Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Jak vnímá krásu hvězda uměleckého světa Michaela Dolinová

V srpnu přijala pozvání do Kosmetického studia GERnétic známá osobnost, herečka, zpěvačka a moderátorka Michaela Dolinová. V článku se vedle zážitků z ošetření zaměříme na několik novinek, které příznivce kultury i krásy čekají.

Michaelu ve dveřích přivítala Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka GERnétic. Nevyměňovaly se zdvořilostní formule, ale radost a pozitivní energie. První novinkou, jíž náš host přivezl do salonu GERnétic, je informace o novém představení Nejstarší řemeslo. V Praze bychom se ho měli dočkat v zimě, nejpravděpodobněji v lednu či únoru. Hrát se bude buď v Divadle Radka Brzobohatého nebo v Semaforu. Na prkna, která znamenají svět, se s Michaelou Dolinovou postaví také Valerie Zawadská, Veronika Gajerová, Jana Švandová a Zuzana Slavíková: „Nejstarší řemeslo propojuje pětici žen v nejlepších letech, které se během polední pauzy sejdou v parku. Zanedlouho divák pochopí, že je spojuje profesní dráha v oboru s tradicí sahající až do starověku. S chytlavým hořkosladkým humorem glosují události a odkrývají to, co vás chytne za srdce – ryzí přátelství v prostředí, které se možná jeví absurdně,“ upřesnila Michaela Dolinová.

Dalším bodem programu bylo představení novinky z Laboratoří GERnétic s názvem Tenseur Flash. Ujala se ho Andrea Trčková a upřesnila, že se jedná o týdenní pečující kúru. Ampule jsou naplněny vysoce účinným sérem, jež je vyvinuto speciálně pro pleť 40+. Tento zbrusu nový kousek byl také součástí ošetření, které Michaela podstoupila. Tenseur Flash je totiž úžasný pomocník, který pokožce poskytuje silný liftingový efekt i v rámci salónních procedur. Pokožku tak lze připravit například na výjimečné události.

Ševelení utichlo a po salonu U květinky se rozpínala už jen uklidňující hudba a aroma esenciálního oleje z ravensary. Vstup na lehátko je momentem, kdy po dobu téměř dvou hodin už neexistují problémy a starosti, ale pouze klid a čas pro sebe. Zuzana Bělíková, firemní kosmetička a školitelka GERnétic, si pro vzácnou návštěvu připravila vskutku královské ošetření pleti proložené relaxačními tahy, jež uvolňují svaly i stres. Cílem bylo pokožku zregenerovat i projasnit, posílit imunitu kůže a vypnout vrásky.

Celá procedura se držela tradičního schématu. V prvním kroku byla pleť vyčištěna. Zuzana pokožku odlíčila mlékem Glyco, tonizovala přípravkem Fibro. Peelingovou masáž pro odstranění odumřelých buněk provedla gomáží Nettoyant Gommant Marin. Optimální rovnováhu pH pleti nastolila opět tonikem Fibro. Aby se pokožka rozzářila, využila peeling s kyselinami z květů ibišku, lilií a frézií Lotion Aux Acides De Fleurs.

Poté přišla na řadu „nejzážitkovější“ část celé procedury – kosmetická masáž s pěstícím olejem Huile De Beauté. Michaela Dolinová nám svěřila: „Na kosmetickém ošetření mě nejvíce baví právě masáže. Jsem člověk, pro něhož jsou haptické vjemy velmi důležité. Ráda se dotýkám a ráda doteky přijímám. Doteky přinášejí úžasný pocit uvolnění a jsou zdrojem radosti. Paní Zuzana měla navíc ruce teplé, což je vedle příjemné teploty v salonu a erudice kosmetičky pro zážitek z masáže velice důležité. Jsem totiž zimomřivý člověk.“

Koncert, který se odehrával v rukou Zuzany Bělíkové mohl trvat dvacet minut. Vystřídalo se v něm tolik hmatů, že by je neškolený pozorovatel dokázal sotva spočítat. Rychlé, pomalé, krouživé, tlakové. Masáží byla hýčkána pokožka krku i dekoltu, dokonce body na ušních lalůčcích. Celá tato symfonie byla pečlivě promyšlená, aby se v náručí GERnétic mohl člověk maximálně zrelaxovat a jeho pokožka se ještě dlouho po odchodu ze salonu mohla těšit z účinků sofistikované kosmetiky.

Protože kosmetická masáž pomáhá prokrvit pokožku, po jejím ukončení nastává ideální čas zapracovat do kůže buněčný stimulátor Mito Spécial+. Kožní buňky se díky jeho působení otevřou všem aktivním látkám z dalších kroků péče. Doslova si tak mohou pochutnat na aktivních ingrediencích z produktů, jako jsou ampule Tenseur Flash, hormoceutický krém Vital Transfer Visage, zklidňující krém Vasco a následně intenzivně vyhlazující Myo Myoso.

Žádné kosmetické ošetření GERnétic se neobjede bez regenerace. Pro Michaelu Dolinovou si Gerneticienne Zuzana připravila krém Nuclea a následně krátkou masáží zapracovala směs ikonického produktu Synchro a masky Immuno v poměru 50:50. Aby byly umocněny všechny efekty, které z důmyslného systému vrstvení může pleť pro svou krásu a vitalitu vytěžit, završila tento aktivačně regenerační koncert Zuzana salónní alginátovou maskou Peel Off Anti-Age. Zlatou barvu jí mimo jiné dodává nejčistší arganový olej. „Z masky jsem měla nejprve obavy, zda budu moci dýchat. Když se dělají masky a odlitky v naší profesi, bývá to nekomfortní, máte na dýchání pouze slámku. Zuzana mne ale instruovala a já díky tomu získala představu a kontrolu nad tím, co se bude dít. Překvapilo mne, jak je zlatá maska pružná a měkká, je velmi příjemná,“ zhodnotila masku Peel Off Anti-Age Michaela Dolinová.

Během dvacetiminutového působení masky se Zuzana Bělíková věnovala speciální strečinkové masáži pro uvolnění napětí v oblasti šíje a horních končetin. Nejprve na ošetřované partie aplikovala tělové tonikum Lympho a posléze masážní olej Huile De Massage. Zuzana prováděla všechny tahy s precizností mistra, jemuž neunikne ani nejmenší detail, změna v napětí a reakci těla. Od šíje, přes ramena, paže až k dlaním a posledním článkům prstů.

Pro závěrečnou péči byla vybrána trojice přípravků. Cells Life je sérum, které podněcuje společně s krémem Ger Oxy buněčné dýchání, přispívá k hydrataci a efektu šťavnaté pleti. Poslední dílek skládačky pro dokonalý finiš tvořil krém Crème GG, který lehce tónuje a pomáhá rozptylovat světlo.

Po salónní proceduře jsme s Michaelou Dolinovou připravili krátký rozhovor.

Co pro vás znamená krása?

Souměrnost! Ideál krásy se jí vyznačuje. Je to určitá harmonie, konstelace prvků, která vytváří dokonalou rovnováhu, lahodí oku. Vždy se těším z ženské a dívčí krásy. Jsem jí opojená. Mládí je dar, je to estetický zážitek. A o to úžasnější je pozorovat, že ani dáma zralejší to se svou ženskostí nevzdává. Hýčká si ji jako poklad, má sex appeal i v pětašedesáti. Je určitě důležité vědět, jak svůj půvab podtrhnout, a nebát se této dovednosti využívat. Jsou to mnohdy detaily, díky nimž můžeme zazářit. Ráda bych čtenářkám vzkázala, že i handicap může být tím, co lze využít ve svůj prospěch. To, že máte figuru krev a mléko neznamená, že byste se měly dodržovat úzkostně všechna pravidla, abyste docílila optického vyvážení postavy. Někdy je prostě lepší nechat promluvit svou osobnost, vzbouřit se a ponořit se do barev či extravagance. Musíte se dobře cítit především vy a musíte si být vědoma toho, že je to pro vás to pravé ořechové.

Měla byste nějaký tip, jak v ženách půvab soustavně probouzet?

Myslím si, že začít by se mělo už v dětství. Vždycky jsem svým dcerám říkala, jak jsou nádherné. Děvčátko, dívka i žena bez ohledu na věk to potřebuje slyšet. Je to pohlazení, s nímž se učí svou krásu vědomě vnímat. Když jsem dospívala, moje maminka a lidé kolem mne byli zvyklí chválit za výsledky ve škole, za úspěchy, které se týkaly převážně věcí intelektuálních a dalších schopností. A budování ženského sebevědomí v rovině krásna se tak trochu opomíjelo. Je to veliká škoda. Potřebujeme častěji slýchat to obyčejné: „Jsi krásná!“ Bez výjimek. Bez obcházení. S ženským srdcem totiž tato zdánlivá maličkost dokáže nevídané věci. A to se následně promítne do vyzařování, které kolem sebe šíříte.

Mohla byste čtenářkám popsat vaše zážitky z tohoto ošetření v Kosmetickém studiu GERnétic?

Ráda. Je to rok a tři čtvrtě, kdy jsem byla naposled v kosmetickém salonu. Nemohla jsem si užívat takové rituály krásy. Chybělo mi to. Sama si zkrátka takový rituál relaxace a krásy nenachystáte. Prostředí tvoří 50 % celého zážitku. Doma se hlídáte, hlava je i během ranní a večerní péče plná myšlenek. V salonu se můžete odevzdat do rukou profesionála a naplno si vše užít. Bylo by úžasné, kdyby člověk dokázal stihnout kosmetiku každý měsíc. A ještě to mohl propojit s kadeřníkem. To by byl ideální svět s dostatkem času na sebe.

Prozradila byste nám, jak o sebe pečujete doma?

Jsem v tomto směru důsledná. Také na mne občas dohlédne má dcera Terezka, která je ve věcech krásy velmi přísná. Během pandemie jsem se pro svou pohodu líčila i doma každý den. Jako lektor jsem online vyučovala herecké dovednosti kolegy zpěváky, neherce. Mohla jsem úpravu zevnějšku přejít, ale to by mne netěšilo. A tak byly make-up a řasenka, tvářenka a rtěnka mými kotvami, připomínkou, že se svět zase vrátí do normálu.

Celkově je herectví i zpěv hodně o pohybu, je to v těle i ve tváři. To jsou mé výrobní nástroje. Když zpíváte, když se hýbete, ztvárňujete roli, potřebujete se o své tělo opřít. A musíte brát ohled i na diváka. Bývá často tak blízko. Doslova vás může cítit. Proto je důležité, abyste byla „koukatelná“ ze všech stran. A z toho plyne, že se o tělo a pleť musíte starat, abyste v něm měli parťáka pro výkony na jevišti i mimo ně. Když se o sebe staráte, tak vás to navíc těší, je to další zdroj radosti.

Děkujeme Michaele Dolinové.

S láskou,
tým GERnétic

http://www.mdagentura.cz/