Slovenská verze e-shopu kosmetiky GERnétic bude spuštěna v řádu několika dnů. Zákazníky ze Slovenska proto prosíme o objednávání zboží prostřednictvím e-mailu info@gernetic.cz.

Děkujeme za pochopení tohoto dočasného opatření.

Tým GERnétic

KOSMETICKÝ MANUÁL: Jak na vysněnou postavu #2

V únoru jsme odstartovali cyklus „Jak na vysněnou postavu“. I v březnu s ním budeme pokračovat. Velkým tématem stále zůstává hubnutí. A jedním ze způsobů, jak si je usnadnit, je detoxikace organismu.

Tělu po zimě prospěje detoxikace

Dopřát si ji lze vnitřně – například týdenním detoxikačním programem, který se vyznačuje specifickou skladbou stravy, jež obvykle sestává z lehkých a snadno stravitelných pokrmů převážně rostlinného původu. Anebo, jako v případě bloggerky Kateřiny, se nabízí využít detoxikační ošetření kosmetikou GERnétic v rukou profesionální kosmetičky. Kateřina vám v dnešním článku přináší své zážitky z Partnerského salonu GERnétic Bohdany Havrdové v Liberci, kde proceduru podstoupila.

foto-2

Každá Gerneticienne je jiná

Na seznámení s Bohdanou Havrdovou jsem se velice těšila a byla jsem zvědavá na její styl. Ze zkušeností už vím, že každá Gerneticienne je jiná. Jakmile jsem vešla do dveří salonu, přivítala mne půvabná dáma, z níž čišely na první pohled energie, elán, radost ze života a pozitivní naladění. Než došlo na ošetření, vychutnala jsem si něco sladkého a měla jsem příležitost si s paní Havrdovou trochu popovídat. Zaujala mne její životní filozofie, v níž hrají obrovskou roli respekt k sobě i druhým lidem a také touha se neustále rozvíjet.

foto-3

A jaká je Bohdana Havrdová jako profesionálka v oboru lidské krásy? Precizní, energická, spontánní, záleží jí na komunikaci a pohodě klienta. Její dotek je měkký. Podle rukou bych si spíše myslela, že je umělkyní. A možná to tak také trochu je. Jako tvůrčí bytost z lidského nitra dokáže na povrch donést všechnu tu krásu, které si možná během všedních dnů ani nevšimneme.

V našem rozhovoru jsme také zabloudily k zajímavým doplňkům stravy, řase chlorella a sinici spirlulina, které mají na vlastní detoxikační schopnosti těla pozitivní vliv. Je jaro, tyto zelené superpotraviny mohou výrazně podpořit snahu rozproudit energii po chladném ročním období.

Ošetření těla je vždycky intimní záležitost

foto-4

Ošetření těla je vždycky tak trochu intimní záležitostí. Je třeba se svléknout donaha a jediný kousek oděvu, který si klientka či klient nechávají, jsou jednorázové kalhotky. Proto bych hned na začátek doporučila s těmito procedurami začínat až ve chvíli, kdy jste na to vnitřně připravení. Je důležité se uvolnit. Uvědomme si také jednu další věc. Nikdo, kromě vás, nebude posuzovat vaše tělo. V zájmu každé Gerneticienne je, abyste si odnesli ze společného sezení maximum – dobrý pocit, že jste svému tělu dali to nejlepší, že jste si dopřáli odpočinek, zklidnili mysl, užili jste si zážitek, který si bude přát zopakovat. Pokud se necítíte, nepřemáhejte se násilím. Zkuste například nejprve ošetření rukou, chodidel, obličeje. Vyzkoušejte si masáž. Krůček po krůčku. Vybudujte si ke své kosmetičce vztah založený na důvěře. Až se budete cítit připraveni, naplánujte s Gerneticienne společně pro vás ty nevhodnější tělové procedury, jimiž podpoříte zdraví i půvab.

Musím ale podotknout, že sama mám ke kosmetičkám pracujícím se značkou GERnétic naprostou důvěru. A na jakékoli ošetření pod vedením těchto dam se těším ještě dříve, než si datum návštěvy v salonu zapíši do diáře.

Jak detoxikační ošetření probíhá? Můžeme jej spojit i s péčí o obličej?

foto-5

Před ošetřením mi Bohdana Havrdová popsala, jak bude probíhat a také jsme se domluvily, že mi ukáže svou specialitu pro zaneprázdněné klientky a klienty. Protože ráda efektivně využívá čas, dohromady propojuje tělové a obličejové ošetření do jediné návštěvy salonu. Společně strávené dvě až dvě a půl hodiny jsme využily do poslední minuty.

Peeling umocní výsledky z detoxikačního ošetření

Dozvěděla jsem se, že před celotělovým ošetřením je vhodné provést peeling, kterým se odstraní odumřelé kožní buňky, vymyjí se nečistoty a hloubkově se pročistí póry. Aktivní látky z použitých přípravků se lépe vstřebávají do nitra pokožky. Ale na počátku ošetření si stejně dobře můžete dopřát sprchu přímo v salonu a použít jemnou gomáž Nettoyant Gommant Marin.

Teplo a detoxikace k sobě patří

foto-6

Po krátké sprše jsem se odebrala na lehátko. Bohdana Havrdová se mi maximálně snažila prostředí uzpůsobit tak, abych se cítila v průběhu procedury komfortně – zregulovala teplotu a aby mi nic nechybělo, zachumlala mne, jak jen to šlo, do deky a nahřátých ručníků i prostěradel. Tepelná pohoda je podle mě jedním z klíčových faktorů, díky nimž si ošetření vychutnáte.

Tonikum Lympho se nehodí jen pro detoxikaci 

foto-7

Jako první jsme tělo navnadili na ošetření přípravkem Lympho, který má vodnatou konzistenci, příjemnou vůní a aplikuje se pomocí střičky přímo na pokožku, do níž ho kosmetička vtlačuje speciální technikou. Toto tělové stimulační tonikum má za úkol rozproudit lymfatický oběh a kůži činí prostupnější pro další výživné a detoxikační látky. Považuji Lympho za jeden ze svatých grálů tělové péče – dokáže totiž organismu neskutečně ulehčit. Pomáhá odstraňovat otoky, zlepšuje prokrvení kůže, zrychluje tok lymfy. Obsahuje ženšen, indický kaštan nebo složky získané z mořských řas. Mým malým tipem je zařadit Lympho do vybavení každé kanceláře. Dokáže si poradit s pocitem těžkých nohou na jedničku. Stejně jako v salonu by se však měl dodržet postup aplikace od chodidel (dlaní) směrem k srdci.

Huile de Beauté a detoxikační maska z mořských řas Marine Essence 

Poté mi byl na pokožku celého těla nanesen Huile de Beauté, který se vyznačuje výživnými a detoxikačními účinky, vyživuje, regeneruje a chrání kůži. Tento tělový olej podporuje lymfatickou i krevní mikrocirkulaci. Jeho nejcennější složkou je kosmeticky vysoce ceněný olej z hroznových jadérek. Zaujalo mne, že voní po citrónové trávě, což je aroma, které vždy mé smysl potěší a povzbudí i mou mysl. Když se soustředím na podněty jako vůně, doteky, daří se mi při ošetření vždy více uvolnit a nevěnuji tolik pozornosti rozvířeným myšlenkám.

foto-8

Na pokožku ošetřenou olejem Bohdana Havrdová aplikovala „bahénko z mořských řas“. Jedná se o pastu z rozdrcených mořských řas Marine Essence. Je nesmírně bohatá na minerály jako hořčík, zinek, mangan, jód, vápník, vitamíny, aminokyseliny a enzymy. Pokožku přirozeně remineralizuje, stimuluje a umocňuje v ní probíhající detoxikační procesy. Buňky se v průběhu působení zábalu sytí aktivními látkami a zbavují se metabolitů a zplodin. To je konec konců filozofie GERnétic – jakmile buňka dostane správnou a dostatečnou výživu, už v sobě nepotřebuje zadržovat odpadní látky a toxiny. Ve chvíli, kdy jsem měla po celém těle nanesený tento poklad z hlubin moře, zabalila mne Gerneticienne do speciální termofólie, prostěradla a deky, protože teplo pomáhá všem důležitým složkám pronikat hlouběji do pokožky. Ovšem nikdy by se klientka či klient neměli potit a cítí nepříjemné horko.

Během detoxu stihneme opečovat i obličej

foto-9

Zábal působí přibližně 30 minut, což je doba, za kterou kosmetička může zvládnout také ošetření obličeje. V mém případě jsme se zaměřily na to, že má pleť je reaktivní a dokáže začervenáním reagovat čas od času i na ty nejmenší podněty. Začaly jsme očistou a jemnou gomáží. Poprvé jsem měla možnost vyzkoušet tonikum Fibro. V něm byste našli výtažky z okurky, lipového květu, ženšenu či vilínu. Jeho osvěžující účinek je vynikající. V létě by je dle mého názoru neměla postrádat ve své povinné výbavě snad žádná žen. A troufám si tvrdit, že Fibro ocení ve velkém i muži. Nechyběly ani maska Immuno a krém Synchro, nejlepší pomocníci pro regeneraci a posílení imunity kůže. Jako závěrečnou péči paní Havrdová zvolila Base Jour de Marin. Je lehčí než dotek peříčka. Pleť ochrání a rozzáří. Není problém tento přípravek využít jako krém pod make-up. Není mastný, neuspává póry.

Sprchovat ano, ale bez mýdla

foto-10

Jakmile uplynula půlhodinka působení zábalu, vyrazila jsem vstříc sprše, abych zbytky detoxikační masky z mořských řas smyla. Mnohé zarazí vůně této suroviny. Já se však musím přiznat, že se mi líbila od začátku až do konce. A nebude to nejspíš jen tím, že jsem zarputilou milovnicí sushi a salátu wakame. Po důkladném osprchování, kdy je třeba použít jen teplou vodu, aby se látky z kůže nevymyly, mou pokožku Bohdana Havrdová ještě ošetřila tělovým mlékem Lait Corps Douceur, které se během chviličky vstřebalo.

Pokud na tento typ ošetření zavítáte večer či později odpoledne, je díky sprše i závěrečnému kroku v podobě tělového mléka pokožka plnohodnotně ošetřená a více péče již večer nepotřebuje. Alespoň dvě hodiny po odchodu z kosmetického salonu by se měl člověk vyvarovat většímu pocení, namáhavé fyzické aktivitě, aby nedošlo k vyplavení aktivních látek z pokožky předčasně.

Jak jsem se cítila po „detoxu“?

foto-11

Po detoxikační proceduře jsem se cítila velmi příjemně. Nebyla jsem unavená, ale dle rad Gerneticienne jsem nechala náročné úkoly až na den následující. Dodržovala jsem vydatný pitný režim, v němž převažovala voda a bylinkové čaje. Upozorním vás, že po proceduře pravděpodobně budete vyhledávat častěji toaletu. Když se lymfa rozpohybuje, tělo se zbavuje škodlivin přirozenou a rychlou cestou – tedy močí. Organismu pomůžete tedy nejen klidovým režimem, ale také dostatkem správných tekutin.

foto-12

Jaké jsem zaznamenala dopady na svůj půvab a kondici? Následujícího dne jsem si připadala lehčí. Pokožku jsem měla dokonale hladkou, hedvábnou na dotek. Vyhlazenější. Pevnější. Ale největší překvapení přišlo již ve chvíli, kdy jsem si v Liberci při odchodu ze salonu obouvala kozačky jezdeckého střihu. Lýtka jsem musela mít o dobrý centimetr štíhlejší. Zip se totiž zapínal skoro sám, což u mne zvykem v posledním roce a půl nebylo.

Jsem zkrátka nadšená. Doporučila bych pojmout detoxikační ošetření v salonu klidně jako kúru během doby, kdy si přejete organismu ulehčit v procesu zmenšování tukových polštářků a redukce celulitidy. Nebo jako součást očistného režimu v jarním a podzimním období.

Zařazujete detoxikaci pravidelně do svého jarního režimu? Napište nám do komentářů na sociálních sítích. Těšíme se!

S láskou,
bloggerka Kateřina