Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Naplánujte si cestu do lázní s procedurami GERnétic

Možná jste si už všimli, že s kosmetikou GERnétic se nesetkáte jen v kosmetických salonech. Protože je pro nás péče víc než jen prostá údržba zevnějšku, jsme nesmírně rádi, že si nás vybraly některé vyhlášené české a slovenské lázně, aby obohatily svou nabídku skutečně luxusního, zážitkového wellness programu. Pokud milujete GERnétic a zároveň si přejete dopřát trochu té lázeňské atmosféry, ať už na prodloužený relaxační víkend, nebo na regulérní několikatýdenní pobyt, pokračujte následujícími řádky, kterými si tak trochu společně zacestujeme a odhalíme tajemství tohoto spojení.

Setkání v Mekce lázeňství: Alžbětiny lázně v Karlových Varech

Alžbětiny lázně si získaly věhlas především jako centrum rehabilitačně ozdravné s více než 110letou tradicí. Patří mezi typické městské lázně, jež jsou otevřeny široké veřejnosti. Tak ten, kdo nemá chuť pod dohledem lékařů absolvovat léčebné procedury, může využít širokou paletu wellness a relaxačních služeb a tak navrátit svému já půvab a vitalitu. Vybrat si lze například z celé plejády tělových zábalů GERnétic – od zeštíhlujícího, anticelulitidního, přes celotělový detoxikační až po výživný. Zábaly dokáží splnit každé přání a v přenádherném prostředí lázní, které vynikají svou malebnou architekturou dob minulých, kdy se po kolonádách dámy procházely s paraplíčky a muži v buřinkách je noblesně doprovázeli. Mimo to si v „Alžbětinkách“ pro své hosty připravili další zajímavé příležitosti, jimiž můžete načerpat energii. Jednou z nich je Protistresová kúra GERnétic, která sestává mimo jiné ze stimulace reflexních bodů chodidel, ale to hlavní je, že se věnuje celému tělu a hýčká ho přípravky, jež dodají potřebnou stimulaci smyslům. Povzbudí krevní i lymfatický oběh a pokožku pěstí do hloubky, že rozdíl je patrný ihned po ošetření. Kúra výtečně uvolňuje i hluboko uložený stres, relaxuje, regeneruje a napomáhá k celkovému pocit pohody. A po zábalu či kúře se můžete vydat na procházku Smetanovými sady, dát si něco lehkého přímo v lázeňské restauraci či kavárně nebo jen tak nenuceně korzovat městem, jež je vyhlášeným lázeňským centrem celé Střední Evropy.

Lednice: Chrám těla i duše v Lázeňském domě Perla

Kdo by o Lednici, krásném jihomoravském městě, neslyšel! Je to lokalita vyhlášená nejen nádhernými památkami, neochvějně dobrou moravskou náladou, štědrostí přírody, vínem a láskou k životu, nýbrž i lázeňstvím. Právě podzim, kdy se resty roku najednou mohou nastřádat, je ideálním obdobím na to vypnout a na pár dní zahodit telefon i notebook do kouta. Málokde v republice má člověk možnost propadnout se do oázy jihomoravské vlídnosti a pohody, jako je tomu v Lednici. V Lázeňském domě Perla, nejmladších lázních v České republice, si přijdou na své jak milovníci klasických lázeňských procedur, tak ti, kteří si potřebují jen na chvilku odpočinout a nic neřešit. To je jeden z důvodů, proč v Lázeňském domě zavedli procedury GERnétic. Vybrat si lze Detoxikační kúru z mořských řas, která je typická tím, že se zde jako hlavní ingredience používají najemno mleté mořské řasy. Tato ingredience pokožce dodává všechny potřebné živiny. A díky tomu kožní buňky začínají fungovat na plné obrátky a zbavují se veškerých zplodin a škodlivin. Druhou variantou, která přináší téměř královský relax, je Regenerační celotělový antistresový zábal. Patří k procedurám, které nejlépe zbavují fyzického i psychického napětí, navozuje pocit hluboké relaxace a zároveň zabezpečuje výživu kožních buněk. Po náročných sportovních aktivitách je to nejlepší způsob, jak zakončit den. Třetí možností, jak na sebe nechat působit doteky GERnétic, je Stimulační ošetření končetin. Pomocí manuální lymfodrenáže a speciálních tělových přípravků dochází k rozproudění lymfatického systému, zmírnění otoků a únavy nohou i rukou. Tento typ procedury doporučujeme absolvovat před náročnými cyklistickými a pěšími výlety, protože pak vám krajina pod nohama bude ubíhat téměř sama, s nevšední lehkostí.

foto-2

Slovenský půvab kvetoucí pod Nízkými Tatrami: Kúpele Lúčky

Nedaleko Liptovského Mikuláše, krásného městečka ležícího pár kilometrů východně od nádrže Liptovská Mara, se rozkládá lázeňský areál Kúpele Lúčky, nejstarší lázně na Slovensku. Okolí tvoří hornatý terén Chočských vrchů a Tater a tak lázně dostávají unikátní charakter, který jako by je od podzimu na jara zahaloval tajemstvím nevyzpytatelných slovenských hor. První zmínka o lázních pochází z roku 1712, avšak o osídlení zdejší oblasti se písemné prameny zmiňují už ve 13. století. Toto místo je opředeno pověstmi a legendami, jež se váží ke vzácným vodním zdrojům s léčivými účinky. Není divu, předkové si jedinečných vlastností vody zde pramenící rovněž začali všímat a v novověku se staly místní prameny součástí soustavy zvyků a tradic, jež měly přispívat k udržení zdraví a léčení chorob. Zájem o vodní zdroje se v 18. století stupňoval natolik, že na jeho konci zde vznikly lázně. Kúpele Lúčky. Mimo nádherné přírody a si zde návštěvníci mohou užít řadu příležitostí k relaxaci. Mezi ně bezesporu vedle klasických wellness procedur patří i rituály péče s kosmetikou GERnétic. Stimulace horních či dolních končetin povzbudí ke zdolávání patnáctistovkových vrchů. Antistresový zábal pomůže setřást vypětí podzimních dnů, ubíhajících v rychlém tempu. Celotělový peeling perfektně nastimuluje organismus, aby si vychutnal jedinečné dny strávené mimo ruch velkoměsta. Detoxikační a zeštíhlující zábal vrátí pokožce společně s pohybem a dostatkem spánku ztracenou formu a ubere několik centimetrů. Aromatická regenerační koupel s mořskými řasami okouzlí smysly a svede člověka k hluboké relaxaci. Dohromady s prostředím tak návštěvník absolvuje kúru, která navrací vitalitu do celého života.

foto-3

Pozdravy ze severu: Priessnitzovy Léčebné lázně v Jeseníku

ázně, které jsou pojmenovány po otci vodoléčby, se rozkládají na stráních obklopujících město Jeseník. Kdo zde už byl, všiml si, že pouhá přítomnost ve zdejší krajině je jako elixír života. Jediné, co člověk musí udělat? Dýchat zhluboka. Zdejší klima má totiž mimořádně příznivé účinky na plíce žíznící po čistém vzduchu, který blahodárně působí na celé lidské bytí. Mimo to je ale zdejší areál protkán prameny s léčebnou mocí. Když není přáním strávit zde celotýdenní i delší pobyt nebo alespoň prodloužený víkend, určitě v lázních i pro krátký čas jednodenního výletu najdete řadu atrakcí a příležitostí, jak posílit ducha i tělo. A GERnétic k tomu jistě může také přispět. Nejprve si ale projděte celý areál, pokochejte se architekturou, novou bylinnou zahradou, jíž právě lázeňští zahradníci v těchto dnech dokončují. A pokud je teplo, alespoň 20°C, pak navštivte balneopark, kde si vodoléčbu můžete vyzkoušet přímo ve volné krajině zcela zdarma. Svah, kde se tato atrakce rozkládá je protkán systémem bazénků a bazénů, pramenů i potůčků. A kdo bude mít chuť na pohyb, ten si přijde na své na místních turistických stezkách, které vedou ke spoustě dalších pramenů ukrytých v okolních lesích. Jako třešničku na závěr po intenzivně stráveném odpoledni či dopoledni doporučujeme zastavit se a dopřát si některou z procedur GERnétic. Vybírat lze opět z mnoha zábalů jako je ten proti celulitidě, detoxikační nebo podporující zeštíhlení. A kdo by se cítil balneoparkem i túrami zmožen, nechť si vychutná Osvěžující ošetření nohou či rukou. A poté ať zamíří do Vinckova Café, kde se mu dostane poctivé domácí malinové limonády, vynikající kávy nebo raw dortíčků, o kterých se mu budou ještě dlouho zdát mlsné sny.

S Láskou,
tým GERnétic