Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Ladné paže podle odborné kosmetičky Zuzany Bělíkové

Bloggerku Kateřinu jsme pozvali, aby si užila ošetření paží, které má mnoho benefitů. Zároveň jsme ji požádali, aby vám představila naši úžasnou Gerneticienne Zuzanu Bělíkovou, která patří mezi zkušené kosmetičky v našem týmu a také řadu našich spolupracovníků na poli kosmetické péče vzdělává. Jestli chcete vědět, jak si Kateřina péči GERnétic užila, pak nevynechejte další řádky.

První zářijové dny, počasí se nemohlo rozhodnout, jestli bude přát létu nebo dá prostor už prvním podzimním signálům. Já jsem se právě proplétala po Pražském okruhu k cílové destinaci, kde si získali mé srdce. Do Kosmetické studia GERnétic. Čekalo mne tentokrát ošetření, které mělo za úkol zkrášlit paže a především sejmout z ramen tíhu světa. Moc jsem se těšila, září pro mne nezačalo nejpoklidněji. Turbulentní skok z dovolené v posledním srpnovém týdnu si vybral svou daň v podobě napětí, které se mi ukládalo nejen do okolí očí, ale které si obvykle nosím v oblasti trapézových svalů a připadám si pak, jako bych měla záda naražená na hlavě.

Zuzana Bělíková: své sny si plní v zahradním království

V GERnétic se mi jako vždy dostalo stylového uvítání. Čaj, pohoda, klid, voňavo. Prostředí, které si člověk zamiluje. Zuzana Bělíková, která se o mne starala, vypadala naprosto báječně. Zářila z ní energie snivého ohnivého znamení – Střelce. Inteligence, sny, pohoda, soustředění, chuť změnit svět k lepšímu každodenními malými krůčky. Chuť neustrnout a vzdělávat se. Obdivuji, jak to Zuzana všechno dokáže a ještě víc, jak svým elánem dokáže lidi popostrčit k tomu, aby se nad svým životem zamysleli. Je milovnicí bylinek, přírody a řekla bych, že i harmonie. Nechce být za každou cenu trendy. Je to dáma, ke které se spíše hodí anglický výraz classy – zosobňuje moudrost, nadčasovost, eleganci, důvtip, laskavost. Je to někdo, kdo má styl a charakter a přitom je lidský, otevřený a zároveň zdvořilý. Má ale také zdravé hranice. Myslím, že to je jedna z věcí, kterou bychom se všichni měli naučit. Většinou spěcháme a snažíme se dohnat, co se dá. Chceme být těmi, kteří budou běhat ve Stromovce jako ostatní, protože je to in. Zuzana ale ne. Přestože byl běh její velkou vášní, dnes zcela otevřeně říká, že si své tělo nebude huntovat. Pečuje o krásnou a stále tak trochu divou zahradu, která je jednou částí světa, o kterém kdysi snívala a teď ho žije. A věřte mi, znám to dobře ze své zkušenosti, pečovat o zahrádku je lepší než kde jaké fitness výstřelky, je to užitečné i namáhavé, tvůrčí a nekonečné. Zuzčin zájem o zdraví není fanatismus, ale je hlubší než zvědavost nebo odříkávání naučených frází. Je to přemýšlení, soustavné studium, pozorování.

Zuzčina tajná přísada pro zdraví: Bršlice kozí noha

Během ošetření jsme si povídaly o tom, jaké bylinky se hodí do čajových směsí, jak se postupně seznámila s rostlinnou říší. Jedním tajným skvostem, který prý brzy dostane nálepku všelék (jen v tom nejlepším) je bršlice kozí noha – plevel, který se uchytí kdekoli a žádná zkáza ho jen tak nepokoří. Může být skutečným pokladem lidskému zdraví. Zuzku jsem hned požádala o to, zda by mi mohla dát tipy na to, jak tuhle zelenou potvůrku zpracovávat. Kromě smoothie si ji klidně člověk může dopřát jako listovou zeleninu, místo petrželky, pažitky nebo třeba jako součást polévek.

Představte si, že příroda, rostlinná říše Zuzanu provázejí v podstatě už od dětství. Je to dědictví, které objevila s tatínkem a v němž nyní pokračuje a odhaluje ho nenásilnou cestou dalším zájemcům.

Její velkou doménou je zdravá strava a rovnováha, kterou přináší. Jsme to, co jíme. To říkával už zakladatel značky GERnétic Dr. Albert Laporte. Kdybyste se Zuzany zeptali, jak výživu vidí ona se svými zkušenostmi, řekla by asi něco ve smyslu, že to chce zdravý selský rozum a vybírat si to přirozené – více základních potravin, více čerstvých a sezónních surovin. A s mléčnými výrobky i masem opatrně. Ale hlavně co nejméně průmyslových zásahů. Kdo kdy viděl, aby naši předci jedli glukózovofruktózový sirup, dusitanové solící směsi nebo červené barvivo, které u dětí může vyvolávat hyperaktivitu a podráždění nervové soustavy.

foto-2

Foto: Monika Hánová, http://monikahanova.cz/ ; https://www.instagram.com/monikahanova/ 

Na GERnétic mne okouzlila pokora

V GERnétic Zuzka vzdělává své kolegyně a také kolegy, vede ateliéry, kde si kosmetičky mohou osvojovat nové dovednosti a rozvíjet své schopnosti, objevovat nové poznatky i souvislosti. Původní profesí Zuzky byla speciální pedagogika a moci sdílet vědomosti a zároveň pomáhat rozvíjet ostatním jejich talent ji bavilo a baví dodnes. Na GERnétic ji uhranula kromě účinků ještě jiná věc – pokora, kterou vyzařovala hlavní firemní školitelka Alena Kimlová, tvář, která je se značkou spjata v podstatě od začátku. A to už při prvním setkání. Myslím, že to je odpověď, která mne samotnou dostala, obvykle slýchám příběhy o tom, jak dámy GERnétic oslovil jako klientky. Ale zde byla na prvním místě zcela jiná hodnota. Lidská. Obyčejná. A přeci tak výjimečná. V duši se mi rozezněl laskavý smích a rozlil pocit radosti.

Pokud byste se chtěli blíže seznámit s tím, co Zuzana v GERnétic dělá, pak zkuste zavítat na zdravi-zivot.eu, kde vede poradnu pro zdraví určenou dobrovolným dárcům krve. Na webu gernetic.cz se stará o kosmetickou poradnu a na seniorrevue.cz vede bylinkovou poradnu. Pokud byste se o Zuzaně chtěli dozvědět více nebo se k ní objednat na kosmetické ošetření, podívejte se na její profil zde.

Doteky, které mají sílu vánku i vichřice

Při ošetření mne zaujalo, jaký styl doteku Zuzana má. Je neuvěřitelně lehký, precizní. Ale ve chvíli, kdy je to potřeba, vůbec se nebojí přitlačit na místa, jimž pevnou péči obvykle dopřát neumíme – sami si zkrátka šíji, ramena, paže a horní polovinu zad namasírujeme jen docela těžko, přitom jsou tato místa zatížená tím, jak na sobě neseme důležitost celého (nejen) našeho světa. Ten pocit, když pak Zuzka zase zjemnila svou techniku, mi připomínal to, jak vlahý vánek putuje po kůži a způsobuje, že se člověk rozplývá v přítomném okamžiku.

foto-3

Foto: Monika Hánová, http://monikahanova.cz/ ; https://www.instagram.com/monikahanova/ 

Netušila jsem, že na pažích tolik záleží, když jde o stres

Vždy jsem měla ráda holistický přístup. Ovšem u stresem ztuhlé horní poloviny zad jsem se omezovala na to, že tak daleké okolní tkáně jako jsou ty paží, nehrají v celkovém uvolnění roli. Chyba lávky. Paže jsou víc než důležité. Stres, který se soustředí v trapézových svalech a ramenou se plíží také do předloktí, dlaní, zápěstí i konečků prstů. Umí zkroutit svaly jako věkovité větve stromů, které hrají v klasických hororech. Bylo nesmírně příjemné, když se i na tyto části těla Zuzka změřila. Pro mne jako pro psavce se zážitek z toho, když masírovala dlaně a uvolňovala prsty a klouby rukou rovnal téměř nirváně. Když jsem z ošetření odcházela, tančily po klávesnici malíčky, prsteníky, palce, prostředníky i ukazováčky jako mistři v rychlých a ladných krocích latinskoamerického mamba.

Nejprve rozproudit lymfu

Prvním krokem ke krásným pažím bylo využití stimulačního tonika Lympho, které dokáže rozproudit lymfu a mírní otoky. Navíc usnadňuje pronikání aktivních látek z dalších přípravků do pokožky. Lympho působí na kůži chladivě. Z bylinek bychom tam našli ženšen, indický kaštan, výtažky z mořských řas. Dále celou řadu minerálních látek, aminokyseliny nebo estery mastných kyselin. Poté přišel na řadu Huile de Massage, vynikající masážní olej, v němž je obsažen olej z hroznových jadérek, tradiční přípravek pro udržení krásy a pevnosti pokožky. Je provoněný podmanivou, relaxaci navozující směsí esenciálních olejů z rozmarýny a levandule. Málokterý olej dokáže tak příjemně uvolnit svalové napětí, vyživit a zvláčnit pokožku zároveň. Jeho aromaterapeutický účinek jsem zaznamenala záhy po aplikaci. Mozek na vůni okamžitě zareagoval a dal tělu pokyn k tomu, aby se uvolnilo. Jestli si z hodin neurofyziologie pamatuji správně, tak na vůně velmi silně reaguje také amygdala – centrum strachu – a v tomto případě byla strachu, toho podprahového, v několika chvilkách zbavena. Takovou moc mohou mít vůně. Mimo to Huile de Massage podporuje lymfodrenáž.

foto-4

Intenzivní zpevnění

Ošetření paží nazvané Ladné paže má i další rozměr, ten zpevňující, na který se v případě potřeby jistě může každá klientka zaměřit více nejen v salonu, ale i v následné domácí péči. A na řadu přichází krém se silným zpevňujícím účinkem, který formuje kontury téměř s přesností laseru – Somito. Obnovuje základní vazivové složky kůže, které s věkem mizí a degradují. Tělo je vlastně začíná odbourávat samo a kůže pak ochabuje. Obzvláště patné je to na pažích, stehnech či bříšku. Jen pozor na partie blížící se k ňadrům, tam se Somito používá jedině tehdy, pokud už klientka prošla menopauzou. Jinak je vhodnější využít v oblasti ňader a blízkého okolí raději krém Macro 2000, který má rovněž zpevňující účinky, ale bez korzetového efektu. Somito je bohaté na mandlový olej, jež zajišťuje kvalitní výživu pokožky, a vitamíny K, C, B2, B6 a D. Obsahuje také kofein a karnitin, aminokyseliny lysin, arginin, leucin, glycin. Má moc stimulovat v pokožce produkci kyseliny hyaluronové.

Podpora krevního oběhu a pevnosti žilních stěn

Nadpis by skoro sváděl si myslet, že jde o ošetření dolních končetin, tělo má ale velkou práci i s oběhem v končetinách horních. V portfoliu GERnétic jako hotový elixír pro zachování funkcí a správné struktury žilního systému funguje Vasco Artera. Mimo to zmírňuje otoky a podporuje krevní oběh. Ve složení přípravku se nachází olej ze sladkých mandlí, cypřiš, který uvolňuje žilní systém, tonizuje žilní stěny a zpevňuje větší i drobné cévy. Extrakt z indického kaštanu napomáhá správné cirkulaci krve.

Benefity procedury Ladné paže

Na prvním místě jsem si ze všeho nejvíc vychutnala možnost zrelaxovat se v rukou zkušeného profíka. Zuzana je úžasná osobnost, která přesně pozná, kdy máte zájem si povídat a kdy potřebujete jen ticho a pokyny jako malý školák, aby vás v relaxačním rozpoložení nerušilo přemýšlení o tom, zda na lehátku správně spolupracujete. V jejím doteku jsem vnímala nejen jemnost a sílu, ale také obrovské zkušenosti. Ošetření pro mne nebylo jen kosmetikou, ale přechodovou fází někde mezi salónní péčí a fyzioterapií. Uvědomila jsem si, že i když na své zdraví a pohodu dbám, v těle jsou plíživá ložiska stresu, která se usazují v různých tělesných strukturách. A že vědomá práce někdy prostě nestačí, protože potřebuji, aby se o mě občas postaral někdo jiný, někdo, komu se s důvěrou svěřím do rukou a budu jen tiše pozorovat pocity a změny ve fyzické schránce, která mne nosí po Zemi. Zvažujete-li nové předsevzetí do nového roku, pak zkuste toto ošetření jako terapii proti stresu. Bez rozdílu toho, zda jste svou profesí manažer, instalatér nebo asistentka výkonného ředitele či kadeřnice. Všichni si nosíme svou tíhu světa na ramenou a není vůbec špatné, když ji ze sebe můžeme setřást tak příjemným způsobem, jako je ošetření v kosmetických salonech, kde pracují s kosmetikou GERnétic.

S láskou,
bloggerka Kateřina