Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Rozhovor s kosmetičkou paní Renátou Šebelovou z Ostravy

Půvab, vkus, odhodlání, pokora a nadšení, tak by se dala stručně charakterizovat paní Renáta Šebelová. Má krásný kosmetický salon v centru Ostravy a druhý doma ve srubu mimo město. Povolání kosmetičky jí vstoupilo do života až v pozdější etapě života díky inspiraci na dovolené, kdy hledala práci a možná i nový smysl pro svou pozitivní energii. A byla to osudová změna v pravou chvíli.

Jak jste se stala kosmetičkou?

Mám textilní průmyslovku, ale nikdy jsem v tomto oboru nepracovala, protože přišel rok 1989 a po něm se hodně textilek pozavíralo. Vdala sem se a zůstala se syny deset let doma. Ani po skončení tohoto období nebyla v mém vystudovaném oboru práce, a tak jsem se díky kamarádce stala na dva roky realitní makléřkou. Tato práce mě ale příliš nenaplňovala. S manželem jsme si pořídili domeček a ještě dcerku, takže bylo pořád co dělat. Ale stále jsem si říkala, co dál. Inspiraci jsem našla při naší dovolené. Jezdili jsme s manželem do jednoho oblíbeného hotelu v Nízkých Tatrách, kde se nachází i krásné wellness centrum. Toto prostředí mě nadchlo a inspirovalo k tomu, že bych takové služby chtěla také nabízet. Vzpomínám si, jak jsem viděla na velkoplošné obrazovce spoty s kosmetickou péčí, to se mi natolik zalíbilo, že jsem si řekla, že se stanu kosmetičkou a přihlásila se na rekvalifikační kurz.

A Vaše kosmetické začátky?

Na kurzu pro kosmetičky nás seznámili s jednou značkou, se kterou jsem pak začala pracovat. Ale po čase mě tato spolupráce omrzela, protože jsem necítila potřebnou podporu. Hledala jsem jinou značku i proto, že jsem potřebovala s klientkami řešit pigmentové skvrny a ta původní kosmetika to neuměla. Proto mě na výstavě v Praze Letňanech oslovil přístup a možnosti kosmetiky GERnétic. Když srovnám Vaši péči o mě s tou značkou předtím, je to obrovský rozdíl. Jsem z týmu GERnétic i spolupráce nadšená. Navíc mohu řešit i kožní nedostatky se skvělými výsledky, to je jedinečné a velmi mě to povzbuzuje v mé práci.

Vzpomínáte si na své pocity, když jste poprvé zkoušela na pleti Synchro?

Synchro mě ohromilo. Předtím jsem měla pocit, že už se mnou moje pleť nespolupracuje, že potřebuje lepší regeneraci a výživu. Aplikovala jsem si tento krém na noc a ráno viděla rozdíl. Hledala jsem podle vůně, který to byl krém, protože zpočátku jsem se v názvech neorientovala. Ale tu vůni už nepustím.

Postupně objevuji další a další produkty, jezdím na ateliéry Akademie GERnétic a vzdělávám se, abych mohla potenciál této jedinečné značky maximálně využít. Věřím, že se budu krůček po krůčku posunovat dál a nabízet skvělé služby mým klientkám.

Povolání kosmetičky Vám dává jistou svobodu, jste paní svého času…

Když srovnám jiná povolání, oceňuji, že nemusím pracovat o víkendech. Mohu se věnovat rodině. Těšit se ze společných chvil. Mám povolání, které se mi líbí a naplňuje mě.

I díky mojí povaze mi toto povolání zcela vyhovuje, nemohla bych pracovat v kanceláři. Nemám ráda, když mi někdo říká, co mám dělat. Já potřebuji vést sama sebe. Žiju teď a tady a užívám si to. Nepřemýšlím, co bude za 10-20 let, to pro mne není až tak podstatné.

Líbí se Vašim klientkám GERnétic?

Jsou nadšené z této kosmetiky i celkově z mojí péče. Říkají, že se službami v jiných salonech se to nedá srovnat, protože jim nabízím nadstandardní kvalitní péči. To je pro mne největším oceněním.

Přeji Vám paní Šebelová hodně štěstí a radosti!

Děkuji za rozhovor.