň konzultacemi, úpravou životosprávy, nasazením základních přípravků. Jsme v digitálním věku, který nám umožňuje překonávat řadu fyzických překážek. Přestože jsme každý jiný, máme jiná přání a potřeby, pleť vždy trpí, pokud musí nést zátěž maskné, nemůže se věnovat svojí obnově naplno. Ale především to dává zabrat psychice a sebevědomí. Takové trápení za to nestojí. Řešte to, protože čím dřív začnete, tím dřív budete spokojenější.

Moc vám všem držím palce, přeji vám, ať se vaší pleti navrátí zdraví a vy se cítíte skvěle!

S láskou,
Kateřina
a tým GERnétic