Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

GERnétic mě změnil úplně vším

Během podzimu loňského roku jsme měly možnost navštívit Marii Drenkovou v jejím kosmetickém salonu na prestižní adrese v Karlových Varech. Povídání jsme zahájily nad zákusky ze zdejší vyhlášené cukrárny, která v sobě inspiraci Francií skrýt nemohla. Konverzace nenuceně plynula a minuty ubíhaly. Zajímalo nás, jak se snoubí kultura lázeňského města s exkluzivními druhy ošetření GERnétic, které Marie Drenková doplňuje také přístrojovými metodami. Některé z nich dokáže v regionu nabídnout právě jen její salon.

Přestože rozhovor uzavřelo ošetření pleti, jeho recenzi si necháme na jindy, až budou zase brány našich služeb otevřené všem, kdož touží po relaxaci, kráse a zdraví. Mezitím nezoufejte a dejte na doporučení Marie Drenkové pečovat o sebe pravidelně a ve snaze neustávat. Neobávejte se, že by vám celá naše rodina Gerneticienne nebyla k dispozici. Jsme tu stále pro vás, nebojte se nás kontaktovat telefonicky, mailem či přes sociální sítě. Rádi vám pomůžeme, zajistíme konzultace, poradíme. A pokud vám schází oblíbený produkt, není nic jednoduššího než se s námi spojit. Postaráme se o to, aby vám byl doručen až do bezpečí domova.

Karlovy Vary jsou místem, kde má k sobě krása a zdraví blízko tak, jako málokde v republice. Je to pro vaše podnikání přínosem?

Zajisté. Především v případě klientů, kteří přijeli do lázní a spojili léčebné procedury s kosmetickými. Program si sestavují tak, aby se mohli věnovat sami sobě, aby posílili zdraví a dopřáli si také procedury, kterými budou dbát o svůj vzhled. Během čtrnáctidenního pobytu absolvují několik kosmetických ošetření, které připravuji individuálně dle stavu pleti a přání klienta. Pokožce i tělu to prospívá. Kůže díky takové intenzivní terapii nastartuje svou fyziologii a omládne.

Svůj salon provozujete ve známém Hotelu Salve prakticky v centru vyhlášeného lázeňského města. Jaké výhody takové umístění skýtá? Jak to bylo dříve a jak je to nyní, když mají hotely nižší obsazenost?

Hotel Salve je sice na strategickém místě, okolní hotely však disponují beauty centry a vytváří v určitém směru konkurenci, snaží se prosazovat dravějším marketingem. Doposud většina klientů vyhledávala můj salon na doporučení. Značnou roli v tom také hraje kombinace mé dlouhodobé praxe, neustálého vzdělávání i fakt, že se nezaměřuji pouze na klasické kosmetické ošetření GERnétic, ale dokáži je efektivně kombinovat s přístrojovými metodami. Některé z nich mohu v Karlových Varech nabídnout jako jediná.

Nyní se situace zcela změnila oproti té, na niž jsem bývala zvyklá. Nižší obsazenost hotelů, omezení pohybu osob, méně zahraničních hostů mají samozřejmě negativní vliv i na mé podnikání v tomto oboru.

Mohla byste popsat strukturu klientely salonu?

Moje klientela byla zhruba z poloviny zahraniční, zejména z USA, Německa, Ruska či Ukrajiny. Další polovinu tvořili lidé z Česka. Na jedné straně se jedná o stálou klientelu, která je zvyklá ke mně chodit pravidelně. Tito lidé žijí nebo pracují na Karlovarsku nebo v sousedních regionech. Na druhé straně se jedná o pravidelné návštěvníky lázní, kteří už jsou na mé služby zvyklí a do města zavítají jednou, dvakrát do roka. Svůj pobyt si chtějí užít i prostřednictvím kosmetických služeb. Cením si toho, že jsou mi tito klienti věrní i po 10 či 20 letech, co pravidelně navštěvují Karlovy Vary. Každé takové shledání mne velice těší.

A pak je zde skupina klientů, kteří mne objeví na doporučení, chtějí si kosmetiku zatím vyzkoušet. Z některých se stanou stálí zákazníci, z jiných se stanou stálí zákazníci GERnétic. Pokud jim bydliště neumožňuje na kosmetiku chodit ke mně do Karlových Varů, ráda jim doporučím, kde by mohli v pravidelném ošetření GERnétic pokračovat, a mám radost, že valná většina z nich o svou pleť pečuje zodpovědně i nadále, i když bez mé asistence.

Co vás na podnikání nejvíce baví? Co pro vás v této oblasti představovalo největší výzvu?

Bezpochyby mě nejvíce uspokojují výsledky po ošetření pleti. Když je klient spokojený, když odchází ze salonu s chutí do života a už se těší na další návštěvu. Když je žena sama se sebou spokojená, snáze projde i náročnými situacemi a událostmi v životě. U mužů je to podobné. Za největší výzvu ve své profesi považuji to, když mne vyhledá klient, který má s pletí problémy a vyzkoušel už řadu různých možností.

GERnétic je specifická značka, má unikátní filozofii a mnoho Gerneticienne považuje tým centrály za svou profesní rodinu. Vnímáte to také tak?

Ano, cítím to stejně.

Vzpomenete si na první setkání s GERnétic?

S kosmetikou GERnétic jsem se setkala před 18 lety na kosmetickém veletrhu v Praze. Kosmetika, která mi doposud prošla rukama, mne nenaplňovala a hledala jsem něco výjimečného.

Kosmetika GERnétic splnila má očekávání. Kombinuji produkty s kosmetickými přístroji, chemickými peelingy, mezoterapií, míchám koktejly přípravků GERnétic individuálně dle problému pokožky.

Změnila značka váš profesní život?

GERnétic mě změnil úplně vším. Jak názorem, tak i přístupem kosmetičky se zdravotnickým vzděláním ke klientovi. Jako příklad bych uvedla diagnostiku klienta jako celku, fungování přípravků GERnétic do hloubky organizmu, využívání meridiánů, homeopatické dávkování přípravků, souzvuk kosmetiky a zdraví, především pak propojení krásy se zdravím.

Jaký typ ošetření je nejžádanější?

Absolutní jedničkou je omlazení pleti. Klientky a klienti chtějí vypadat dobře a nebojí se do svého vzhledu investovat. Mě těší, když ze salonu odcházejí o několik let mladší a jsou se sebou spokojení. V posledních třech letech se setkávám ve své profesi stále častěji s pokožkou, které chybí zdraví, je problematická a sužují ji neduhy od akné až po různé ekzémy. Vedle profesionálního ošetření je ale při řešení těchto výzev neméně důležitá důslednost, když o sebe pečuje klient doma. To vždy zdůrazňuji.

Přituhuje, roušky ani v zimě nemizí. Vzduch je ale chladný a pokožka pod rouškou vlhká. Jak tedy předcházet jejímu podráždění a poškození?

Doporučuji klientům kromě obvyklé pravidelné domácí péče aplikovat specifické přípravky, které vždy individuálně vyberu. Radím, aby si jednou až dvakrát týdně dopřáli „domácí salon“, kdy mají za úkol pleť rozmazlit maskami na podporu imunity kůže, těmi pro lepší výživu i regeneraci.

Čím si dovedete nejlépe odpočinout od každodenních starostí?

Pro mě je největším potěšením okamžik, kdy mi má dcera ošetří pokožku tak, jak jsem ji to naučila. Je to pro mne úžasný odpočinek, kdy doteky doslova léčí. Také ráda aktivně navštěvuji fitness.

Máte také nějaký recept, jak neklesat na mysli i v této náročné době?

Doba je složitá pro všechny. Samozřejmě má každý z nás jiné možnosti a každý z nás se nachází v jiné životní situaci. Ale i v tom lze najít něco dobrého a situaci přizpůsobit ve svůj prospěch. Mohu prozradit, jak jsem se s tím vypořádala já a věřím, že tak inspiruji také čtenáře blogu. Toto období je ideální přípravou na jaro, dělám to tak každý rok. Pečuji o duši, o tělo a samozřejmě o pleť. Vychutnávám si nádherné zimní počasí, relaxuji v přírodě, chodím na procházky do lesa, a pokud je to možné, ráda vyrážím do hor. Zahajuji rovněž detox organizmu, cvičím, intenzivně hýčkám pleť. Dělám si kosmetické kúry a s některými ošetřeními mi pomáhá dcera.

Díky online školením GERnétic mám spousty nápadů a snů. Připravuji pro své klienty novou nabídku kosmetických ošetření. Až budeme moci otevřít salony, musím být připravená po všech stránkách. To je moje motivace.

ptala se Kateřina Šimková