Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Z kosmetického salonu GERnétic: Hydratace pleti v zimě? Ano!

Milé čtenářky a milí čtenáři, na počátku ledna jsem v Kosmetickém studiu GERnétic, špičkovém firemním salonu v Praze, absolvovala profesionální kosmetické ošetření pleti. Překvapilo mne však, že i v zimních měsících mi v GERnétic doporučili hydratovat pokožku obličeje. Možná proto, že jsem měla stejně jako mnoho dalších žen a dívek z minulosti vžito, že mráz a hydratace nejdou dohromady. Ale jak mi vysvětlila Gerneticienne Lída Baďurová, která se o mne vzorně starala, tohle tvrzení je mýtus! Předem musím uvést, že to byl nejen báječný zážitek, ale především výsledky byly viditelné ihned po proceduře. Jak tedy v mém případě vypadalo zimní hydratační ošetření?

foto-1foto-2

Diagnostika pleti: Ošetření je vždy jiné, pokaždé individuální

Začneme hezky od začátku. Aby se ošetření mohlo realizovat na míru, ihned po přivítání jsme si s Lídou sedly k jednomu stolku, u něhož mne vyzpovídala. Každému ošetření totiž předchází konzultace nebo, chcete-li, posouzení aktuálního stavu pleti. Dostaly jsme se k otázkám zdraví, životního stylu a dokonce i k alergiím. Mé odpovědi si Lída zaznamenala do speciální karty, v níž jsou uvedeny všechny údaje nezbytné pro správnou salonní péči na míru kondici mé pleti, kterou mohou ovlivnit, třeba i změny ve stravování či pohybu nebo dosud používané kosmetické přípravky. Vzbudilo to u mne důvěru, protože díky tomu získává kosmetička kontrolu nad celou péčí. To je úžasné!

foto-3foto-4

Začínáme na dekoltu

Po tomto kratičkém vstupním pohovoru nezbývalo nic jiného, než se jen na více než hodinku, čas jsem nepočítala, relaxovat a nechat se hýčkat. Jelikož obličej začíná na dekoltu, sňala jsem ze sebe svetr, který by důslednému ošetření překážel. Na druhou stranu považuji za velice zdvořilé, že se mne Lída dotázala, jestli je pro mne příjemné a přijatelné, pokud ošetříme i tuto oblast. Protože, přiznejme si, je to otázka důvěry, kam až necháme zajít dotek jiné osoby, byť jde o profesionála.

foto-5foto-6

Mýty: Hydratace pleti a zima

Dozvěděla jsem se, že voda samotná do pleti neproniká, tudíž v ní nemůže zmrznout, ani ji jinak poškodit. Snad jedině, že by si ji člověk nastříkal venku v krutém mraze přímo na tvář. Do pokožky se dostávají pouze látky, které zabraňují ztrátě vody a udržují hydrataci tam, kde to je potřeba. Uvnitř. Zabezpečují posilu přirozené ochranné bariéry, díky níž tak snadno nedochází ke ztrátám vody. Hydratace je potřebná i v zimě, kdy má tendenci kůže podléhat nadměrnému vysušování vlivem klimatu a změn teplot při přechodech mezi vytopenými interiéry a venkovním prostředím.

„Když je pleť dehydratovaná, stárne rychleji. Vykazuje známky přecitlivělosti. Bývá zarudlá, podrážděná, mohou se objevit i šupinky nebo nepříjemný pocit napětí. Takže ano, i v zimě je na místě pokožku správně hydratovat, pokud si přejete, aby byla v kondici a vyzařoval z ní přirozený půvab, “ prozradila mi Lída Baďurová.

Jak probíhá hydratační ošetření citlivé pokožky s GERnétic?

foto-7foto-8

Čištění je základ

Základem každé péče je důsledné očistění pokožky speciálními přípravky. Lída mne zbavila make-upu odličovacím mlékem Glyco, které je vhodné pro jemné a šetrné odlíčení citlivé pleti. Obsahuje totiž proteiny ze syrovátky, jež výrazně na kůži působí zklidňujícím účinkem. Aplikovala jej speciální ruční technikou a vše opatrně setřela pomocí kosmetických tamponků. Poté Glyco aplikovala ještě jednou pro to, aby byla kůže ještě prostupnější pro pečující látky a buněčná obnova se zefektivnila. Tvář, krk i dekolt mi Lída dočistila tonikem Sebo Ger, které je vhodné pro majitelky citlivé pokožky a má za úkol vyrovnat ph kůže a tím podpořit její funkci a imunitu. Obsahuje zklidňující mateřídouškový extrakt a další složky, jež působí protizánětlivě. Následovala gomáž, neboli jemný peeling obličeje pomocí čisticího gelu Nettoyant Gommant Marin s výtažky z mořských řas a obsahem brusné složky. Má za úkol efektivně odstranit odumřelé kožní buňky, aniž by došlo k poškrábání pleti. Tento peeling má totiž jemné brusné částečky kulovitého tvaru a nedře!

foto-9foto-10

Krémy a masky: Jak je nakombinovat pro citlivou pleť?

Očista umožní, aby byla další péče efektivně využita kůží. V dalším kroku mi byl nanesen krém Vasco. Posiluje křehké kapiláry, které se u mého typu pleti často objevují a dávají vzniknout zarudnutí. Je to podle mého přípravek nesmírně lehoučký, hedvábné konzistence a téměř necítíte, že jej na pleti máte nanesený. Nejspíše díky obsahu vysoce kvalitního mandlového oleje. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat!

Po něm následoval Ger Lift, přípravek, který pokožku zpevňuje. A co si budeme povídat – speciálně přesušená citlivá pokožka uvítá vzpruhu s tímto efektem, která ve vrstvách kůže stimuluje tvorbu elastinu a kolagenu.

Následně Lída aplikovala masku, která vznikla smícháním přípravků Synchro a Immuno, jež společně podporují hlubokou regeneraci pleti a obnovení její imunitní funkce. Na obličeji jsem pocítila jemné poštipkování, které během necelé minutky ustalo. Jedná se o proces, kdy se kožní buňky „potkávají“ s pečujícími složkami kosmetiky a rozhodují se, zda je absorbují. Jakmile je identifikují jako prospěšné, poštipkování ustane. Tento mix mi byl příjemný, právě v tomto a následujícím bodě ošetření jsem cítila, jak si moje kůže dopřává výživu a začíná být hezky „šťavnatá“.

Stimulační účinky aplikovaných přípravků byly v GERnétic umocněny ještě aplikací speciálních masek. Pro mne Lída zvolila Argini, která je jemná a pečuje o potřeby nás „citlivek“. Je to jediná maska kosmetiky GERnétic, která se nanáší v silnější vrstvě. Kůže z ní pomaličku během 10 až 15 minut načerpala vše, co jí scházelo. Zbytečky byly posléze smyté vlažnou vodou.

Téměř v závěru jsem byla ošetřena Lídiným oblíbeným krémem pro zimní období. Symbiose dodává suché a citlivé pleti dostatek výživy, uzamyká hydrataci i v hlubokých vrstvách kůže. Zaznamenala jsem jeho zvláčňující účinky a pocit, že na tváři vytvořil ochrannou bariéru, aniž bych si připadala umaštěná. V jeho složení byste našli jednu z nejsilnějších zklidňujících bylinek – měsíček a také výtažky z řasy chlorella, která obsahuje řadu aminokyselin a látek, jež stimulují hloubkové regenerační procesy v pokožce.

Úplnou tečkou zimního hydratačního ošetření se stalo sérum Cells Life, které se k mému překvapení neaplikuje pod krém ale na něj! Je třešničkou na dortu, protože svým způsobem shrnuje a vylaďuje působení všech předešlých produktů a uvádí je do dokonalé a delší čas přetrvávající harmonie. Podporuje rychlejší obnovu kolagenových a elastinových vláken.

foto-11foto-12

Můj verdikt: Má smysl svěřit se do rukou profesionální kosmetičky!

Samotné ošetření mi bylo velice příjemné a těší mne vysoce profesionální přístup, který jsem si velmi užívala. Procedura se uskutečnila v útulném prostředí Kosmetického studia GERnétic v Praze 6. Lída je velmi empatická, přesně dokáže vycítit potřeby klientky či klienta. Nechala mi čas na klid a ticho, stejně jako mi dala prostor se na spoustu věcí ptát.

Naprosto přesně jsme při počáteční konzultaci zhodnotily, co má pleť potřebuje. A tomu Gerneticienne Lída přizpůsobila ošetření a použité přípravky. Do této doby jsem si neuvědomovala, že kosmetička je na jedné straně architekt krásy a na straně druhé virtuóz. Lída zapracovávala kosmetiku technikou francouzské efleráže, která spíš připomíná masáž kombinovanou s akupresurou. Je to skutečný relaxační zážitek! Jednou jsem zažila přístrojové ošetření pleti a musím uvést, že dotek rukou nic nenahradí. Proto už mne přístrojové kosmetické procedury nelákají. Dotek má zvláštní moc, léčí, krášlí, přináší příjemné pocity.

Jakmile jsem sestoupila z kosmetického lehátka, podívala jsem se ze zvědavosti do zrcadla. Ihned jsem zaznamenala rozdíl. Pleť byla viditelně zklidněná a barevně vyrovnanější. Už během ošetření jsem cítila, jak do sebe vstřebává každičká buňka kůže hydrataci a výživu. Připadala jsem si krásná a vychutnávala si opravdový pocit komfortu na obličeji. Žádné pálení, zčervenání, pnutí! Jen pohoda! Tak by se podle mého individuálního soudu měla cítit každá klientka, která absolvuje ošetření v kosmetickém salonu pracujícím s kosmetikou GERnétic. Při odchodu jsem si připadala natolik nabitá optimistickou energií a chutí se pustit s baletní lehkostí do všech projektů, že mi šlo během následujících tří dní vše jako by samo.

Když jsme zvyklí starat se neustále o druhé, měli bychom zvážit, zda si také pravidelně nedopřát podobnou zkušenost, jakou věnujeme našim blízkým – hýčkání, péči, zájem, plnou pozornost, odpočinek. Dokáže totiž proměnit vnímání sebe sama. Dodat pocit, že jsme jako noví.

Těším se na vaše komentáře a dotazy!

S láskou,
bloggerka Kateřina