Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Zacvičte si, vylepšete kondici a zformujte postavu!

S bloggerkou Kateřinou jsme pro vás vybrali tři videa sympatické trenérky a fitness koučky, s nimiž se můžete zahřát, protáhnout a plnit si svá novoroční předsevzetí. Susana Yábar cestuje křížem krážem po světě a na každé ze svých zastávek pro diváky vytvoří unikátní sestavu cviků, k nimž obvykle potřebujete pouze sami sebe. A někdy také pohodlný sportovní outfit nebo podložku. Její přístup je nám velice sympatický a zapadá přesně do filozofie značky GERnétic. Každá chvilka věnovaná sobě se počítá a odráží se na naší kondici, půvabu i dobré náladě. Nebudeme se zdržovat dlouhým úvodem a rovnou vám videa představíme. Ale ještě než se rozpohybujeme, měli bychom pro vás malý tip. Účinky fyzické aktivity můžeme podpořit také tím, že 20 až 30 minut před jejím zahájením aplikujeme (kromě poprsí) tělový krém Perfect Body. Díky přítomnosti tzv. buněčného trenéra urychlí spalování tuků.

I v sedě lze posílit bříško

Abyste si mohli zacvičit podle sestavy, kterou Suzana připravila pro ty, kteří by si rádi dopřáli v kanceláři či pracovně pauzu na posílení bříška, bude vám stačit židle, pohodlný oděv, nebo alespoň povolený opasek, zapínání kalhot či sukně. Pohodlně se usaďte a dopřejte si cviky raději před jídlem, než po něm. Vyhnete se tak možnému pocitu nepohodlí a navíc využijete přirozenou sílu metabolizmu. Tělo se nedokáže soustředit na spalování kalorií a budování svalů, pokud je unavené trávením právě přijaté potravy. Abyste zaznamenali brzy efekt na své figuře, je třeba cvičit alespoň 3x týdně ve třech opakováních. Denně vám to zabere přibližně 10-12 minut.

https://www.youtube.com/watch?v=PFDMovydg4A

Toto cvičení na židli je skvělé, pokud si chcete zpevnit bříško a částečně také záda, paže a nohy. Líbí se nám, že na jeho realizaci postačí i skromnější prostor. Samozřejmě je nejlepší, pokud máme příležitost jej zkombinovat například s chůzí, plaváním či jízdou na kole, ale každá příležitost, kterou si k pohybu vytvoříme, je cenná. Přináší radost, osvěžení a dobrý pocit.

Cvičení, s níž spálíte povánoční tukové zásoby snáze

Pokud je jedním z vašich předsevzetí zeštíhlování, krom zdravého stravování a ošetření v kosmetických salonech GERnétic, je vhodné do denního plánu zařadit také trochu svižnějšího pohybu. Obvykle se mluví o tzv. cardiu. Je to cvičení, které mírně zvyšuje tepovou frekvenci a vyžaduje pravidelné dýchání. Díky svižné aktivitě a vysokému okysličení organizmu se spalují nadbytečné cukry a tukové zásoby efektivněji. Susana vytvořila sestavu, která má podobný efekt jako půl hodiny jízdy na kole. Přitom nezabere víc než 15 minut. To proto, že zapojuje nejen nohy, ale také bříško, záda a paže. Celé tělo vykonává dynamické pohyby, jejichž součástí jsou i různé druhy skoků. Proto, pokud bydlíte v patře, je užitečné mít pod sebou na zemi rozloženou například podložku na jógu. Tlumí nárazy a hluk. A nemusíte se bát, že byste měli málo prostoru. Celou sestavu zvládnete na ploše o rozměrech 150x50 cm.

https://www.youtube.com/watch?v=qWxJZmGikek&t=1s

Líbí se nám, že se Susanou nemusíme počítat, kolik cviků uděláme, ale můžeme si klidně zvolit pomalejší, nebo naopak rychlejší tempo. Pokud máme daný den méně energie a cítíme se unavení, začneme pozvolna. Během prvního setu se vše obvykle obrátí a cvičení nás tak trochu pohltí. Ve chvílích, kdy se potřebujeme pohybově vybít si rádi jeden či dva sety přidáme.

Cardio bez hopsání tolik nezatěžuje kolena

Kolena přirozeně tlumí nárazy, jež vznikají při pohybu. Někdy ale mohou být citlivá, bolavá a cviky, které zahrnují skoky, by jim nemusely dělat dobře. Přesto bychom si rádi zacvičili. Co s tím? Přesně proto Susana sestavila toto video, kde se prudkému hopsání vyhneme a kolena budeme zatěžovat jen lehce. Místo skoků si vyzkoušíme výpady, kopy, úkroky a stoje s širší základnou. Potřebujeme pohodlí, chuť se hýbat a úsměv.

https://www.youtube.com/watch?v=FvXO_pM9bis

Jestli se se Susanou něco naučíme, tak je to rozhodně elegance a lepší koordinace pohybů. Když se celý den věnujeme sedavému zaměstnání – pracujeme na počítači, jezdíme autem atd., tělo ochabuje a pohyby se stávají méně ladnými. A to se pravidelným cvičením může změnit. Celá sestava nezabere víc než 15 minut. Zkuste si ji dopřát alespoň 3x týdně, nebo i vícekrát, pokud vás přepadne touha se pořádně protáhnout. Výsledky se brzy objeví nejen na štíhlejší linii, ale především na chůzi, která se stane pružnější a elegantnější.

Proč jsme si oblíbili Susanu?

Nejen, že je Susana velice půvabná bytost, ale je také nesmírně pozitivní a její přístup nám přináší motivaci i ve chvílích, kdy bychom se na třetí set jejího cvičení nejraději vybodli. Videa jsou sice v angličtině, ale člověk smyslu porozumí i bez znalosti jazyka a buďme k sobě upřímní! Kdo při tom hopsání skutečně poslouchá? Většinou se soustředíme na to, jak co nejlépe napodobit, to co se nám odehrává na obrazovce. Považujeme za šikovné, že videa si můžeme pustit kdekoli, kde je s námi internet – nejsme vázáni na DVD, televizi, notebook. Stačí klidně i telefon či tablet. Navíc její videa nejsou přerušována reklamou – zkrátka patří k těm tvůrcům obsahu na YouTube, kteří nepotřebují profitovat z reklamních bloků, které by navíc celé cvičení nepříjemně narušily.

Jak vnímáme cvičení v GERnétic

Pohyb je důležitou součástí života, jíž bychom neměli opomíjet. Má pro člověka řadu benefitů – od hezké figury, přes lepší náladu či dobrou kondici a silnou imunitu až po posílení vůle a odolnosti vůči stresu. Vždy bychom však měli zvážit, zda je pro nás ta či ona pohybová aktivita vhodná, a to s ohledem na současnou kondici, zdravotní stav a celkovou anamnézu. Proto, prosíme, konzultujte se svým lékařem, jaké sporty a jaké cviky jsou pro vás vhodné. Pohybujme se v novém roce pro zdraví a dobrý pocit!

Dejte nám určitě vědět, jak se vám se Susanou cvičilo a které video je podle vás nejlepší. Těšíme se na všechny vaše komentáře!

S láskou,
tým GERnétic a bloggerka Kateřina