Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Nejoblíbenější valentýnský dezert: MOUSSE AU CHOCOLAT

Valentýn, svátek zamilovaných, se kvapem blíží. Je to ideální čas, kdy se oddat lekci svádění, lásce. Možná se někomu zdá tento svátek příliš komercializovaný. My jej vnímáme trochu jinak. Jako příležitost zastavit se a oslavit city, které nás pojí s životními protějšky, partnery, přáteli, drahými lidmi, jež zasahují významně do našeho života.

foto-1

Taková oslava, vyjádření radosti z krásných vztahů může nabývat nepřeberného množství podob. Ale tím hlavním je vždy moment sdílení. V GERnétic milujeme všechny dobré věci. I takové druhy potěšení, které hříšně tančí člověku na jazyku. Rádi bychom vám předali tip, jak oslavit Valentýna s tím nejlahodnějším dezertem na světě. S čokoládovou pěnou neboli mousse au chocolat (čteme mús o šokola), láskou koncentrovanou v pokrmu. Recept pochází přímo z valentýnské kuchyně Andrey Trčkové, výkonné ředitelky GERnétic pro ČR a SR.

Ingredience:

  • 1 lžíce másla,
  • 180 g čokolády,
  • 3 ks vajec,
  • 75 ml vody,
  • 2 lžíce rumu

Postup:

Čokoládu nasekejte na malé kousky a v rendlíku smíchejte s vodou. Vařte na velice mírném plameni, až se vytvoří hustý krém. Rendlík odstavte, směs nechte trochu vychladnout a přimíchejte máslo. Přidejte rum a přišlehávejte žloutky jeden po druhém. Z bílků ušlehejte tuhý sníh a jemně ho vmíchejte do čokolády. Hotovou čokoládovou pěnu nalijte do skleněných misek a nechte přes noc vychladit. Můžete ozdobit šlehačkou, čokoládovými hoblinkami a mátou.

Ale máte-li rádi spíše ovoce, můžete servírovat třeba s lesními plody či hruštičkami nakládanými v cukru a whisky. Fantazii a lásce se meze nekladou.

foto-3