Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Dotaz na fleky na tváři:

Dobrý deň,

prosím Vás o pomoc. Na tvári mám červené a suché fĺaky. Bola som u dermatologa a predpísal mi Zodac , Fucidin H a tiež borovú vodu. Stav sa upokojil, ale po čase sa fľaky objavili znovu. Fucidin som používala 2 týždne ako sa doporučuje. V lekárni som si kúpila konopný krém a stále používam bórovú vodu - na pár dní sa stav polepšil.

Dnes sa to opätovne zhoršilo. Prosím Vás o pomoc a radu, aký krém, prípadne lieky by ste mi doporučili.
Vopred Ďakujem.

Mária

Na tváři mám červené a suché fleky

Odpověď

Vaše dermatoložka jistě nasadila správnou léčbu. Ale pokud se problém stále vrací, bylo by asi vhodné, aby Vám udělala stěr z postiženého místa. Zjistí se tak, co fleky vyvolává. Dále je potřeba, abyste se obličeje dotýkala dobře umytýma rukama. Po ošetření pleti si je znovu umyjte. Obličej si otírejte jednorázovými ručníky nebo kosmetickými kapesníčky, předejdete tak přenášení infekce a dráždění pleti.

Ale nemusí jít jen o tyto životní epizody.

  • Pleť může také reagovat větší produkcí mazu na fáze menstruačního cyklu
  • Do poloviny cyklu převažují estrogeny, které přispívají ke krásné pokožce
  • V polovině cyklu se však jejich množství přirozeně snižuje a tělo produkuje více progesteronu

Na zklidnění a rychlejší hojení pleti jsou vhodné obklady nebo oplachování odvarem z řepíku lékařského. Dá se koupit v lékárně nebo v obchodě s bylinkami. Dále můžete užívat hlívu ústřičnou. Zvyšuje obranyschopnost organismu a tím přispívá k lepšímu fungování pokožky.

Z dermokosmetiky GERnétic bych Vám velice ráda doporučila krém Synchro, je vhodný pro celou rodinu. Můžete ho používat na celé tělo, zvyšuje obranyschopnost kůže a tím zajišťuje její správné fungování

S pozdravem, Šárka Stará