Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Se kterými potravinami podpoříte zdravé opálení pokožky?

Internetové diskuze plní dotazy na téma, jak spojit kosmetickou péči a vnitřní výživu organismu tak, aby v létě pokožka nachytala zdravý bronz a zároveň dostala potřebnou výživu a látky nutné pro její regeneraci. V GERnétic jsme pro vás vybrali několik potravin, které mohou pomoci pokožku připravit na letní radovánky pod slunečními paprsky. Začněte ale nejlépe již nyní, strava totiž působí až s jistou pravidelností a nejméně měsíc po zařazení vybraných surovin do jídelníčku. Vybírejte nejlépe ty, které jsou produkované v režimu bio, nejsou ošetřovány pesticidy, herbicidy, antibiotiky ani syntetickými hnojivy. Nebo zkuste využít zdroje z vlastní zahrádky.

foto-1

Spirulina a chlorella

Dvě superpotraviny, které to umí rozbalit. Podporují organismus nejen při regeneraci po nemoci nebo v průběhu detoxikace. Umí rovněž výrazně zkvalitnit trávení a nakonec i stav pleti. Dodávají totiž buňkám energii a umocňují jejich obnovu, zvláště pak chlorella, která v sobě obsahuje přirozený růstový faktor, sestávající z vysokého množství DNA a RNA kyselin a manganu. Proto rovněž napomáhá zdravému stavu cév a lepšímu krevnímu zásobení pokožky, která si tak doslova může pochutnávat na všech vyživujících látkách. Spirulina obsahuje fytocyanin, který podporuje zdravou krvetvorbu a tím také lepší navázání kyslíku na červené krvinky. Stimuluje tak buněčné dýchání. Mimo to v obou těchto superpotravinách naleznete vysoký podíl bílkovin, všechny esenciální aminokyseliny a téměř kompletní spektrum vitaminu B. Obě jsou bohaté na karotenoidy, přírodní antioxidanty, které nedají šanci volným radikálům vstoupit na scénu. Zkusit je můžete ve formě doplňků stravy nebo jako prášek přidat do čerstvých koktejlů či smoothies.

foto-2

Listová zelenina

Ve světě gastronomie je momentálně trendy využívat listovou zeleninu v co nejširší paletě druhů. A dokonce se do této kategorie řadí i plevel. Vyzkoušejte do salátů přidat roketu nebo rukolu, oblíbený hlávkový či ledový salát doplňte mladými lístky řebříčku, pampelišky či bršlice. Nebojte se vyzkoušet listy bio mrkve či bio ředkviček. A třeba vás nakonec zaujmou i zeleninové variace z Asie jako je mizuna, perila, jedlá chryzantéma pěstovaná pro své exoticky chutnající listy nebo divoká hořčice. Všechny tyto zelené rostliny jsou skutečným pokladem, jde-li o obsah chlorofylu, kyseliny listové a prekurzorů beta-karotenu. Ochlazují organismus a perila dokonce obsahuje komplex látek, který brání tvorbě histaminu, jenž vyvolává alergické projevy a průvodní symptomy zánětů – a to jak na pokožce v podobě dermatitidy, tak například v dýchacích cestách. Mimo salátů ji můžete využít také v čerstvém stavu jako lahůdku na chleba, do rizota, jako ozdobu na pizzu. Fantazii se meze nekladou.

foto-3

Broskve a meruňky

Nasycené karotenoidy a ovocnými kyselinami působí jako zdroj energie, osvěžení a mají prokazatelně anti-agingové účinky. Beta-karoten připravuje pokožku na sluneční paprsky, pomáhá redukovat oxidační stres kožních buněk. Mimo to zmírňují při pravidelné konzumaci kožní alergie a pomáhají pleť udržovat hebkou a vláčnou. Zkuste je přidat čerstvé do zeleného koktejlu, zakomponujte je do svého oblíbeného chia pudingu nebo si je dejte prostě jen tak jako lahodnou svačinku.

foto-4

Arganový olej

Arganový olej patří k významným olejům v kosmetickém průmyslu. Na českém trhu lze ale najít také kulinární varianty, které mají lehkou oříškovou chuť. Pro mlsné jazýčky představuje delikatesu téměř návykovou. My arganový olej rádi přidáváme do nepečených dezertů, ale je vynikající jím zakápnout například malinový sorbet či smetanovou zmrzlinu. Získá elegantní a noblesní chuťový závoj. Jinak jej lze použít do salátů i dalších pokrmů studené kuchyně. Proč se ale hodí jako pomocník pro zdravé opalování? V jeho složení najdeme vysoké procento vitaminu E a karotenoidů. Obě tyto komponenty přispívají k regeneraci pokožky a uchování jejího mládí.

foto-5

Mrkev a rajská jablíčka

Tyto dvě plodiny v sexy letních barvách – červené a oranžové jsou bohaté na karotenoidní látky, rajčata pak navíc i na lykopren, který se řadí k předním antioxidantům, jež posilují obranyschopnost pokožky. Preventivně působí proti tvorbě volných radikálů a jejich potenciálně škodlivému vlivu na zdraví tkání, tedy i kůže. Karotenoidy obecně také pomáhají pokožce zdravě hnědnout a zlátnout. To ale jen v případě, že se opalujete bezpečně. Barvička vydrží i po letní dovolené a budete si ji moci déle užívat. Navíc chrání pigment vlasového vlákna. Zařaďte je do salátů, polévek i vařených jídel. Lykopren je totiž tělem lépe využitelný, pokud se rajčata tepelně upraví.

foto-6

Losos

Tato ryba patří k těm nejúžasnějším, protože má vysoký obsah nenasycených mastných kyselin omega-3. V kombinaci s nemalým množstvím mědi, které též maso lososa obsahuje, se jedná o ideální potravinu podporující zdravé opálení. Měď je totiž součástí melaninu, kožního pigmentu. Její příjem v potravě podporuje rovnoměrné opálení pokožky. Mimo to omega mastné kyseliny působí preventivně proti zánětům a kožním alergiím. Zkuste ho podusit na páře, ogrilovat nebo nechat marinovat v soli a cukru.

foto-7

Bobule a lesní plody

Rybíz, borůvky, brusinky, maliny, ostružiny či jahody. Všechny tyto druhy ovoce mají jedno společné. Jsou nasycené přírodními barvivy, jež se v organismu přeměňují na důležité antioxidanty bojující proti stárnutí pokožky. Zároveň patří k velice zajímavým zdrojům vitamínu C, který je nezbytný pro syntézu kolagenu v těle. Kolagen při opalování strádá, pokožka může být poškozená, ochabovat a ztrácet pevnost i svěží mladistvý vzhled. Jsou tedy ideální pochutinou určenou všem, kteří se i přes slunění chtějí těšit ze sexy a zdravého vzhledu kůže. Nerozpakujte si dát několik plných hrstí k svačině.

S láskou
bloggerka Kateřina a tým GERnétic