Když vás na kosmetice přestane bolet hlava

Do Kosmetického studia GERnétic v pražských Řepích jsme pozvali redaktorku Markétu Pavelkovou, která vdechla duši lifestylovému online magazínu Life4you.cz. Jak vnímala péči GERnétic a co si z ošetření celotělovým peelingem odnesla, vám prozradíme v článku. A na konci najdete s Markétou také bleskové interview.

Věnovat se tělu ještě zdaleka není v tuzemsku takovým trendem, jakým by být mělo. Máme k dispozici za život jen jedno. Zaslouží si úctu a respekt. To ono nás totiž nese za zážitky, radostmi, novými zkušenostmi. To díky němu cestujeme, věnujeme se každodenním povinnostem a nabíráme energii při pohybu na čerstvém vzduchu. Tělo v GERnétic vnímáme jako parťáka a jsme moc rádi, že nám Markéta také dává za pravdu. Její životní styl je totiž aktivní, hodně společenský a plný dynamiky. Doma má fenku německého ohaře, která neposedí. Ráda cestuje a v loňském roce na kole objela jezera v Německu se svým manželem. Díky své práci musí být stále připravená na důležité společenské události, a to také znamená vypadat skvěle a dbát o to, aby se i skvěle cítila. Jak tedy procedura pro redaktorku webu Life4you.cz.  vypadala?

Když k nám do salonu Markéta Pavelková zavítala, necítila se úplně ve své kůži: „Ráno mě překvapila bolest hlavy. Mám nízký tlak, občas se to stane a bohužel mne provázela až do salonu. Cítila jsem se navíc taková celkově unavená, protože poslední dobou pracuju do pozdních večerních hodin.“ V salonu ale vládne atmosféra, která by měla navodit nanejvýš příjemné a klidné rozpoložení, k tomu také patří občerstvení jako voda, čaj, káva a čas, aby člověk vydýchal každodenní spěch a stres: „To mám na GERnétic moc ráda, vždycky je tu pohoda, harmonické prostředí, milí lidé, z člověka prostě opadne napětí,“ hodnotí Markéta Pavelková.

Samotnou proceduru, kterou jsme naplánovali na desátou dopoledne, Markétě kosmetička Silvie Buchtová připravila na míru tak, aby mohla vyrazit do víru všedního dne. Aby si naše klientka odpočala, začala pracovat s přípravou pokožky tonikem Lympho a pokračovala uvolněním a stimulací plosek nohou salónním éterickým olejem z Cypřiše stálezeleného. „Když mě zlobí nízký tlak, mívám studené ruce a nohy, a to nepohodlí obvykle během odpočinku ještě zesiluje. Při kosmetice by mě to hrozně rušilo, proto jsem opravdu ráda, že tady v salonu na mě vždycky čekají nahřáté deky a ručníky. To teplo mi pomáhá uvolnit se a soustředit se na všechny příjemné vjemy,“ popisuje redaktorka Markéta.

Poté přišel na řadu samotný Peeling au Sel založený na částečkách mořské soli a esenciálním oleji z citronové trávy. Peeling se nanáší opravdu na celé tělo a pro optimální působení se potom využívá termofolie, aby udržela stálé teplo a aktivní látky i minerály měly čas vstřebat se na pokožce. Je to zároveň moment nerušeného klidu, kdy je klient zavinutý do kokonu a alespoň čtvrt hodiny odpočívá na lehátku. „Během tohoto momentu musíme dbát na teplotní optimum, klientka by se pod termofólií neměla potit, jinak dochází k odplavování minerálů, které by měla kůže naopak využít. A to by bylo špatně. Proto je vždy zásadní komunikace, jakmile by si Markéta na lehátku připadala, že se začíná potit, ideální je, aby mi to hned dala vědět a já přizpůsobím míru vrstvení nad termofólií a případně i teplotu v místnosti,“ vysvětluje Silvie Buchtová. 

Procedura pokračuje sprchou a následnou cílenou péčí. Markéta patří mezi majitelky hodně suché pokožky. Proto na závěr procedury použila kosmetička Silvie dva produkty. Huile de Beauté je výživný tělový olej s esencí z citronové trávy a vysokým obsahem antioxidačního vitamínu E pocházejícího z hroznových jader. Tělové mléko Lait Corps Douceur má příjemné lehce zpevňující vlastnosti.

„Markéta potřebovala pokožku důsledně vyživit, hydratovat a uzamknout v ní extra vláhu. A to GERnétic umí velmi dobře zařídit díky vrstvení přípravků. Nejprve olej, který pokožka nadšeně a rychle vstřebala. Poté tělové mléko, které posílilo zjemňující efekt a kůži zpevnilo. Pokud bych ale prováděla ošetření již na sklonku pracovního dne, naopak bych zvolila místo tělového mléka relaxační a regenerační krém Gerthérapi, který skvěle uvolní napětí i ztuhlé svaly a připraví tělo na klidnější večerní režim,“ komentuje postup Silvie Buchtová.

Mini interview s Markétou Pavelkovou:

Říkala jsi, že do salonu jsi dorazila s bolestí hlavy. Cítila jsi ji i po proceduře?

Ne, ne, odezněla, což byl takový malý zázrak. Myslím, že to bude mít na svědomí nejen relaxace, ale celkově prostředí, kde jsem se mohla uvolnit, a ta jedinečná vůně kosmetiky, která mě celou procedurou příjemně provázela.

S jakými dojmy z ošetření odcházíš?

Vážně mě překvapilo, že za pouhou hodinku jsem stačila načerpat energii, dostatečně si odpočinout a teď se zase cítím ve svém živlu.

Který přípravek Tě nejvíc zaujal?

Rozhodně Huile de Beauté, má nejvýraznější a nejvíc osvěžující vůni, která mě probrala. To se mi na něm moc líbí. Asi to byl moment, který ba mě zapůsobil nejsilněji. A vedle toho mě potěšila také velikost brusné složky v peelingu. Není příliš jemná, a tak si tu masáž při nanášení můžu víc užít.

Někdy se klienti bojí, že se olej plně nevstřebá do kůže a budou mít během dne nepříjemný pocit. Myslíš, že je ta obava oprávněná?

Není se čeho bát. S Huile de Beauté mám už nějaké zkušenosti a vždycky byly jen pozitivní. Kosmetika nezanechává žádný nepříjemný film, mastnotu, hezky se vpíjí.

V GERnétic si hodně zakládáme na přístupu našich kosmetiček neboli Gerneticienne…

Oprávněně. Silvie je pozitivní, empatická, moc milá a taktní. Tady si opravdu zažíváš, že jsi krásná. Pro každou ženu je občas důležité slyšet, že je půvabná, že jí to sluší. Časem se to pak stává pravdou, duše se na to přeladí. Ale neděje se to v každém kosmetickém salonu.

V GERnétic má člověk pocit, že je opravdu důležitý, že je respektovaný a že se nemusí stydět. Nejsem ostýchavá, pokud jde o tělové procedury, ale dokážu si představit, že pro některé ženy může být tělové ošetření trauma, protože doma nebo v práci nebo kdekoli jinde slýchávaly, že nejsou dost krásné, hubené, takové a makové. A tady opravdu nemusí mít člověk z ničeho strach.

Chodíš na kosmetiku pravidelně?

Na obličejovou péči ano, na tu tělovou tak často ne. Jako redaktorka, která sleduje převážně společenská a lifestylová témata, bojuji s časem. Ale snažím se na tom pracovat.

Dopřála by sis celotělový peeling v salonu znovu?

Bez váhání.

S láskou připravil,
tým GERnétic