Rozhovor s kosmetičkou GERnétic Gabrielou Wodzik

Silná vůle, jasné cíle, nadšení, tak by se dala charakterizovat kosmetička paní Gabriela Wodzik, která pracuje s kosmetikou GERnétic od roku 2016. Je stále lepší a skvěle zvládá svoji práci i rodinu. Velkou oporou je jí životní partner. Paní Wodzik je příkladem pro všechny dámy, které chtějí profesionálně růst.

Byla jste dřív podnikatelkou nebo kosmetičkou?

Nejdříve jsem pracovala v kosmetickém oboru pro jednu multilevelovou společnost. Potkala jsem tehdy naprosto úžasnou dámu, kterou obdivuji, a s níž jsem přítelkyní dodnes. Ta mi ukázala směr, jak vyrůst, jak komunikovat, jak přistupovat k lidem, což je podle mě základ. Krůček po krůčku jsem se tak zlepšovala a i moje maminka říká, že jsem vedle ní vyrostla. Nejprve jsem danou kosmetiku odebírala jen pro sebe, později jsem ji ukázala kamarádkám… Řešila jsem svoje problémy s pletí, a protože ta kosmetika mi pomohla, věřila jsem jí. Komunikovala jsem přirozeně, z vlastní zkušenosti, mile a tak, jak bych chtěla, aby se lidé chovali ke mně. Měla jsem úspěch.

Byla jste asi hodně vytížená?

Časově jsem byla prací úplně zahlcená, což se později přestalo líbit mému partnerovi, který chtěl založit rodinu. A tak jsem svůj „velký business“ opustila a stala se maminkou. Užívala jsem si miminko, ale stále přemýšlela o tom, jak spojit rodinu a práci. A protože jsem nechtěla opustit kosmetický obor, udělala jsem si rekvalifikační kosmetický kurz. A postupně jsem si začala toto povolání zkoušet prakticky. Můj manžel mi byl a je stále velkou oporou. Vše, co jsem se potřebovala naučit (byť to byla práce s řasami) jsem si mohla vyzkoušet na něm. Jeho podpora mi hodně pomáhá.

Jak jste objevila kosmetiku GERnétic?

Než jsem se rozhodla pro GERnétic, vyzkoušela jsem řadu kosmetik, které mi doporučovali známí, a hledala vhodnou kosmetiku, která by mi vyhovovala. A pak jsem šla na kosmetickou výstavu do Letňan a tam jsem objevila Vás. Díky Vám, velmi milému, profesionálnímu přístupu týmu a také díky skvělým produktům GERnétic jsem se rozhodla s touto kosmetikou pracovat. A jsem tomu ráda. Kdykoliv přijedu do Vaší centrály v Řepích, jsou všichni velmi přátelští, poradí mi. Obdivuju a ctím top kosmetičku paní Alenu Kimlovou, která mi vždy ochotně odpoví na všechny dotazy. Cítím se u Vás příjemně až luxusně a tento pocit bych ráda předávala svým klientkám.

Vybudovat salon není vůbec jednoduché, ušla jste hodně velký kus cesty…

Hostivice, kde mám nyní salon Beautiful Soul, mi vstoupily do života náhodou. Vzpomínám si, když jsem tu byla poprvé, sedla jsem si uprostřed místnosti a paní majitelka se mě ptala, co dělám. A já jí řekla, nasávám energii, jestli mi tady bude dobře. Přesvědčilo mě i, že je zde klid. Majitelé jsou skvělí, vyšli mi hodně vstříc, to pro mě bylo hodně důležité. A tak jsem začala postupně budovat svůj salon. Nebylo to jednoduché, protože jsem na začátku překročila plánovaný rozpočet… A hotovo nemám dodnes. Ale postupně, když si něco vydělám, investuji do úprav. Přibrala jsem do týmu další dva kolegy, kteří zde pracují se mnou a i díky nim se pomaličku posunuji dál. Když bych to shrnula, začátky nebyly vůbec jednoduché. Stálo mě to hodně odříkání i chvil, které jsem možná raději měla věnovat rodině. Ale nelituji. Vytvořila jsem si osobní business plán, mám svůj motivační sešit. Držím se toho. Mám dosažitelné cíle a každý měsíc jsem hrdá na to, že se mi mé cíle daří plnit. Za úspěch vděčím i svému manželovi, který stojí při mně a podporuje mě, jak může.

Klientelu jste si vytvářela postupně…

Ano, v době, kdy jsem ještě neměla svůj salon, pracovala jsem v jednom salonu v centru Prahy a také byla ochotná dojíždět za klienty domů. Díky tomu jsem získala klientky. Postupně přibývaly další a další a dnes jsem z 80 % vytížená. Do Hostivic za mnou do salonu dojíždějí klientky i z Prahy, je sem totiž velmi dobré dopravní spojení a pohodlně zde zaparkujete. Nabízíme komplexní služby nejen kosmetiku, ale i vizážistiku, úpravu obočí a dále nehtovou modeláž, masáže…. Ráda bych do budoucna rozšířila služby i o kadeřnické studio, aby zde mohly klientky absolvovat všechno, co potřebují. Už nyní se z důvodu časové úspory klientek snažíme kombinovat služby – např. když je u mě klientka na kosmetice, kdy jí hýčkám 90 minut, provede jí kolegyně současně manikúru, zábaly a gel lak. To klientky velmi oceňují.

Jste majitelkou salonu, takže kromě kosmetické práce musíte zvládnout zásobování, faktury…a také jste maminka…

Nebýt mého manžela, který je báječný přítel a skvělý táta, tak bych to vůbec nezvládala. Jsme výborní kamarádi a náš vztah si velmi hýčkáme. Chápe mě a ví, že to, co si naplánuji, to také dotáhnu do konce. I jeho zásluhou.

Přeji Vám, paní Wodzik, aby Vás neopustilo nadšení a pozitivní myšlení. Ať se Vám plní všechny Vaše sny.

Děkuji za rozhovor.
Andrea Trčková