Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

Rozhovor s kosmetičkou GERnétic Dagmar Mrňákovou

Dagmar Mrňáková provozuje kosmetický salon v rodinném domku v Novém Boru od roku 1999. Vytvořila zde příjemný relaxační prostor, kde se klientky opravdu dobře cítí.

Doplňky jsou laděny do zelenkavé barvy a dodávají místnostem svěží přirozenou energii. Pozitivní energie a dobrá nálada čiší také z paní Dagmary, která v salonku zažila s klientkami již spoustu příběhů a pomáhá jim pečovat o jejich krásu a zdraví každý den.

"GERnétic je pro mě hezký"

Co Vás přivedlo k povolání kosmetičky?

Nemám ráda rutinu. Nebavilo by mě, kdybych dopředu přesně věděla, co budu ten den v salonu dělat. Ráda u práce přemýšlím. Na začátku kariéry jsem pracovala na interně, kde se nikdy dopředu nevědělo, jaké případy budeme ošetřovat. To mi vyhovovalo. Kosmetičkou jsem ale chtěla být už od svých patnácti let. Ke kosmetice mě přivedla moje maminka a také zdejší kosmetička paní Petrová, ke které jsme tenkrát obě chodily, a která si připravovala masky po domácku sama z bylinek. Ta mě utvrdila v tom, co chci dělat. Cesta k mému vysněnému povolání ale nebyla tak rychlá. Abych se dostala na školu pro kosmetičky do tehdejšího Gottwaldova, musela jsem dostat doporučení od „města“ a absolvovat zdravotní školu nebo gymnázium. Zvolila jsem zdrávku. Bohužel tenkrát dostala doporučení protekční dívka s tím, že pro Bor jedna kosmetička stačí…

Uběhla nějaká doba, vdala jsem se, pracovala v nemocnici. Ale nelituji, věřím, že to tak mělo být. Práce na interně mě hodně naučila, lidské tělo znám velmi dobře, vím, jak co funguje. Díky tomu se mi během mé praxe v salonu podařilo odhalit asi pět štítných žláz, protože už mám jednak „dámské krky“ v ruce, a také jsem se uměla zeptat, co mají za problémy. Nebojím se na klientku sáhnout, protože moje znalosti jsou hlubší. Zdravotnictví dá kosmetické praxi hodně. Při práci na interně jsem absolvovala roční studium – obor kosmetička v Hradci Králové, kam jsem dojížděla každý pátek, sobotu a neděli. Hodně mě tenkrát ovlivnila dermatoložka paní profesorka MUDr. Rozsívalová.

Baví Vás práce kosmetičky?

To, že mě tato práce baví dodnes, potvrzuje i můj vnouček, který se nás nedávno při procházce lesem zeptal, co bychom chtěli dělat, kdybychom se nemuseli ohlížet na to, jestli nás to uživí, ale hlavně, aby nás to bavilo. Přitom se podíval na mě a řekl: „No babi, Tebe se snad ani nemusím ptát, Tebe ta kosmetika baví viď.“ Odpověděla jsem mu, že bych opravdu neměnila. Velice mě potěšilo, že i ten malý desetiletý kluk vidí, jak mě moje práce baví.

Vyzařuje z Vás přirozenost. Je to vlastnost, která se odráží i v komunikaci s klientkami. Vše přirozeně plyne…

Když ke mně klientka přijde, poprvé nebo poněkolikáté, vždy jí nejdříve informuji, co se bude dít, v jakém stavu se pleť nachází. Zeptám se jí třeba i, proč je dnes tak unavená, jestli se něco nedělo. Určím průběh ošetření. Řeknu jí, který přípravek právě používám. Je zajímavé, že klientky stále udivuje, kolik přípravků během ošetření nanesu, a přesto necítí tíhu množství krémů. Rády se na sebe dívají do zrcadla po ošetření a líbí se jim, že efekt krásné vyživené pleti přetrvává i další dny. Fascinuje je, že ze salonu odcházejí s klidnou pletí, protože GERnétic nepotřebuje mechanické čištění pleti.

Kdy jste se poprvé potkala s kosmetikou GERnétic?

Na výstavě World od Beauty v Praze. Tenkrát mě přesvědčilo příjemné jednání jedné mladé dámy z týmu GERnétic. Následně mě při školení paní Alenky Kimlové nadchl fakt, že hovořila o tom, co kosmetika umí, ne jako jiné značky, které vás školí v tom, kolik budeme vydělávat, ale když se jich zeptáte na účinky kosmetiky, tak nevědí. Tím, že jsem zdravotník, oceňuji, že kosmetika GERnétic funguje komplexně.

Co pro Vás GERnétic znamená?

Zdraví a krása, které jdou ruku v ruce. Mám ráda hezké věci a GERnétic je pro mě hezký se vším všudy. Jak vypadá, voní, jak pomáhá, funguje a vylepšuje. A hlavně nesmím opomenout úžasné firemní zázemí. Doufám, že budu moct s touto značkou ještě dlouho pracovat.

Které kosmetické značky jste vyzkoušela?

Dnes už vím, že bych nechtěla pracovat s něčím, co nemám vyzkoušené, čemu nevěřím, co nevím, jak funguje. U GERnétic vím naprosto jistě, že funguje a umím jeho účinky maximálně využít. Nepotřebuji nic jiného.

Které produkty používáte nejraději Vy osobně?

Jednoznačně Synchro, které používá celá moje rodina i vnoučata. Favoritem je pro mě novinka Lift Crème, který mi hodně pomáhá především s vráskami nad horním rtem. Oblíbenou mám také prsní řadu, díky níž mám krásný dekolt. GERnétic mi dělá dobře.

Je pravdou, že si kosmetičky vytvářejí klientelu, která jim sedí?

Ano, moje klientky jsou úžasné dámy, díky nim mě moje práce baví. Podle mě, kdybychom si s klientkami neseděly, tak ke mně nebudou chtít přeci chodit. Mám klientky z Nového Boru, ale jezdí za mnou dámy i z Mladé Boleslavi, z České Lípy, Liberce i z Prahy. Více méně mám stálou klientelu již léta.

Když ke mně začaly moje první klientky chodit na ošetření, bylo jim 29, dnes jim je 46. Před časem jedna moje klientka zavzpomínala: „Když jsem k Vám začala chodit, ještě mi nebylo třicet, říkala jsem si tenkrát, proč mám vlastně chodit na kosmetiku, když jsem pěkná, dnes ale vím, že je potřeba s péčí začít co nejdříve a teprve nyní po čtyřicítce to oceňuji, teprve nyní jsem díky kosmetické péči opravdu pěkná.“ Nelituje času, který do sebe investovala a věnovala ho péči o sebe samou. To je velkou odměnou i pro mě jako kosmetičku. Po jednom z ošetření mi poslala tato klientka smsku: „Děkuji za ošetření očního okolí, ještě dnes mé oči září.“ Jiná klientka mi třeba napsala: „Vzala jsem si vaše slova k srdci, piju, piju, piju a cítím se na třicet.“ To potěší.

V salonku zažijete spoustu příběhů…

Nedávno si u mě zakoupila novinku Lift Crème jedna z mých klientek a co ji motivovalo ke koupi? Vzniklo to tak, že jsem této klientce dala na vyzkoušení vzoreček. Doma ho ale dala vyzkoušet manželovi, protože měl velké váčky pod očima. Namazal si jen jedno oko. Po dvou hodinách působení přišel a zeptal se jí, co že jako má dělat s tím druhým okem… Rozesmálo jí, že vypadal „asymetricky“. Protože viděla, jak krém zafungoval, okamžitě mi volala do salonu a krém si objednala.

Jakou máte zkušenost s péčí o muže?

Mohu uvést konkrétní příklad na mém manželovi, který používá GERnétic téměř dvě desítky let, a nikdo mu nevěří, že už mu bude 60. Vypadá skvěle, je plný energie, má klidnou přirozenou pleť. Denně používá Synchro, Ger Lift a gel po holení Baume Après Rasage, nyní přidal ještě z pánské řady krém na vrásky Lift Men. Jako denní krém používá Ger Oxy. Když najdeme čas, ošetřím ho i v salonku.

Mám zkušenost s jedním vynikajícím klientem (chodí ke mně i jeho paní), který dokonce používá ze zlaté řady Les Parfaits reparační sérum. Jasně si naordinoval péči o sebe do diáře takto: „Budu chodit na ošetření každé tři týdny, vždy si udělám čas na dvě hodiny. Chci mít k dispozici vodu na pití, během ošetření zabalené nohy. Vše, co si budeme potřebovat říct, řekneme na začátku, protože pak již chci odpočívat“. To je pro mě radost spolupracovat.

Nadšení je pro práci kosmetičky velmi důležité. Klientky očekávají od návštěvy kosmetického salonu kompletní servis – chtějí načerpat energii, poradit, pomoci. Chtějí tyto služby od pozitivního člověka, s kterým si to užijí. Práce kosmetičky je tedy náročná. Kde čerpáte energii Vy?

Do salonu si chodím vlastně i odpočinout, práce mě naplňuje. Mám úžasné domácí zázemí. Ve volném čase chodíme s manželem na golf nebo do lesa na procházky se psem. Při tom si s manželem povídáme. Manžel je ochoten vyslechnout příběhy, které v salonu každý den zažívám, a dává mi potřebnou zpětnou vazbu, povzbuzuje mě. To je pro mě moc důležité.

Děkujeme za rozhovor