Terapie pro unavené nohy

Věnujete-li se na dovolené intenzivním sportovním zážitkům, na které není vaše tělo zvyklé, můžete fyzické síly přepnout a kýžený pocit se nedostaví. Proto jsme požádali blogerku Kateřinu, která se z jedné takové cesty vrátila, aby s námi navštívila Partnerský salon GERnétic Moniky Sejkorové v Přelouči. Zaměřili jsme se na obnovu a regeneraci nohou. Od chodidel po stehna. Její poznatky najdete v následujících odstavcích.

Bude i podcast

Na setkání s paní Sejkorovou jsem se těšila. Právě s paní Sejkorovou (ale měla bych všude psát Monika, protože se při tomto oslovení cítí komfortněji) jsme natáčely další díl podcastu Na vlnách krásy GERnétic. Povídaly jsme si o oblíbené kosmetické disciplíně: maskování. Nevěřili byste, co vše se tady dá na pleti zlepšit nebo naopak. Pravidelně sledujte podcastový kanál, nové epizody přibývají každý měsíc.

Přivítání jako z učebnice cateringu

Při příjezdu na místo se mi dostalo přivítání královského. Monika je díky dcerám kovaná v gastronomii bez lepku a laktózy. A tak jsem na pohoštění vytřeštila oči! Bylo tak krásně naaranžované, jako bych se právě ocitla ve firmě, která se na speciální catering pro alergiky specializuje! Je to vlastně nedůležitá vsuvka, ale udělalo mi to radost!

Nohy mám možná pěkné, ale…

Na dovolené jsem jim dala opravdu na frak. Chodili jsme hodně. Deset, patnáct kilometrů nebyla žádná výjimka. Pokud si tyto vzdálenosti neordinujete denně, tělo si řekne, že má dost. To se projevilo první týden po dovče. Denně jsem totiž zvyklá na 6-8 km. Tehdy jsem ale byla utlumená. To se stane vždycky, když to trochu přepísknu. Místo duševní energie na práci si moje tělo řekne: „Ne! Protestuji! Nejprve opravíme fyzické škody. Bude tě to sice stát čas a energii, ale já se bez toho neobejdu. Zhasínáme, dobrou!“

Musela jsem se, ač nerada, přizpůsobit. Tělo prostě vyžaduje prostor na regeneraci. Když mu ho nedáte, budete se vás snažit všemi prostředky zastavit. Pokud chcete ale regeneraci uspíšit, je fajn dojít si na kosmetiku, která s kondicí nohou po fyzické námaze umí něco udělat.

Ošetření začíná uvolněním mysli

Gerneticienne Monika Sejkorová má ráda rituály, něco, co vás přenese ze starostí běžného dne do zóny relaxace. Když se mne na vztah k rituálu ptala, jasně jsem vyjádřila kladné stanovisko. Prostorem se rozezněly vibrace zvonečku koshi naladěného na zemskou tóninu. Tento zvuk vás dokáže vtáhnout zpět k sobě, uzemnit vás. To je výchozí bod, z něhož se člověk snáze a bez pocitu provinění dostává do stavu uvolnění. Alespoň tak to působí na mne.

Vlastní ošetření započala Monika speciálním salónním peelingem s mořskou solí Peeling au Sel. Na pokožce taje. Má smyslně osvěžující vůni a kůži za pomoci hbitých rukou Gerneticienne masíruje. Je to velepříjemný moment. Hezky naladí na vše ostatní, pokožku očistí a připraví na porci dobrot, která bude následovat.

Ravensara je můj elixír

GERnétic umí pracovat také aromaterapeuticky. Toho si nesmírně vážím! Esenciální olej z ravensary, který Monika zvolila, je můj oblíbený. Nemohu se té vůně nabažit. Velmi umě několik kapek vetřela do kůže chodidel, kde se aromaterapie potkává s meridiány, s nervovými zakončeními či reflexními body. Dochází ke stimulaci a nastartování relaxačního „nervového obvodu“, kterému se říká parasympatikus. Pár masážních tahů a já byla jako v někde mezi spánkem a bdělostí. Mozkové vlny v hladině alfa mě unášely do komnat hlubokého vnitřního klidu. Konečně jsem se zbavila zbytků napětí. Jak to poznám? Svaly přestanou být zatnuté.

Odlehčení a regenerace

Na sportem namáhané nohy, které si denně naordinovaly víc než deset kilometrů se musí vyzrát s lehkostí. A na to je specialista stimulační tělové tonikum Lympho, které bylo součástí ošetření. Mám ho dokonce v zákaznickém balení doma. A pokaždé, když se dotkne pokožky, jako by ze mě spadlo stokilové závaží. Dobře, trošku přeháním, ale na pocit těžkých nohou není nic lepšího.

A po něm se do hry přidal přípravek Vasco Artera. Ve světě, kde řádí celulitida, je to uznávaný protivník. Nemá s ní totiž velkého slitování. Navíc pomáhá zpevňovat kapiláry v kůži, takže ulehčuje i při křečových žilách. Dokonce zažene zvětšené tukové buňky na ústup. Se silou buněčného trenéra jim laskavě poručí, aby se té tukové hmoty navíc vzdaly. I když na pomerančovou kůži netrpím, tak Vasco Artera umí zařídit božsky zpevněná stehna. Poté jsem se překulila ze zad na břicho a vše jme zopakovaly.

Dvacet minut pod dekou

Jakmile mne Monika zabalila do termofólie a deky, úplně jsem oněměla, oči se mi začaly zavírat a já doslova odpadla. Opravdu jsem se uvolnila tak poctivě, že jsem se v jeden moment až lekla, jestli nezačínám dřímat nahlas. Aktivní látky mezitím pracovaly, regenerovaly a hojily. Po sejmutí „kokonu“ jsem se vylíhla do krásy, kterou ještě paní kosmetička doladila regeneračním a relaxačním tělovým krémem Gerthérapi. Je mu vlastní schopnost rychleji odvést ze sportem namáhané tkáně metabolické zplodiny, zrychlit regeneraci, hojení a uvolnit svalové zatuhnutí, které se po náročné fyzické aktivitě typicky dostavuje.

Abych se už nemusela kutálet zpět na záda, vyvinula si Monika bezvadný způsob, jak u klientky v leže na břiše docílit nakrémování i přední strany nohou. Vůbec se tak nenarušuje pocit relaxace. Známe to. Jakmile se máme na lehátku převrátit celí vláční, najednou si připadáme jako hroch a pocit pohody je ta tam zahnán potřebou kontroly, abychom náhodou nevypadali blbě.

A už mi to zase pracovalo a chodilo na procházky s lehkostí

Den po ošetření byl skvělý. A ten další také. Vlastně se moje nohy měly báječně asi týden po proceduře. Může za to jistě kosmetika GERnétic, ale také doteky Moniky. Má totiž v rukou přesně takovou magii, která mi svědčí. Tam, kde je potřeba, pořádně přitlačí, velice dobře sleduje po těle všechny důležité reflexní body. Výsledkem jsou účinky bohatě oblažující psychiku i fyzickou schránku.

Po ošetření se únava odporoučela a mně se zase pracovalo mnohem lépe! Doma jsem také začala zase poctivě dodržovat kúru s přípravkem Lympho na ráno a Gerthérapi na večer. I procházky mne znovu začaly bavit a touha po fyzické aktivitě se mi vrátila. Tak jak se staráte o tělo, tak vám to myslí. Možná je to speciální poučka pro zemité Kozorohy, ale já vážně na nic geniálního nepřijdu, pokud se plácám za klávesnicí nebo jinde s myslí zamlženou a tělem v nepohodě.

Ráda bych tak Monice Sejkorové poděkovala za báječný zážitek, který jsem prostě potřebovala.

S láskou,
Blogerka Kateřina z Intuitive Diary