Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

KOSMETICKÝ MANUÁL: Jak na vysněnou postavu #1

Cítíte už to jaro nesměle se vznášející ve vzduchu? My v GERnétic si všimli, že nás letos dříve pozdravily něžné bílé kvítky sněženek a ránem se už teď rozeznívá zpěv a trylkování ptactva, okřídlených společníků jara.

S tím se v nás probouzí chuť a energie dopřát si konečně i náležitou péči, abychom sami sebe a případně i své blízké záhy v teplejších dnech mohli oslnit krásnou figurou. Ano, nastává skvělý čas pustit se do zeštíhlování a formování postavy. A my bychom vám v dnešním článku rádi přinesli několik rad, jak si cestu k vosímu pasu usnadnit. Jsou to tipy a triky, které jsme v našem týmu a díky bloggerce Kateřině za poslední dobu nasbírali. Nečekejte zázraky za pět minut. Nebojte se vytrvat. Jak říkaly naše babičky, právě ona trpělivost, opakování a pravidelnost přinášejí růže.

Hubnutí: Zjistěte, v jaké kondici je vaše zdraví!

Kondice a zdraví jsou věci, které lidé ne vždy zohledňují, když se chtějí vydat na cestu k získání štíhlé siluety. My v GERnétic to považujeme ale za velice důležité. Než se do čehokoli pustíte, navštivte pro jistotu lékaře. Máte šanci se dobrat podrobnějších informací o svém zdraví, zjistit, zda vám něco nechybí. Znát výchozí situaci je velmi dobrý start. Pamatujte, že cílem této návštěvy není boj mezi lékařem a pacientem, ale snaha dopídit se aktuálního zdravotního stavu a toho, co může hrát ve váš prospěch a hubnutí ulehčit, nebo co naopak může být příčinou toho, že se výsledky dostaví pomaleji. Díky tomu získáte realistický přehled o své situaci a máte možnost přizpůsobit si plán své kondici a zdravotnímu stavu.

foto-2

Vysněná postava: Analyzujte, co jíte, jak cvičíte a zda se cítíte dobře

Po dobu jednoho týdne k sobě buďte upřímní. Veďte si deníček, do kterého si zapíšete vše, co jste během dne snědli a vypili. Můžete připsat také to, jestli bylo vaše pondělí stresující, že v neděli jste si připadali plni energie atd. Náš příjem kalorií a psychika totiž úzce souvisí a nálada může být bezvadným ukazatelem toho, proč svému tělu v některé dny dopřáváme určité druhy potravin a nápojů. Můžete si zodpovědět, proč se nám nechtělo jít na volejbal a radši jste si udělali klidnou chvilku s kávou a kamarádkou. Notesu můžete svěřit také to, jak dobře nebo naopak nedobře jste se vyspali. Sdílejte s ním cokoli, co vám připadá pro váš cíl – vysněnou postavu – důležité. Připadá vám papír příliš staromódní? Zkuste to s moderními technologiemi.

foto-3

Hlídejte si zeštíhlovací režim: S chytrými pomocníky

V době chytrých telefonů si můžete stáhnout například aplikaci Evernote, která je dostupná zdarma jak na AppStore (iPhone), tak na GooglePlay (telefony s Androidem). Zaregistrujte se a přihlaste se do aplikace. Vytvořte si zápisník například s názvem „Moje krásná figura“ nebo třeba „Mé štíhlé já“.

Přidejte poznámku – může mít podobu fotografie, zvukového záznamu, textu. Evernote nabízí řadu zajímavých možností. Je to jen na vás. Bloggerka Kateřina doporučuje tyto typy záznamů střídat podle toho, kolik času máte, a podle toho, co vás baví. Poznámky si vždy nezapomeňte pojmenovat, abyste se v nich vyznali. Uvedeme pár příkladů.

Na konci dne se vše, co jste prožili, snažte v poznámce zhodnotit. A protože víme, jak je náročné najít si večer ještě trochu času jen pro sebe, zvolte si formu, která vám bude příjemná. Kateřina třeba velice ráda večer místo psaných poznámek spustí zvukový záznam a nahraje si v dvou minutách, jak se cítila, co ji ten den stresovalo nebo naopak činilo šťastnou. Poproste tedy rodinu o chvilku klidu, aby vás ve večerní zpovědi nikdo nerušil.

Pamatujte si, že tohle nikomu ukazovat nemusíte. Je to informace především pro vás, abyste měli přehled a mohli se na svůj režim podívat z širší perspektivy. Ale může se stát, že budete chtít zvolit při zeštíhlování i spolupráci s odborníkem. Uvidíte, že záznamy o cvičení a stravování vám celou cestu ulehčí. K poznámkám si nezapomínejte dopsat také přesný čas jídel, dobu, kterou jste u stolování strávili, a čas, který jste věnovali pohybu.

Po týdnu si k záznamům sedněte a proberte je. Zanalyzujte, jak vypadal každý váš den a zhodnoťte i sedmidenní „běh“ jako celek. Vidíte ty souvislosti? A na nich můžete celé zeštíhlování stavět. Je totiž z velké části o sebepoznání.

Když zjistíte, jak ve vašem životě spolu souvisí například stres a chuť si prodloužit lekci jógy nebo potřeba si dát svačinku doplněnou o tři sušenky, otevírá se vám obrovské pole, jak tyto souvislosti vědomě „překopat“ nebo své zvyky naopak posílit. Místo sušenek vlašské ořechy, místo 60minutových lekcí cvičení si budete moci vybrat ty 90minutové nebo třeba objevíte chair jógu, kterou si můžete osvěžit den již během pracovní doby. V našem týmu je na ni odborník Ing. Blanka Chmelíková a určitě se budete moci na odhalení několika tajů z její jógové kuchyně těšit.

Třeba se doberete toho, že vám víc vyhovuje jezdit autem v pátek a v pondělí se bez něj obejdete. To znamená, že se z práce domů také trochu projdete. Můžete vystoupit o zastávku dřív a těch 600 metrů dojít pěšky. Samozřejmě za předpokladu, že máte nožky zabalené v pohodlné obuvi. Jehlové podpatky bychom pro takovou příležitost nedoporučovali.

Stejně dobře vám aplikace může sloužit po celou dobu zeštíhlovacího programu. Zapište si do ní i další údaje. Kolikrát jste byli v salónu GERnétic na detoxikačním či zeštíhlujícím ošetření, že jste doma poctivě každý den nanášeli přípravky Adipo Gasta a Lympho, jež proces zeštíhlování a zbavování se nežádoucích tukových polštářků umocňují. Přejete si mít detailnější přehled? Vyfoťte do Evernotu svůj ranní elixír – vlažnou vodu s citronem a lžičkou medu, koktejl ze spiruliny a zeleného ječmene. Klidně si udělejte selfíčko před zrcadlem a pak to samé zopakujte za měsíc, za dva, za čtvrt roku. Vidíte ty rozdíly? Aplikace dokáží z toho celého udělat malý osobní příběh, který budete mít neustále při sobě. Navíc je lze použít i jako diář, který vám vždy v pravý čas pošle upomínku.

Jediné, nač byste si měli dát pozor, je ochrana dat a soukromí. Ujistěte se, že máte skutečně dobře zabezpečený telefon, do něhož se nedostane nikdo nepovolaný. Věděli jste, že i přístup k aplikacím můžete chránit heslem? V tomto případě, protože jde o velice citlivá data, tuto možnost zvažte.

foto-4

Fitness náramky: Vychytávka, která vám to spočítá

Pokud by se vám chtělo udělat ještě další krok v organizaci nejlepšího hubnoucího programu, jaký si můžete naordinovat, a který je založený na porozumění vlastnímu tělu a zvykům, zkuste chytré hodinky nebo fitness náramky. Měří čas, aktivitu, kalorie, spánek. Nás nejvíc ale zaujaly funkcemi krokoměru. Udává se, že zdráv zůstane ten, který svému tělu dopřeje co možná nejvíce přirozeného pohybu. A tím přesně chůze je. Tak schválně, kolik běžně uděláte kroků? Je to pět tisíc? Osm tisíc? Prozradíme, že každý krok se počítá, ale optimální hranice je stanovena na deset tisíc kroků denně. To by vám mělo stačit jako udržovací cvičení. Redukce hmotnosti a centimetrů v pase ale většinou vyžaduje trochu více úsilí. O něm si ale povíme zase příště.

foto-5

A na závěr: Když už víc poznámek není třeba

Po týdnu se mnoha lidem záznamy už psát nechce. To chápeme. A není to nic proti ničemu. Vnímáte-li ale, že jsou pro vás oporou a podněcují vás k dalšímu zlepšování, zůstaňte u nich tak dlouho, jak si sami budete přát. Týden je obvykle nezbytné minimum pro poznání a zmapování výchozí situace, z níž se na svou cestu za štíhlejším já vydáváte. Pokud by vás ale tato metoda svazovala, dejte jí po sedmi dnech sbohem. Věřte si!

 

S láskou,
tým GERnétic a bloggerka Kateřina