Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Ošetření očního okolí s řadou Marine Line od GERnétic

Možná už jste zaznamenali, že mořská řada Marine Line je velkým pomocníkem pro dehydratovanou pleť namáhanou stresem. Je ideální pro restart po rouškovém období. Ale je také vynikajícím prostředkem, jak opět očnímu okolí dodat jiskru. Proto jsme pozvali bloggerku Kateřinu na ošetření pod vedením Gerneticienne Světlany Nejedlé, nové členky týmu GERnétic. Jak takové ošetření probíhá, Kateřina popsala v následujících řádcích.

foto-1

Oční okolí pod taktovkou Gerneticienne Světlany Nejedlé

Bylo to mé první setkání s novým členem týmu GERnétic a Kosmetického studia GERnétic v pražských Řepích. Světlana Nejedlá je velmi sympatická osobnost. Po prvních slovech úvodního pohovoru, který předchází vlastní diagnostice pleti pod kosmetickou lupou, jsem poznala, že mám před sebou člověka, kterému je vlastní preciznost, zvídavost, řád. Zkrátka pevná půda pod nohama podložená znalostmi. Paní Světlana je totiž původním povoláním zdravotnice a působila nejprve jako zdravotní sestra na oddělení rehabilitačních lékařů kliniky na Malvazinkách, poté přešla jako sestra do tamější dermatologické ambulance, kde ji zaujala rozmanitost výzev, s nimiž se kožní lékař setkává a s nimiž pacientům pomáhá. Taková drobná vsuvka na téma profesní historie i „nevěřící Tomáše“ ujistí, že se nalézají ve správných rukou. Světlana Nejedlá však nepůsobila jen v ordinacích klasických kožních lékařů, ale také těch orientovaných na estetickou dermatologii. A to už jen krůček do světa krásy, který tvoří značka GERnétic.

foto-2

Zaujalo mne však při našem povídání, které se odehrávalo v průběhu ošetření, že Světlana zdaleka nebude působit jen jako kosmetička, ale také školitelka. A věřte, na starosti toho má již dnes opravdu hodně. Spolupracuje s MUDr. Alenou Pčolovou na zpracovávání dotazů dermatologické poradny, která je zájemcům k dispozici na webových stránkách GERnétic.

Jako lektorka se připravuje na speciální ateliér v rámci Akademie GERnétic a již nyní moderuje odbornou uzavřenou Facebookovou skupinu pro Gerneticienne z Česka i Slovenska. Z našeho povídání jsem vypozorovala, že Světlana je ten typ člověka, který umí ostatním věci velice jasně a srozumitelně vysvětlit. Příkladem toho bylo, jakým způsobem mne provázela celým procesem ošetření. Na jedničku. Nic mne nepřekvapilo, mohla jsem se uvolnit a jen následovat pokyny. Říkala jsem si, odkud má skvělý lektorský dar a umí vystupovat před lidmi. Odpověď jsme našly v jejím koníčku, kterým bylo a je divadlo.

foto-3

Oční okolí stárne podle toho, jak jej odličujete

Skandální úvodní vyjádření. Odličujete své oči správně? To znamená víčko si přidržet a odličovat opatrně ze shora dolů a směrem z vnějšího koutku k vnitřnímu. Jemné přidržení slouží k tomu, abyste si jemnou a slabou kůži v těchto místech mechanicky nenamáhaly všemožným taháním, dřením a tlačením. V mém případě proběhlo vyzmizíkování očního make-upu přímo ukázkovým způsobem. Ale musím přiznat barvu. Já sama se někdy přistihnu, že to tak správně před zrcadlem v koupelně nedělám. Jenže ruku na srdce. Léta neprozradí jen dekolt nebo vrásky na krku. Dost často k tomu doslova stačí letmý pohled, kdy se vrásečky kolem očí nakrabatí a svůj věk pak už jen těžko skryjete, i když by na vás pracoval sebelepší make-up artista. GERnétic nabízí pro odlíčení dva produkty. Výživné odličovací mléko Glyco nebo micerální odličovač Démaquillant Douceur, který je primárně určen spíše pro mladší pleť. Druhý jmenovaný mi byl věnován na zevrubné domácí testování, a tak se již těším, až mu předložím to nejhorší – voděodolnou řasenku. S tou se většina běžných přípravků trápí. Budete se moci těšit na recenzi, v níž své zkušenosti rozvedu.

foto-4

V mém případě, protože si to pleť žádala, ale Světlana použila mléko Glyco. To je dlouhá léta můj oblíbenec, a tak zalistujte v předchozích reportážích a recenzích. Poté pleť dočistila tonikem Sebo Ger a pokračovala exfoliací s Nettoyant Gommant Marin, gomáží s dokonale kulatými peelingovými zrníčky, která nikterak nenarušují pleť, ale hloubkově a efektivně ji čistí. Po smytí gomáže přišla ještě jednou tonizace, díky níž se pH pleti stabilizuje.

foto-5

Kosmetická masáž zacílená na oční okolí

Pak nastal čas na něco, co ve mne vždy vyvolává vlnu obrovské radosti a blaženosti: obličejová masáž směsí přípravků Synchro a Glyco. Světlana je skvělý profík, a tak neopomenula na závěr pár pohyby také uvolnit ramena, šíji, pokožku pod vlasy, díky čemuž opadne napětí z celého obličeje a člověk se řítí do víru všedního dne s pletí vyhlazenou jako miminko. Samotná masáž byla zacílená zejména na oční okolí. Základní pohyb je kruhový – od vnějšího koutku k vnitřnímu. K tomu se přidává také stlačení kompresních bodů na této dráze. Nejúžasnější je pro mne stimulace těch u kořene nosu. Říká se, že tam má tendenci se stres shlukovat víc než jinde… Světlana mi dala několik tipů, jak podpořit mikrocirkulaci v očním okolí i doma, třeba při aplikaci očního krému. Směr pohybu je totožný. Jen je lepší krém prostředníčkem či prsteníčkem lehce vťupkávat, aniž bych pokožku zatěžovala taháním a třením. Podpoří to lepší prokrvení, lymfatickou cirkulaci, která snáze odvede zplodiny metabolismu pryč z očního okolí. Jako bonus taková každodenní praxe pomáhá redukovat váčky a otoky. A ještě k tomu se zde pleť okysličí a lépe využije všechny výživné látky z kosmetické péče.

foto-6

Marine Line od GERnétic jako cílená vzpruha po době rouškové

Po masáži přišlo na řadu cílené ošetření očního okolí s krémem Ger Lift, který patří ke Světlaniným favoritům. Ve složení se nachází mimo mnoho dalších biologicky aktivních látek také výtažek ze sladkovodní řasy Chlorelly a sinice Spiruliny. Obě jsou považovány za superpotraviny a pleť to vnímá naprosto stejně. Jsou pro ni koktejlem, který do buněk dokáže dopravit tolik vitamínů, minerálů, stopových prvků a aminokyselin jako málo co. Navíc tento krém úžasně voní. Ostatně lehkým aroma, které člověka přenese na Francouzskou riviéru, si mne produkty mořské řady omotaly kolem prstu.

foto-7

Aby se účinky krému zesílily a pokožka dostala extra dávku životadárných minerálů, které bude moci snadno zužitkovat, přišla na řadu maska Masque Marin. To, co na pleti zanechá, je viditelné oživení a projasnění. Přirovnala bych to k noci plné sladkého spánku. Jenže tahle maska na pleti působí pouze 15 minut! Ale během těch 15 minut se mi dostalo ještě péče navíc. Uvolnění předloktí, rukou, dlaní, prstů. Tanec po klávesnici všech těch chytrých zařízení zažil relaxační vsuvku. A já přitom nemusela myslet. Stačilo se jen poddat odpočinku. Po čtvrt hodině jsme masku smyly a opět byla pleť tonizována produktem Sebo Ger. Samotnou tečkou na závěr se stal krém Base De Jour Marine, jeden z nejlehčích, nejhedvábnějších krémů GERnétic. Samet, který za sebou zanechává, je baladou pro pleť i pro duši. Navíc se na něj lze výborně nalíčit. Podle nejen mého soudu se jedná o nejlepší ochranný krém na léto. A moje pleť s ním byla tuze spokojená.

foto-8

Nezapomenutelná cesta k mořskému pobřeží s GERnétic

Z téměř dvou hodin v péči Světlany Nejedlé jsem si odnesla několik zásadních zážitků a poznatků:

  • Světlana je úžasný profesionál, kterému se budu ráda jako Ambasadorka půvabu GERnétic opakovaně svěřovat. Líbí se mi, jak vše umí vysvětlit, jaký klid z ní vyzařuje.
  • Marine Line je řada, na níž si člověk velice snadno vytvoří závislost – je lehoučká, příjemná, výživná a její vůně se člověku vryje nejen do paměti, ale doslova do srdce. Budete ji milovat zvláště vy, kdož nemůžete svou duši odtrhnout od mořského pobřeží!
  • Odličování očního okolí je skutečně alfou a omegou půvabu. Tohle se nesmí zanedbávat a je třeba poctivě, den za dnem pilovat správnou techniku, aby jiskra v oku dokázala oklamat letopočty v rodném listě.
  • Ošetření očního okolí je jedním z vrcholných antistresových zážitků, který si jednou za čas zaslouží každý. Umí udělat divy a nastartovat do dalších dní. Doslova otevře oči. Svět uvidíte v krásnějším světle. A možná v nečekaných souvislostech. Inu i to je význam relaxace.
  • Pleť několik dní po proceduře pracuje. Nejzásadnější proměnu jsem viděla do tří dnů po absolvování procedury. Pokožka byla projasněná, spokojená, plná života a zklidněná. Šmrnc a šarm si lze sice přičarovat líčidly, ale trvalý je jedině tehdy, pokud o sebe dbáme kontinuálně.

Pokud potřebujete nastartovat oční okolí, je ošetření řadou Marine Line vynikající volba. Já bych si tuto proceduru zopakovala bez váhání.

S láskou,
Bloggerka Kateřina