Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Proč si dopřát ošetření očního okolí i před třicítkou

Víte, že se sílícím sluncem a častějšími aktivitami venku, stejně jako s intenzivní prací u počítače a dalšími zařízeními s obrazovkami, oči trpí? Asi to není úplně nová informace, ale tušili jste, že oči si snaží ulevovat například mrkáním, přivíráním víček? A to vše jsou pohyby, které se zapisují do pokožky očního okolí. Zodpovídají za intenzivnější tvorbu vrásek. V očním okolí se ale zračí i jiné věci – například úroveň hydratace organismu, únava, stres, emoční rozpoložení. Bloggerka Kateřina, která s námi spolupracuje na přípravě blogů, se nám svěřila, že napětí v očním okolí ji trápí. A tak jsme se rozhodli ji pozvat na ošetření těchto citlivých partií. V této reportáži shrnula své zážitky.

foto-1foto-2

Oční okolí odráží všechny starosti, stres a únavu

Přijížděla jsem do Kosmetického studia GERnétic ve Slánské s obrovskou dávkou zvědavosti. Těšila jsem se. V posledních týdnech jsem oči zatěžovala více, než bych si přála. Každý přečtený řádek se mi vtiskával do kondice pokožky mého očního okolí. Už ve dveřích mne vítala Lída Baďurová, úžasná Gerneticienne, která mne má v péči. Nevím, jak to dělá, ale její úsměv umí člověka pohltit. Vyměnily jsme si několik vět a už jsem ulehala na měkoučké lehátko, příslib několika desítek minut absolutní relaxace.

foto-3foto-4

Peeling ani gomáž do očního okolí nepatří

Lída mi vysvětlila, co vše bude ošetření zahrnovat. Jako obvykle jsme začaly důkladným odlíčením a očistěním pleti. Glyco (recenze zde) pro rozpuštění make-upu, Nettoyant Gommant Marin pro hloubkovou očistu, díky níž do pleti budou lépe následně pronikat aktivní látky. Tímto gomážním přípravkem se ale nečistí oční okolí. Pokožka je zde natolik jemná, že vyžaduje mnohem něžnější přístup. Je křehká, až třikrát tenčí než jinde na těle, a zároveň nemá téměř žádné mazové žlázky, proto je náchylná k přesušování, rychlejšímu stárnutí a předčasné tvorbě vrásek.

Gomáž Lída zvolila proto, aby dopřála trochu důkladnější pročištění mojí pleti, která je v létě mastnější, citlivější a má sklon k tvorbě černých teček. Musím potvrdit, že po Nettoyant Gommant Marin jsem vždy měla pleť neuvěřitelně jemnou a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Navíc byly póry uvolněné od usazeného mazu a nečistot. Už při těchto úvodních momentech jsem se naprosto rozplývala nad umem, který mají kosmetičky pracující s GERnétic v rukou. Opakuji se, ale jejich virtuozita je neskutečná. Kdyby někdo hrál se stejným umem na hudební nástroj, musel by být členem jednoho z nejproslulejších světových orchestrů.

Posléze normalizovala pH pokožky stimulačním tonikem Fibro, které jsem měla možnost před časem vyzkoušet. Zamilovala jsem si jeho vůni i osvěžující účinky. Je hotovou vzpruhou pro pleť. Ještě aby ne, když obsahuje například výtažek z okurky nebo ženšenu.

foto-5foto-6

Mikromasáž očního okolí s přípravky Glyco, Synchro a Huile de Beauté

A pak přišla na řadu ta část procedury, na kterou jsem se třásla jako malé dítě. Mikromasáž očního okolí. Lída smíchala ve specifickém poměru krém Synchro, který má výrazné regenerační účinky, a Glyco, vyživující čisticí mléko, které při mikromasáži zajišťuje vynikající skluznost. Pokud klientka či klient nemají rádi pocit olejů na pleti, toto se jim bude jistě velmi líbit. Ale tomu, kdo má pokožku sušší a oleje mu nevadí, může jeho Gerneticienne přidat ještě Huile de Beauté, který je bohatý na ušlechtilý hroznový olej a voní po citronové trávě. Ta je známá pro své aromaterapeutické účinky. Eliminuje stres, navozuje příjemný pocit, relaxuje, osvěžuje. I mně Lída tento olej přidala a vliv to na mě mělo jednoznačně harmonizující. Užívala jsem si každý promyšlený pohyb, který byl mému očnímu okolí dopřán při vůni, kterou miluji.

foto-7foto-8

Nechte mikromasáž očního okolí na odborníkovi

Gerneticienne vás mikromasáž očního okolí nenaučí, je to technika vyhrazená odborníkům. A já se nedivím. Je složitá, zahrnuje znalosti akupresurních bodů, jejichž stimulací se dociluje uvolnění napětí z očního okolí. To mohu dosvědčit. Lída mi několikrát tiskla body na kořeni nosu, po obvodu očnicových oblouků a já cítila, jak se mi fyzicky najednou ulevilo. Hlava byla lehčí, dala prostor pocitu hluboké pohody a relaxace. Sama bych si takovou masáž nikdy nedokázala dopřát a Lída mi tento dojem potvrdila: „Sama si masáž nedělám, neužila bych si ji, protože bych neustále musela myslet na techniku, pohyb. Musela bych se dívat, dělalo by mi problém slastně zavřít oči. Klientky tedy masáž očního okolí neučíme, ale snažíme se jim ukázat správnou techniku ošetření pro následnou domácí péči.“

foto-9foto-10

Jak by měla klientka pečovat o oční okolí doma aneb Zaťupkávání prsteníčkem

Lída mi vyprávěla, že ženy mají často kosmetické zlozvyky, které se týkají právě očí. Prvním prohřeškem je špatné odličování nebo to, že se dámy neodličují vůbec. Jsem ráda, že tohle mi jde a nikdy se nezapomenu večer zbavit líčidel. Co je ale také prohřešek proti zdraví a kráse zdejší tenké pokožky? Špatná odličovací technika. Jde o to, že make-up by se měl odstraňovat směrem dolů, bez vyvinutí nadměrného tlaku nebo tahání či tření. Rozhodně by se líčidla neměla odstraňovat třením proti směru horního víčka. Může tak dojít k poškození kůže i samotného oka.

K dalším prohřeškům proti krásnému očnímu okolí se řadí také aplikace oční péče, ať již jde o pravidelnost, množství či způsob nanášení. Velmi často dámy chybují v tom, že přípravky pro ošetření pokožky kole očí si dopřávají nikoli jako součást každodenní rutiny. Aplikují jich příliš málo nebo příliš mnoho. Mnohdy nevhodnou technikou. Krém či jiný přípravek by se do očního okolí měl jemně zaťupkávat prsteníčkem. To proto, že je to prst, který nedisponuje přehnanou silou, působí nejněžněji, tlak například ukazováčku může slabou a citlivou pokožku zbytečně zatěžovat. Postupovat by se mělo od vnitřního koutku směrem k vnějšímu. Můžete více setrvat u vnějšího koutku, u kořene nosu, nad obočím. Záleží na tom, co je komu příjemné. Nezapomeňte se u své Gerneticienne informovat, jak správně aplikovat přípravky pro krásné oční okolí. Vše vám názorně ukáže. I já jsem získala několik skvělých poznatků, které již teď zařazuji do svého každodenního beauty servisu a vidím výsledky.

foto-11

Po masáži následuje špičková oční péče

Mikromasáž mimo jiné stimuluje krevní i lymfatický oběh v okolí očí. Díky tomu je pokožka dokonale připravená na aplikaci dalších specifických produktů. Jako první Lída nanesla Myo Myoso. Jinak je tento produktu přezdíván žehlička pro pleť, efektivně vypíná kontury a vyhlazuje vrásky. Po něm následoval krém Cytobi pro hloubkovou regeneraci. Ze všech produktů mne ale nejvíce zaujaly tři následující. Krémová oční maska Mask Yeux je zároveň lehoučká a umocňuje krevní cirkulaci v očním okolí, doslova rozpouští otoky a redukuje další projevy únavy. Dokáže zmírnit tmavé kruhy pod očima, rozjasňuje pohled, dodává pleti očního okolí energii. Detoxikuje a zklidňuje díky výtažkům z artyčoku a heřmánku. Navíc působí jako lifting. Peel Off Anti-Age neboli zlatá slupovací maska mineralizuje pleť díky obsahu mořských řas. Mimo to ve složení najdete i arganový olej. Při aplikaci nádherně chladila. Konzistencí připomínala puding nebo želé. Trochu jsem se bála, zda půjde dobře sloupnout i z chloupků obočí, zda neponičí řasy. Ale moje obavy byly zcela zbytečné. Tato maska je tak něžná a pružná, že chloupky vůbec nemůže poškodit a sejmout jde maska v podstatě jedním opatrným tahem. Lída mi ještě prozradila, že maska pomáhá pronikat aktivním látkám hlouběji do pokožky. Zbytky masky se odstraní tonikem. Pleť po aplikaci slupovací masky je krásně rozjasněná.

Na závěr jsem si vyzkoušela Gel Contours Yeux, chladivý rychle vstřebatelný gel. Moc se mi líbilo, že jej pokožka pojala během několika vteřin. Zanechal za sebou perfektně hydratovaný pocit, svěží a šťavnaté oční okolí téměř bez vrásek.

A protože pořádně pálilo toho pátku sluníčko, Lída mi doporučila pleť ochránit opalovacím krémem Melano 15 (SPF 15, střední ochrana), který ráda používám každý den jako závěr své denní péče, protože nevytváří na pokožce nehezky lesklý film, ale naopak se mi zdá, že je pro vzhled krásnou pěstící tečkou. Mimo to je sluneční ochrana také svého druhu prevencí proti předčasnému stárnutí a nadměrnou tvorbou vrásek.

Tip proti rychlé redukci otoků a osvěžení očního okolí

Pokud vás trápí akutně únava očí, nebo si přejete oční okolí osvěžit a zklidnit, zkuste jeden trik, který mi Lída prozradila a také ho na mne už několikrát aplikovala. Vezměte si kosmetické tamponky, nastříkejte na ně tonikum Lympho a přiložte na zavřená víčka na pět či deset minut. Mezitím si zkuste na chvilku lehnout a jen tak se zrelaxovat. Udělejte si dechové cvičení, zasněte se, povídejte si s partnerem nebo dětmi. Poté sejměte. Cítíte tu úlevu a dokonalé osvěžení?

Mé dojmy z ošetření očního okolí…

…jsou jednoznačně pozitivní. Už dlouho jsem si tolik neodpočinula. Tento typ procedury bych doporučila povinně každému, kdo pociťuje nadměrnou únavu v oblasti očí, trápí ho alergie projevující se slzením nebo pálením očí. Využije ho každý, kdo si přeje zmírnit tmavé kruhy pod očima, otoky, váčky, vrásky. Využije ho každý, kdo má křehkou pokožku očního okolí, přeje si rozzářit pohled. Dokonce bych sem nejraději poslala svého muže, jeho mimika očí je výrazná a pleť mu zde rychleji stárne. A manažerkám a manažerům bych povinně ošetření očního okolí naordinovala jako terapii proti pracovnímu vypětí. Za celou dobu, co s GERnétic spolupracujeme, jsem nezažila větší vzpruhu. Každé ošetření je báječné, ale toto se na mě podepsalo jako týden v přírodě, kdy koukám jen do zeleně a mohu relaxovat. Ale to jsou zatím jen mentální účinky.

Ty fyzicky viditelné považuji za stejně zázračné. Pokožka dostala zdravější barvu. Víčka jsem měla méně nateklá. Ano jsem z těch, které trápí podivuhodná jarní alergie. Přesušené partie vstřebaly vláhu i výživu. Protože očima mluvím více než ústy, tvoří se mi více mimické vrásky. I ty byly krásně vyhlazené. Neříkám, že zmizely na sto dvacet procent (důležitá je dlouhodobá pravidelná péče o pokožku), ale viditelné zlepšení bylo znatelné okamžitě, jakmile jsem vstala z lehátka a vrhla se zvědavě k zrcadlu. Pěstěné oční okolí z člověka dokáže udělat bytost s úplně jiným vyzařováním. Svěží, energickou, zdravě vypadající. A nejvíc ze všeho si cením toho, že jedna malá procedura dokáže zcela změnit vnímání, dokáže doplnit energii a zmírnit stres. A celé to komplexně spojit – jak v nitru, tak navenek, jak venku, tak uvnitř. To je moc salónní péče a profesionálního přístupu, perfektně vyladěné kosmetiky GERnétic, obrovských vědomostí i zručnosti Gerneticienne.

S láskou,
Bloggerka Kateřina