V zimních měsících se o pokožku dobře starejte!

Klimatické podmínky, které přináší zima, dramaticky ovlivňují stav pokožky. Snižují produkci kožního mazu. Díky tomu dochází k rychlejšímu odpařování vody z povrchu kůže. Zima oslabuje hydrolipidovou vrstvu a zhoršuje funkčnost přirozené ochranné bariéry.

V souladu s ročním obdobím změňte krém

Stejně jako příroda musíme i my postupně upravovat péči o naši pleť před příchodem chladného období. Jakmile klesnou teploty, můžeme zaznamenat, že je pleť více vysušená, drsnější, hrubší a také citlivější. To si žádá upravit naši denní i noční péči o pleť. Krémy s lehkou texturou mohou být příjemné, ale v této části roku nedokáží pleti dodat to, co potřebuje. Proto je odložte na teplejší období a místo nich svůj toaletní stolek vybavte přípravky s bohatší texturou.

Pleť v zimě čistěte a dopřejte jí generaci

Dokonalým pomocníkem proti jmenovaným negativním vlivům je krém Symbiose, který díky polomastné konzistenci vytvoří na pokožce lehounký film zabraňující nadměrným ztrátám vody. Krém bohatý na aminokyseliny, stopové prvky a vitaminy B, C, E a H účinně zvláčňuje, vyživuje a chrání pokožku před vnějšími vlivy. Díky extrémně jemné textuře se rychle vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Lze jej použít jako podkladový denní krém pod make-up i jako regenerační noční krém (u klientek do 35 let). Zvláště v zimních měsících doporučujeme využít Symbiose jako denní krém pro suchou pleť, protože ji účinně posílí hydrolipidový film na povrchu kůže.

Krém Symbiose nanášíme lehce, pleť netřeme ani netaháme, nýbrž spíše aplikujeme jemným „potlapkáváním“ na obličej, krk i dekolt očištěný pleťovým mlékem Glyco a tonikem Fibro nebo Sebo Ger. Necháme vstřebat. Pleť je pak dokonale chráněna před vysušením a poškozením nepříznivými klimatickými podmínkami.

foto-2

Na co byste v zimě neměli zapomínat?

Hydratace

Bohužel stále mezi ženami i muži přetrvává informace, že se v zimě nemají používat hydratační krémy, protože by voda v pleti zmrzla. Hydratace pokožky ale neprobíhá zvenku. Voda má příliš velkou molekulu a nelze ji dostat tímto směrem do hlubších vrstev pokožky. Pokud krém určité množství vody obsahuje, ta se během malé chvilky z povrchu pokožky odpaří a na povrchu zůstává pouze lipidová složka. Zásobárnou vody pro povrch pokožky je škára, proto je důležité dodržovat pitný režim.

Chraňte rty a ruce

Rty jsou neustále vystavené vnějším vlivům. Kůže v této oblasti je velice tenká a jemná, neobsahuje mazové žlázy, takže není pokryta lipidovou složkou, aby ji chránila. Proto by rty měli v zimě vždy dostat extra péči. Hýčkejte své rty přípravkem Synchro, který zabezpečí jak hydrataci, tak zároveň hlubokou regeneraci kůže. Uvidíte, že se vám tato péče mnohonásobně vrátí!

Jestli existuje nějaká část těla, která si v zimním období zaslouží pozornost, jsou to ruce. V podmínkách, kde se mění teploty, mráz se střídá s větrnými dny, pokožka rukou extrémně trpí. Ať už si tyto partie chráníte rukavicemi či ne, neznamená to, že by vnější vlivy na ruce nepůsobily. Promažte je několikrát denně, například naším přípravkem Manno. Brzy pocítíte, jak se pokožka zjemňuje, je vláčnější a lépe odolává nepřízni počasí.

foto-3

Opalovací přípravky používejte i v zimě!

Víte, že 80 % UVA i UVB záření pronikne i skrz mraky v mrazivých šedivých dnech? Na běžný pobyt venku či pobíhání po městě v zimě stačí denní krém s přidaným ochranným faktorem. Pokud se však chystáte na hory, doporučujeme přibalit opalovací krémy s vyšším UV faktorem. Zabráníte tak případnému spálení pokožky, a u citlivé pleti zabezpečíte ochranu před nepříjemnými pigmentovými skvrnami. Velmi příjemná a snadno vstřebatelná je sluneční řada Melano, dokonale ochrání vaši pokožku. Je speciálně vyvinutá pro pokožku citlivou na slunce, nezanechává pocit mastnoty.

Jak se o svou pokožku v zimě staráte? Chtěli byste podrobnou recenzi některého z produktů?

S láskou,
tým GERnétic