Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Recenze Sensi Boost: Jak ukočírovat alergické vzplanutí pleti

Když se uváděla novinka GERnétic Sensi Boost, oslovili jsme blogerku Kateřinu, aby pro nás sepsala své postřehy. Jak se jí kúra v ampulích pro citlivou pleť používala? To vám sdělí v následujících řádcích.

Malá bonboniéra pro citlivou pleť

To mě napadlo při prvním setkání. Krabička jako od pralinek nějaké vyhlášené zahraniční čokoládovny. Jenže místo sladkých bonbonků se v ní nalézalo sedm skleněných ampulek, nástavec a pipeta. Takže vlastně taková mňamka pro pleť. Ve zdravém dávkování. Pro každý den týdenního cyklu jedna lahvička s obsahem luxusního séra.

Luxusní píši záměrně. Nejen, že tak vypadá, ale tak také voní. Vlastně bych se nezlobila, kdyby tuto decentní květinovou parfemaci GERnétic přetvořil jednoho dne v toaletní vodu. Ale textura také odkazuje k nevšedním inovativním přípravkům. Na rozdíl od Lift Express je viskóznější, trošku hutnější, avšak ne olejová, spíše se táhne jako kvalitní smetana.

Jako zásah dobré víly od horské tůně

Protože už v předešlé recenzi na týdenní kúru v ampulích Lift Express jsem popisovala, jak ampuli otevřít, nasadit na ni pipetu a aplikovat, zde se toho zdržím. Místo toho přiblížím, v čem je při styku s pletí náplň Sensi Boost jiná. Jestli byl Lift Express jako osvěžující bomba, tak ampulky pro redukci projevů citlivé a přecitlivělé pleti působí tak, jako byste se ponořili do ledového horského pramene. Představte si, že jste celí uřícení, lije z vás. Na horské túře jste ze svého fyzického potenciálu vymáčkli maximum. S hrdlem vyschlým a údy hořícími spatříte horskou tůň. Ta vás jako kouzelná víla volá k odpočinku. V jejím korytě je drobný písek a kameny. Břeh obrůstá heboučký mech, po kterém je potěšení našlapovat bosky. Odhodíte stud, svlečete se, po mechu dotančíte ke břehu a postupně se začnete nořit do křišťálově čisté chladivé vody. Naprosté probuzení smyslů. Naprostá vzpruha pro psychiku. Dechberoucí úleva. Tak takto jsem se cítila každičký den během jara, kdy jsem Sensi Boost používala.

Alergická epizoda: Sensi Boost opravdu pomůže

Proč? Mimo skutečnost, že mám citlivou pleť, se u mě zrovna objevila alergická epizoda. Kontaminace pšenicí. Okolí úst a brada mi hořely ekzematickými projevy. Kůže byla červená, svědila, pnula, pálila, úsměv po hodně dlouhé době bolel. Vypadala jsem strašně. A dost podobně jsem se i cítila. Proto jsem se každé ráno těšila na zážitek se Sensi Boost. Na vysvobození. A to, díky GERnétic, přišlo!

Po aplikaci tekutiny se mi po tváři rozlil pocit komfortu. Přestalo to bolet. Jako by se rozjitřená nervová zakončení v pokožce konečně přestala napínat. Sensi Boost totiž tlumí produkci prozánětlivých cytokinů, které jsou průvodním jevem také alergických reakcí. Alergie je de facto zánět. Dostavila se tedy fyzická úleva. Po vizuální stránce bylo redukováno začervenání. Přitom jsem měla pocit, že je pokožka během celého dne vydatně hydratovaná a konejšivý účinek přetrvává vlastně i po večerní kosmetické rutině, kdy jsem zvyklá pleť důkladně očistit od zbytků všeho, co si daný den užila.

Ani předpeklí, ani očistec, ale dar poklidného života

Kúru Sensi Boost jsem používala v sedmi po sobě následujících dnech. Každé ráno jednu, tentokrát opravdu celou ampuli. První dva dny jsem neměla pocit, že by se dělo něco výrazného. Prostě obsah ampule ztlumil alergii. Prima pocit. Toť vše. Třetí den jsem už viděla, jak se ložiska celkově zmenšují a pokožka není tak vyždímaná a přesušená. Nepříjemné pocity nebyly tak výrazné. Do konce kúry se ložiska alergie zmenšila asi o 50 %, vybledla a už mne neprovázely žádné přívaly horkosti, bolesti, pnutí. A v dalších dnech trend pokračoval. I po dobrání kúry jsem si všímala, že další týden nějakým mechanismem musely ampule nastartovat záněty redukující procesy. Jinak si to nedovedu vysvětlit. S alergií mám bohaté zkušenosti a přísný stravovací režim funguje rozhodně s mnohem větším zpožděním.

Ani antihistaminová dieta nepůsobí tak rychle jako Sensi Boost

Celou péči jsem doplnila dietou, kde byly zastoupeny jen zdroje sacharidů z neobilných surovin – čili hlavně quinoa, brambory, dýně a zelenina či ovoce. Je to už osvědčený postup. Zařadila jsem také více fermentovaných potravin, od kvašeného zelí přes mrkev až po vinné listy. A zvýšila dávku probiotik. Ale troufnu si říct, že střevo se dostalo do normálu až po čtyřech týdnech. To ložiska alergie zcela zmizela.

Nicméně pokud bych nezasáhla vnější péčí GERnétic Sensi Boost, utrpení by bylo mnohem horší. Trvalo by déle, klidně 14 dní bych doslova nebyla ve své kůži. Pleť by mi jen hořela. A takto jsem mohla alergický atak překonat s grácií. A to se počítá. Bez slz v očích a chuti odškrábat si postižená místa z obličeje. Tohle, a že jsem jich už vyzkoušela dost, neumí ani kalciové a speciální krémy z drogerie. Vlastně to neumí ani mastičky s kortikoidy. Prostě ne. Bylo to pro mě velkým překvapením. Vím, že kosmetika GERnétic umí přinášet výsledky rychle. Ale toto? Wow!

První pomoc vždy při ruce

Závěrem lze jen říci, že všichni majitelé a majitelky citlivé pleti by měli nastražit uši a oči. Rozbít prasátko. Protože, až to na vás zase přijde, ampulky Sensi Boost vám pomůžou. Já sama si hodlám jedno balení vždy pořídit do zásoby, až uvidím, že se mi tvář mění ve vlnách potravinové alergie, okamžitě ji začnu se Sensi Boost krotit. Tečka. Hotovo. Ale mezitím se samozřejmě budu pšenici vyhýbat obloukem. Jenže to se někdy „stopro“ nepodaří. I když obsluha říká, že je to bez této ingredience, tedy bez lepku, prostě ke kontaminaci může dojít. Dáte si Pavlovu, která se tulila ke klasickému věnečku nebo piškotovému řezu a je začervenáno. Znáte to, život je bez záruk. A jestli si něčeho vážím? Že ho Sensi Boost pomáhá žít naplno, i když se vám do cesty postaví nějaká ta překážka.

S láskou,
Kateřina z blogu Intuitive Diary