Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Nenechte se zaskočit celulitidou

Tropické teploty posledních dní inspirují k tomu, abychom vyrazili k vodě a v plavkách předvedli své křivky. Přesto však mnoho žen váhá, nakolik odhalit svou kůži, a to mnohdy bez rozdílu typu postavy. Pomerančová kůže neboli celulitida je to, co může ublížit dobrému pocitu i sebevědomí. Lipohypertrofií podle posledních výzkumů trpí až 90 % žen napříč všemi věkovými kategoriemi. Její příčiny mohou být různé. Co tedy dělat, aby vás nezaskočila?

foto-1

Co je celulitida a proč vzniká?

Celulitida by se dala charakterizovat jako změny kožního reliéfu, které mohou a nemusí být na první pohled patrné. Objevuje se obvykle na stehnech, pažích, bříšku, hýždích ale dokonce i na prsou. Příčin vzniku může být několik a obvykle spolu určitým způsobem souvisejí. Jednou z nich je genetika. Další je zvýšená hladina estrogenu – tedy ženského pohlavního hormonu. Pokud užíváte hormonální antikoncepci, nebývá nezvyklé, že v příbalovém letáku v oddíle o vedlejších účincích naleznete zadržování vody, celulitidu či jiné kožní změny. Velmi často je pomerančová kůže symptomem či průvodním jevem poruch krevního oběhu a lymfatického toku, špatné funkce ledvin či celkového hospodaření s vodou. Z těla se nestíhají vyplavovat odumřelé buňky, jež se usazují v podkoží, kde způsobují mikrozáněty. V této situaci je na místě řešit příčiny problému a konzultovat s lékaři. Zajímavé také je, že celulitida nesouvisí s nadváhou, byť i ta může ovlivnit zmíněné fyziologické procesy. Tyto změny reliéfu kůže se týkají i velmi štíhlých změn. A v souvislosti s rozšířením hormonální antikoncepce, jejíž účinné látky jsou přítomné v odpadních vodách a doposud neexistuje technologie, která by tato rezidua dokázala odfiltrovat a vodu v oběhu jich zbavit, se začíná týkat také ve větší míře mužů, kteří jsou na tyto chemické deriváty citlivější. Mění se mužské tělo, které je posléze zranitelnější. Celulitidou totiž trpí až 10 % současné populace mužů.

foto-2

Čtyři základní stupně celulitidy

První stupeň, začínající celulitida, je diagnostikována na základě stisku vrstvy kůže mezi palcem a ukazováčkem. Na kožní řase spatříte viditelné ďolíčky. Tomuto testu, který může člověk provádět sám, se jinak říká štípací test. Druhý stupeň je již viditelná pomerančová kůže, kde jsou změny patrné na první pohled. U třetího stupně je kůže opticky nerovná, vyznačuje se ďolíčky a vybouleninami. Na pohmat může být značně citlivá, pro tělo je totiž čím dál náročnější se v podmínkách zhoršeného krevního oběhu a lymfatického toku popasovat s mikrozáněty v podkoží. A poslední čtvrtý stupeň, který je považován za nemoc, může mít značně závažné důsledky pro zdraví. Dochází k degeneraci vaziva. V kosmetickém salonu dokáže kosmetička pracující s GERnétic ošetřit první tři stupně, ale čtvrtý patří do rukou lékařům, a to právě kvůli možným zdravotním komplikacím, jež mohou mít i velmi závažný charakter.

foto-3

Faktory, které celulitidu zhoršují

Typicky se mezi nimi nachází ty spojené s nezdravým životním stylem. Špatné stravovací návyky, nedostatečný nebo špatně během dne rozložený pitný režim, nedostatek pohybu, dlouhé sezení či stání během dne, stres odvádějící z těla důležité minerály, jež přispívají k pevnosti a zdraví vaziv i pokožky. Zlozvyky jako kouření, nadměrné pití alkoholu či kávy, jež zapříčiňují dehydrataci organismu a také intenzivněji působící a tkáně narušující oxidační stres. Málokdo si však dá do souvislosti například i takové detaily jako je oblečení a pomerančovou kůži. Nejhůře v tomto případě působí oděvy, jež zabraňují správnému toku lymfy – mohou to být oděvy s příliš vysokým pasem, který tělo doslova „rozpůlí“, některé legíny, džíny, pouzdrové sukně.

foto-4

Čím lze celulitidu zmírnit?

Začneme od posledního bodu, jímž je oděv. Speciálně v letním období si dopřejte volnější šaty a tuniky z přírodních materiálů, ve kterých vaše tělo může dýchat a lymfa má tak volnou cestu ke svému přirozenému proudění. Dejte sbohem stahovacím a zařezávajícím se kalhotám či sukním, raději si zvolte kousky s příjemnou elastickou pasovkou, které vás nikde nebudou tísnit. Povolte opasky. Značně pomůže i správný výběr obuvi – volte nejlépe tu, která vás nikde nebude tlačit, zvláště ne na nártech a bude dostatečně měkká a pohodlná.

foto-5

Pitným režimem k pohodě a krásné pokožce

Možná jste věděli, že je doporučeno denně vypít asi dva až tři a půl litru tekutin. Tento poměr se ale liší podle individuálního životního stylu a konstituce. Udává se, že na každý kilogram by měl organismus přijmout 50 ml tekutin. Nicméně v parných dnech a pijete-li kávu či čaj, věnujete-li se sportovním aktivitám anebo vás přemáhá stres, potřebuje tělo větší přísun vody. Přednost dejte neperlivým a neslazeným nápojům, bylinným čajům a zkuste třeba ve volnějších dnech místo nakopávacího šálku espressa zvolit kvalitní zelený čaj. Svůj pitný režim si rozložte rovnoměrně do celého dne a po doušcích usrkávejte co chvíli. Ledviny zatěžují nárazové velké dávky tekutin. O to víc, pokud jsou podávány večer. Nejenže tělo se snaží přejít do klidového režimu a nestačí přijatou vodu dobře zpracovat, ale také se můžete dočkat spánku rušeného odbíháním na toaletu. Mimo to vás ráno mohou nepříjemně překvapit otoky, ať už nohou nebo paří. Kráse nepřidají ani nateklá víčka.

foto-6

Správná strava

Nelze opomenout ani pestrou a zdravou stravu vyladěnou vašemu životnímu tempu, která zároveň chutná a dodá veškeré potřebné makro i mikroživiny. Samozřejmě není špatné zohlednit ani sezónní dostupnost potravin, a tak v létě dejte přednost ovoci, zelenině, salátům, vlažným polévkám, vařenému či grilovanému masu a rybám.

foto-7

Pomerančová kůže a manuální lymfodrenáž

Účinný zásah proti celulitidě poskytuje manuální lymfodrenáž. Touto technikou je posouvána lymfa mízními cévami k uzlinám, kde je dále zpracovávána. Jemné a precizně vedené dotyky otevírají lymfatické uzliny a pomáhají je vyprázdnit tak, aby se v nich tekutina s odpadním materiálem nezadržovala. Obvykle je třeba podstoupit alespoň tři sezení, ale nejprve se informujte u lékaře, zda je pro vás vhodná. Kontraindikací jsou například zánětlivá onemocnění. V GERnétic tvrdíme, že je manuální lymfodrenáž skvělým doplňkem naší kosmetické terapie.

foto-8

Sportovní aktivita

Jízda na kole, jízda na koni, jízda na kolečkových bruslích – to jsou nejúčinnější sporty, se kterými stehnům i zadečku můžete pomoci vrátit sametový hladký vzhled. Mimo to oběhu lymfy také pomůže jóga, pilates, dřepy a výpady, zanožování, piloxing. Jde totiž nejen o to, povzbudit tok lymfy fyzickou aktivitou, ale též vybudovat svalovou hmotu, která mízu posléze pohání s větší intenzitou.

foto-9

Profesionální kosmetickou péči proti celulitidě

Celulitidu lze účinně redukovat. Nejlépe k tomu poslouží komplexní program, který si naordinujete. Změňte jídelníček, upravte pitný režim, dopřejte si manuální lymfodrenáž a především nezapomeňte na profesionální kosmetické ošetření i následnou domácí péči. Laskejte se a hýčkejte se. Někdy se v lidových moudrostech tvrdívá, že celulitida je prostě jen důsledek nezpracovaných bolestných emocí, které člověka nějakým způsobem omezují. Jestli tomu tak je, máte důvod se svěřit láskyplnému a profesionálnímu přístupu Gerneticienne dvojnásobný.

foto-10

Přípravky GERnétic pro salónní ošetření i domácí péči jsou sestaveny tak, aby maximálně vyživovaly a harmonizovaly pokožku, od povrchu až do hloubky. S promyšlenou aplikační technikou urychlují tok lymfy, povzbuzují krevní oběh. Stav vaziva se zlepšuje, pokožka se vyhlazuje, nabývá na své hutnosti a pevnosti. Obvykle se při redukci celulitidy využívají dva základní přípravky. Lympho je stimulační tonikum s výtažky z mořských řas, ženšenu a indického kaštanu. Připravuje kůži na příjem aktivních látek, urychluje tok mízy, prokrvuje a z počátku příjemně osvěžuje. Je vynikajícím pomocníkem pro zmírnění pocitu těžkých nohou. Vasco Artera má krémovou konzistenci, v jejímž nitru se nachází řada rostlinných aktivních látek, například z kaštanu indického, cypřiše, lopuchu. Upravuje oběh tekutin v těle, vyplavuje odumřelé buňky a ošetřuje mikrozáněty spojené se vznikem pomerančové kůže. Má drenážní účinek. Vypíná, vyhlazuje, zpevňuje pokožku. Je obohacený o tzv. buněčného trenéra, který pomáhá s vyprazdňováním tukových buněk.

S láskou,
tým GERnétic