Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Na hvězdné nebe života, s odpočinkem nebo bez?

Evu Brixi, šéfredaktorku a majitelku měsíčníku pro podnikatelky a podnikatele, manažerky a manažery Prosperita, jsme pozvali do Kosmetického studia GERnétic. V následujících řádcích najdete několik jejích postřehů a vtipných glos. O životě, odpočinku a věčné honbě za povinnostmi.

Na hvězdné nebe života, s odpočinkem nebo bez? To kdybych věděla! Když mi někdo řekne, Evo, už na to máš věk, trochu bys měla odpočívat, netuší, co dobře míněnou radou způsobí. Zažehne totiž jiskru stresu, začnu vyšilovat. Jako by mi do uší troubil, že už moc času nezbývá, a že je vlastně jedno, co stihnu a co ne. Jako bych měla umřít. Vidina odpočinku ve mně vyvolává děs a hrůzu. Protože ten někdo jako by chtěl, abych si uvědomila, že mi už není dvacet, že jsem zestárla a povinností starších a vysloužilých že je odpočívat. Šílená představa. Já že bych se měla zbavit svých adrenalinových rituálů, já že bych měla přeškrtat v diáři všechny schůzky, povinnosti, úkoly, přání, nezbytnosti, sny? To snad nikdo nemůže myslet vážně!

Ale vždyť to nestihnu!

Ale myslí. A má pravdu. Jen já si ji nechci přiznat. A panikařím. Onehdy jsem dostala možnost absolvovat kosmetické ošetření ve studiu GERnétic. V tu chvíli se mi zatmělo před očima. Hodinu času obětovat nicnedělání? To asi nedám. To nezvládnu! Povalovat se na lehátku, zavřít oči, nemluvit a užívat si ticha a vůní? Naordinovat si výjimečnost? To jsou pro mne muka. Kolik věcí bych za tu dobu mohla stihnout, zařídit, vyřídit, napsat, obtelefonovat… Odpočinkem je totiž pro mne práce v jakémkoli smyslu. Mám to tak v genech i osudovém lístku z nebes. Jenže vím, že tahle cesta ideální není. I když mi zatím vyhovuje.

Celotělový peeling pod světoznámou kosmetickou značkou GERnétic ale vábil tajemnem. Nikdy jsem neměla příležitost si ho vyzkoušet. Zvědavost přehlušila moje priority. A zvítězil zdravý rozum. Proč bych nakonec v pátek dopoledne seděla u počítače, když si mohu lebedit v salonu a udělat něco pro sebe? Evo, zkus být taky jednou sobecká a dopřej si, co ti patří, našeptávalo mi moje já. Máš sedm křížků na krku a svět můžeš pomocí kosmetiky ošálit. Za to to stojí.

S pomocí kosmetické značky, kterou mám ráda, kterou ctím a která je svým vývojem a snahou porozumět lidské pokožce ohromující, jsem přesvědčila sama sebe, že si tedy ty chvíle fakt užiju.

O štěstí ženy prý hovoří chodidla

A stalo se. Proces začal. Peeling celého těla znamená opravdu celého těla kromě obličeje. Kosmetička Lída mi nenanášela přípravek Peeling au Sel jen tak halabala. Naprosto profesionálně cílenými pohyby si podmaňovala mou pokožku, začínala od nohou. Snažila jsem si zapamatovat každý její pohyb, vlnění dlaní, energetické dráhy, abych se něčemu přiučila. Marně. Praxe je holt praxe. Přísná, přesná a laděná dle potřeb každé klientky. Protože každá jsme jiná, ne jen dle míry, váhy či povahy. O každé z nás totiž i pokožka vypovídá, a kosmetičky GERnétic z ní dokážou dobře číst. Poznají, kdo jste, co vám schází, v čem chybujete, doporučí, nad čím se zamyslet.

Paní Lída četla pozorně. Na rovinu mi řekla, že pedikúru sice zvládám, ale nohy mám docela zhuntované. A že doporučuje volit pedikúru s masáží plosek, aby přestaly být uběhané a unavené. Něco na tom bude. Poslední dobou jsem fakt utahaná. A mám vyzkoušené, že jaké nohy, taková hlava. Když mám nohy v pořádku, moje životní energie je na vrcholu. Když se na pedikúru nestíhám objednat, jsem nervní, podrážděná, nesvá. A nesoustředím se.

Nicnedělání nezvládám, ale…

O tom jsem přemýšlela, když mne posléze paní Lída zabalila do termofólie. Předem jsem se děsila, že mi bude vedro, mám totiž ráda zimu a průvan, nikoli horké zábaly, léto s třicítkami nebo přetopená obchodní centra. Odpočinek ve fólii byl ale kupodivu docela fajn. V tu čtvrthodinku jsem nemohla nic, tak jsem zavřela oči a plánovala, co budu vařit příští týden. Povidlové knedlíky, staročeský kaldoun, dušená mrkev, cmunda, pečená kachnička, jitrnice, palačinky, samozřejmě saláty všech zelenin, struktur, barev a chutí. Myslí mi letěla škvarková pomazánka, kus uzeného i buchty s mákem. Výživový specialista by nade mnou asi lomil rukama. Ale mě ta chvíle utekla tak báječně, že jsem ani nepostřehla, že mám hlad. Paní Lída pravila, že při masáži se ženám často stává, že střeva začnou pracovat a vyluzovat zvuky, z nichž nám všem červenají uši.

Následovala sprcha vlažnou vodou, peelingový přípravek bylo třeba smýt. A v čem spočívá jeho kouzlo? Pokožka se zbaví starých a nepotřebných vrstviček, a její nástupkyně začnou pracovat pro vás. Takový peeling se například doporučuje i před letní dovolenou, člověk se pak lépe opálí a bronz mu i déle vydrží. Proč? Je to jednoduché: nové buňky jsou šikovnější, učenlivější, vědí, co se sluší a patří. Zkrátka fungují lépe než ty, co své již vykonaly. Pokožka si ještě k tomu vezme z přípravku Peeling au Sel minerály a jimi novou generaci buněk vyživí. V mém případě to bylo znát na první pohled. Paní Lída byla spokojená.

Božská kosmetická trojka

Aby se v pokožce dolních končetin odehrálo vše, jak má, použila další preparát, a tím bylo proslulé Lympho. Znám ho moc dobře i přesto, že mi ani v létě nohy neotékají. Když jsou vedra nesnesitelná, aplikuji kolem kotníků a nohy poslouchají během pár minut skutečně lépe. Neuvěřitelně je to osvěží, Lympho je hotový zázrak. Doporučuje se používat také na delší cesty autem, v letadle nebo když dlouho chodíte či stojíte. Vyzkoušejte, je to kamarád vaší lymfy, spolupracuje spolehlivě.

Dalším kouzelníkem se stal olej Huile de Beauté. Paní Lída jej začala nanášet opět od nohou po celém těle. Obsahuje esenciální olej z citronové trávy, ten je omamný a uklidňující. Nešetřila. Pokožka byla totiž hladová, bylo znát, že jsem jí v poslední době moc krému, tělového mléka nedopřála. Ladnými pohyby hýčkala jednotlivé tělové partie, rozvolňovala, kolébala, už, už jsem málem podlehla a konečně nemyslela na nic. A to byl tedy úspěch.

A tak jsem dostala i něco navíc. Procedura skončila masáží plosek nohou přípravkem Gerthérapi, což je krém nejen vonící čistotou, ale používá se tak trochu na všechno, mimo jiné na uvolnění napětí pokožky, svalů i dalších tkání, do kterých ryje stres nebo pořádná fyzická námaha. Zlepšuje pohodu těla i duše. Mám to vyzkoušené. Účinkuje okamžitě. Napadlo mne, že bych ho mohla používat na plosky nohou třeba dvakrát týdně. Byla bych svěžejší, a to se vždy počítá.

Uzrálo ve mně předsevzetí, že o sebe začnu víc dbát

Když jsem vstala z lehátka, samozřejmě jsem měla lehké výčitky a hned jsem myslela na vše, co jsem to dopoledne zanedbala, nestihla, nevyřídila a co musím stihnout. Ale to pominulo. Moje tělo bylo příjemně rozevláté, nepatrně unavené, voňavé citronovou trávou. Najednou jsem se začala cítit víc jako žena. A k ženám trocha zdravé marnivosti patří. V každém věku. Já na to přišla až teď. Ale to nevadí. Uzrálo ve mně předsevzetí, že o sebe začnu více dbát. A že nebudu jen praktická a pragmatická. Že musím předehnat to, co jsem zanedbala. Že ještě nepatřím ke sbírce fotografií, ale na hvězdné nebe života.

Ale výjimka potvrzuje pravidlo: místo heboučké masáže chodidel právě teď sedím u počítače nad posledními řádky tohoto příspěvku. Chtěla bych vám totiž doporučit, pokud se rozhodujete, do jakého salonu vstoupit, právě ten GERnétic. Budete-li vzorněji naslouchat svému tělu než já, což vás v GERnétic mohou naučit, určitě nebudete kolem půlnoci koukat na monitor, ale pěkně si lebedit ve společnosti osobitých přípravků domácí péče této značky, které z vás udělají královny.

Eva Brixi